×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
25. jūlijs, 2016
Drukāt

Lielākā pensija Latvijā ir 19 tūkstoši eiro (84)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielākā vecuma pensija Latvijā šobrīd ir 19 tūkstoši eiro, portāls “la.lv” uzzināja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras sniegto informāciju, nākamās lielākās pensijas ir salīdzinoši daudz mazākas – ap sešiem tūkstošiem eiro mēnesī.

2016.gada jūnijā aģentūras uzskaitē esošās trīs lielākās vecuma pensijas bija 19 tūkstoši eiro, 6,6 tūkstoši eiro un 6,5 tūkstoši eiro.

“Pensijas piešķir no summas, no kuras ir veiktas iemaksas. Tas nozīmē, ka maksātas ļoti lielas sociālās iemaksas valstij,” norādīja aģentūrā.

Šā gada pirmajā pusgadā jaunpiešķirto pensiju apmērs vairs nav bijis salīdzinoši tik liels. Šogad lielākā summa, kas aprēķināta pensijas vecumu sasniegušam nodokļu maksātājam, bija 3,1 tūkstotis eiro, liecina šā brīža aģentūras dati.

“Iepriekš rakstīts, ka viens no lielākajiem pensiju saņēmējiem Latvijā ir eksprezidents Andris Bērziņš, kura pensija, kā viņš bija minējis valsts amatpersonas ienākuma deklarācijā, ir 6,5 tūkstoši eiro mēnesī.”

Savukārt pagājušajā nedēļā vietējais laikraksts “Ventas Balss” rakstīja, ka Latvijā ir par vēl vienu bagātu pensionāru vairāk – jūlijā pensijas vecumu sasniedzis Ventspils mērs Aivars Lembergs. Viņam aprēķināta pensija ir ap 6 tūkstošiem eiro mēnesī. Viņš avīzei komentējis, ka draugi joko, ka viņš varēšot izmantot pieejamās atlaides pensionāriem.

Latvijā šobrīd pensionēšanās vecums vispārējā kārtībā ir 62 gadi un 9 mēneši. 2016.gada pirmajā ceturksnī Latvijā vidējā piešķirtā vecuma pensija bija 293 eiro.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Pensiju sistēmai šogad aprit 20 gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (84)

 1. Interesanti! Kas notiek ar pensijas vecuma noteikšanu? Kāpēc sieviešu pensijas vecums izlīdzināts ar vīriešu? Svarīgākais – kāpēc man ar 45 gadu darba stāžu un izaudzināti 4 bērni, jāiet pensijā vienlaicīgi ar nevienu dienu nestrādājušu sievieti un/vai kurām nav bērnu? Atbilde būs – viņa saņems minimālo. Bet viņa arī to nav nopelnījusi! Cik maz vajag prāta, lai izdomātu šādu netaisnību pret strādājošiem.

 2. lai varētu algot Liepājas mēri Sesku par tulku?

 3. Eh, pesijas mani baida, jo negribās būt nabagam pirms nāves… Domā par savu dzīvi, arī vecumdienām jau tagad. Var, protams, ticēt valstij un bankām ar viņu pensiju fondiem, bet manas ģimenes pēdējos 100 gadu vēsturē ir pietiekoši piemēru, lai uz valsts piedāvāto raudzītos vismaz ar skepsi. Nauda iet un mainās. Valsts attieksme par 1996.-1999.g. daudzus nepatīkami pārsteidza. Bet ko, nu, darīt??? Cieņā, Tavs Skolnieciņš © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

 4. Jā, drīz sociālajam budžetam beigas

 5. Vai VSA var ari pastāstīt, cik tad lielas iemaksas veiktas, lai saņemtu šādu pensiju.

 6. 2016.gada pirmajā ceturksnī Latvijā vidējā piešķirtā vecuma pensija bija 293 eiro. Par šo skaitli ir jābļauj uz debesīm. Arī jaunie Latvijas pensionāri tiek nolemti ne vis laimīgām, gaišām un nodrošinātām vecumdienām, bet gan dzīvei nabadzībā, zem cilvēka cieņas. Un tas par n-tajiem darba gadiem šīs valsts labā?!!!

 7. Nu paņirgājies vien par mums, citiem pensionāriem, Aivar! — Viņš avīzei komentējis, ka draugi joko, ka viņš varēšot izmantot pieejamās atlaides pensionāriem—.

