Latvijā
Sabiedrība

Latvijas prezidentūras ES logo pamatā – dzirnakmens motīvs4


Ministru kabinetā apstiprinātais Latvijas prezidentūras 2015.gadā Eiropas Padomē logo, kuru veidojis dizaina grafiķis Gunārs Lūsis.
Ministru kabinetā apstiprinātais Latvijas prezidentūras 2015.gadā Eiropas Padomē logo, kuru veidojis dizaina grafiķis Gunārs Lūsis.
Foto: LETA

Valdība pirmdien ārkārtas sēdē apstiprināja Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) padomē logo, kura pamatā likts arhetipisks dzirnakmens tēls. Logo autors ir dizaina grafiķis, Latvijas metāla naudas koncepcijas un dizaina autors Gunārs Lūsis, portālu “LA.lv” informēja Ārlietu ministrijā.

“Latvijas prezidentūras ES Padomē logo lielā mērā atspoguļo to, kāda būs Latvijas prezidentūra – tā būs stabila, uz attīstību vērsta un tikpat pamatīga kā Latvijas cilvēka raksturs. Latvijas prezidentūra – kā pamatīgs dzirnakmens, kas griežas un dzen uz priekšu Eiropas Savienību, lai risinātu gan problēmas, gan nostiprinātu pašas savienības lomu,” skaidro ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ministrijā norāda, ka dzirnakmens grafikas nozīme ir tuva un saprotama visām Eiropas tautām. Tas ir simbols ar dziļām vēsturiskām saknēm, kas izaug no civilizāciju pirmsākumiem. Zīmes vizuālā izteiksme rosina dažādu asociāciju virkni, kurās centrālā nozīme ir dzirnakmenim kā darba simbolam.

Logo būs viens no Latvijas prezidentūras atpazīstamības simboliem. Prezidējošās valsts logo izveide kā daļa no prezidentūras kopējās vizuālās identitātes dalībvalstīm ir kļuvusi par tradīciju.

Prezidentūras laikā logo plānots izmantot gan lietvedībā, gan prezidentūras publikācijās un prezentācijas materiālos, uz suvenīriem, gan arī objektiem telpiskajā, kā arī digitālajā vidē. Logo rotās arī Eiropas Savienības Padomes ēkas Briselē un prezidentūras mājaslapu.

Jau vēstīts, ka Latvija būs ES Padomes prezidējošā valsts 2015. gada 1. pusgadā. Lai sagatavotu Latvijas prezidentūru ES Padomē, ir izveidots Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts.

LA.lv