 8. Nav komentāru, , ha, ha,,, Kā man dzīvot, ja pensija ir 150.- EUR????????

 9. Nēsmu skaudigs un man vienalga kas ko saņem man pohuj!

 10. Nesaprotu kā var latvijā būt tādas pensijas.Kur tādas algas ir ,ja ir cilvēki strādā galvas nepacēluši un par 300-500 vairāk nevar nopelīt .tur pensija nesanāk 19 tūkstoši.Visur šmugulis.

 11. EUR 19`menesi. Liepajas metalurga bijusais ipasnieks Zaharins. Naudu ko vins ir nozadzis Metalurga darbiniekiem

 12. 19 000 pensijas saņēmējs ir Putina aktīvs Ukrainas politikas atbalstītājs, bijušais Liepājas metalurga sagrābējs- īpašnieks, metalurga izlaupītājs, kā rezultātā valdoņi no nodokļu maksātāju kabatām Itālijas bankai atmaksāja šim Latvijas ienaidniekam galvotu aizdevumu 56 miljonu EUR parādu. Aizdevumu savulaik valsts vārdā galvoja Latvijas patriots Repše.

 13. tas 19k saņēmējs ir šogad parādījies, tad var atlasīt pēc dzimšanas dienas. Pieņemot, ka priekšlaicīgā pensija kā policistiem uc viņam nevarētu būt.

 14. “Pensijas piešķir no summas, no kuras veiktas iemaksas. Tas nozīmē, ka maksātas lielas summas valstij.” Tikai nav norādīts cik ilgi un kādā kopsummā šīs iemaksas veiktas. Iespējams, ka šīs iemaksa veiktas gadu vai divus no kurām aprēķināta pensija, kuru maksās 10 vai vairākus gadus. No kurienes tiek ņemta nauda pensiju izmaksai, ja iztērēta visa FAKTISKI iemaksātā summa?

  • Jūs kļūdaties, nebūtu slikti iepazīties ar pensiju aprēķina formulu, pirms komentēt savus nekompetentos spriedelējumus. Sociālās iemaksas veido tā saucamo pensijas kapitālu, kas ir individuāli tiek uzskaitīts katram nodokļu maksātājam. Sasniedzot pensionēšanās vecumu šis kapitāls tiek dalīts ar sagaidāmo mūža ilgumu mēnešos (statistisks rādītājs, ko aprēķina CSP), tādējādi tiek iegūta vecuma pensijas summa mēnesī.

  • Ne no kurienes. Kad beidzad 3. Līmenī iemaksātā smma, tad saņem tik 2. Līneņa pensiju- no saviem iemaksātajiem nodokļiem… Vajadzēja tev izlasīt ko tu paraksti kad pieteicies 2. līmenim…

 15. Varoņu vārdus studijā.

 16. Nu ko tur daudz minēt 🙂
  Visticamāk kāds no veiklajiem “izredzētajiem”, varētu būt bijušais hokeja darbonis.
  Bet neskauž – mirstamajam kreklam ķešu nav un laiki, kad indulgences varēja par naudu pirkt arī tālā senatnē.

 17. bet kada ir vismazakaa un cik daudzi tadu sanem?…..labak to butu rakstijusi….augstie kungi un kundzes, man šķiet, to nemaz nezin.

 18. ko jūs ņergojaties kas māk tam ir!

 19. Skaidrs ir viens. Lielākās pensijas saņēmējs ir cilvēks, kuram savulaik bija lieli brīvi naudas līdzekļi, kurus viņš “investēja” sociālajās iemaksās. Tagad saņem pieklājīgas dividendes. Investīcijas atmaksājušās ar uzviju. Ja būs ilgdzīvotājs, tad mēs viņam būsim spiesti gadu gaitā atdot pāris miljonus no tautas naudas.

 20. Vai tas ir noslēpums, kurš saņem šo lielo pensiju?

 21. Tapeec jau videejaa pensija ir +-280,ja atnjemtu tos tuukstoshniekus nost kaada tad buutu videejaa?

 22. jā,bet viiņi visi ir maksājuši lielus nodokļus un tiem maksājumiem visi ir sāņēmuši dažādu veidu sociālās izmaksas,arī tie ,kuri nemaksā neko…Un esmu ievērojis,ka vislielākie bļāvēji ir tie,kuriem ir problēmas ar nodokļu maksāšanu,,,

 23. Tā,laikam, būs tā nauda,ko uz Krieviju ar vilciena vagoniem veda,ko savā laikā bija sakrājuši tagadējie pensionāri,kurus nežēlīgi aplaupīja.

 24. Esam jauki apzagti! Kur gan citur tika ņemta nauda iemaksām pensiju fondos, ja ne no tautas kabatas. Dažkārt tīri vai jāpadomā, vai nepalīdzēt dažam zaglim ātri nomirt.

  • Ticiet man – tas, kam ir tā jaukā skaitļa pensija, sēdēs kluss un mēms, kamēr kāds hakeris viņu neuzodīs.

 25. Lai neizpļekarētu sociālo budžetu, jānosaka maksimālais pensijas apmērs tāpat kā Lietuvā. Ja nemaldos, tad Lietuvā maksimālā pensija ir 1000 eiro.

 26. No tā, ka kādam liela pensija, man nekas nemainās. Cepties varētu par to, ka nodokļu nemaksātājiem gan maksā man un citiem godīgajiem atskaitītu naudiņu. Nav taču citur kur ņemt!

 27. Varbūt tā ir pensija, kuru maksā kāda cita valsts.

 28. Galviņas! Pastāv aprēķina kārtība, un ir vienalga cik katrs iemaksā nodokļus. Summa nemainās no saskaitāmo kārtības – to nu pats sliktākais skolnieks varētu būt apguvis.

 29. Krauze pusdienas radio raidījumā teica, ka 19,000 pensijas saņēmēja uzvārds esot Googlē! Kur ir? Vai tas nav sašmugulēts ar t.s. Lēiškalna labojumu ap 1996.gadu!? Cik iemaksāts, un cik ilgā laikā to izrērēs???

 30. to visu iztdom

 31. Bet,kuram ir 19000 eiro pensija?Vai viņam ir arī vārds un uzvārds?

 32. Pensis-pabiezs vecis Atbildēt

  Nredzu jēgu Aplokšņu algu saņēmējiem -Celtniekiem, Frizieriem, Autoservisu darbiniekiem, Taksistiem, Mežstrādniekiem, un citiem profesijuu pārstāvjiem, kas saņem algas Aploksnēs vispār maksāt pensijas kurnu vēl tās indeksēt!!!!!!
  Kurš Jums traucē maksāt visus nodokļus, visu laiku, pilnā apmērā legalizēt savas Aploksnes un saņemt normālas pensijas!!!!!
  Visās vecajās Eiropas un Skandināvijas valstīs pensionāri saņem labas – lielas pensijas un dzīvo kā karaļi, ceļojot pa pasauli!!!!
  Visi Pasaules bankas eksperti uzskata ka Latvijā ir viena no Pasaulē labākajām pensiju sistēmām!!!
  KĀ MAN PATĪK LASĪT KOMENTĀRUS, KUROS APLOKŠŅU ALGU SAŅĒMĒJI PSIHO!!!!

  • Ņemsi konvertā vai lasies uz citu zemi sēnes lasīt?Tos kuri izdomaja sociālās iemaksas nevis no oficiāliem darba ienākumiem,bet arī ar bankas kredītiem un neizmaksātam darba algam,nekavējoties jāsauc pie atbildības par organizētu valsts sociālā budžeta izlaupīšanu sevišķi lielos apmēros un šī nodarījuma augsto sociālo bīstamību.Izlaupītie līdzēkļi jāpiedzen solidāri no organizētajiem un labuma guvējiem!

 33. Bet,kuram ir 19000 eiro pensija?

  • Acīmredzot, tā ir tik “stipra” persona,jo rakstā minētie Bērziņš un Lembergs nav tie īstie. Un TĀ vārds nav izpaužams.

 34. mūsu valstī nav ar likumu noteikti pensiju saņemšanas griesti!!! Te lūk ir piemērs pensiju fondu izzagšanai, jo godīgā ceļā tādu summu nevar nu NEKĀDI nopelnīt!?? Kas ir šis “DARBA VARONIS”???

 35. PAMAZĀM PALIEK SKAIDRS, KUR AIZIET MŪSU PENSIJĀM DOMĀTĀ NAUDIŅA??? APDOMĀT LOĢISKI, CIK DAUDZIEM VARĒTU IZMAKSĀT LIELĀKAS PENSIJAS NO ŠIEM 19000? TĀPĒC ARĪ NEVIENS NESTEIDZAS AR PENSIJU INDEKSĀCIJU 2 REIZES GADĀ, JO NAV JAU NO KĀ PASMELTIES, NAUDIŅA JĀPATUR ŠĪM DRAUSMĪGI LIELAJĀM PENSIJĀM!?? ŠIS VARONIS LAIKAM VISU LAIKU STRĀDĀJIS NEPĀRTRAUKTI BEZ GULĒŠANAS…KAUT KĀDS VĀJPRĀTS!?? GODĪGĀ CEĻĀ TĀDU PENSIJU NOPELNĪT NEVAR, ARĪ TAS IR SKAIDRS!!!

 36. Lai izmaksātu šādu pensiju, kāda summa veido sākuma kapitālu līdz 1996 gadam (darba stāžs vismaz 25 gadi) + pensijas kapitālam kopā jābūt 4 332 000 eiro. Vai tas tā ir? Mums valsts sākuma kapitālu tas ir iemaksas līdz 1995 g 31, dec. ir pielīdzinājusi nullei un ja kādam bija darbs tad algas bija ļoti mazas. Šitas laikam būs pārdevis Abreni Krievijai un visu peļņu iemaksājis soc, budžetā.
  Domāju, ka nodokļu maksātājiem ir tiesības zināt, kam viņi samet šādu summu, nesamērigu Latvijas apstākļiem.

 37. Kur tas pensis liek tos tūkstošus katru mēnesi ?!

 38. Tās ir mūļķības ka Pensionāriem ir atlaides vai kāda palīdzība.Jāsmejās.Ha ha hā.

 39. Kādas tad baigās atlaides ir mūsu penšiem paredzētas?
  Rīgā tāpat būs pilna biļete tramvajam no Uśaka jāpērk.

 40. Galīgs sviest – nu laikam tie 19 000 uz savām iemaksām – lai cik iemaksātu kopumā nesanāks var nesanākt… Maksās sīkie iemaksāttāji, kā tas Latvijā pieņemts… vajadzētu jau pensiju griestus .

 41. Lielāko pensiju saņem kāds hokeja veterāns, piemēram,Helmuts Balderis.

  • Hokejists Balderis pēc vecuma varētu būt. Cik vecs ir Krasovickis, nav ne jausmas. Godmanis jau bija pensionārs pirms gada. Kargins dzimis tikai 1961.gadā. Loginovs pensijā ies nākmā gada martā.

   Minējumus var vēl paturpināt, bet ko gan tas dod…

 42. dohtors Aikāsāp dziļā izbrīnā Atbildēt

  Vai tiešām ar TĀDU pensiju nevar aizrīties?

 43. tikai deviņpadsmit! Atbildēt

  Kā tas cilvēciņš spējis izturēt tāādu milža slodzi, un tik daudz un tik ilgi nemitīgi strādājot! To pats Makarovs nespēja pat sapnī iedomāties, ka tā var pensiju kāds sev sastrādāt.

 44. tās tantes, kuras skrien ar puķēm pie Lemberga un aiz laimes č rā, diez arī priecājas?

 45. Ko nosaucat Bērziņu un Lembergu,un kurš ir tas kas saņem 19000,vai tas ir valsts noslēpums,laikam jau kāds no banku vai valsts izlaupītājiem,prieš iemaksas pietika un palika vēl pāri.Tauta vēlas zināt savus labākos ,,strādnieku,,.

  • Tagad vārdu teikt nedrīkst, bet kad viņš nomirs, tad gan paziņojiet ka tas ir zemē, tāpat bez vārda, pietiks ka zināsim, viņš ir ellē.

  • Summu var gan salasīt, ja pārdeva visus sev piederošos tolai vēl modē esošos Zaporožecu markas automobīļus, nu vismaz kādus astoņus.

 46. Nu galīgs sviests.Vajag publicēt-kur tāda naudas ādere Latvijā ir, kur nomaksā nodokļus ,lai veidotos tāds uzkrājums??????Un tas noteikti ir kāds savējais,jo mirstīgais par šādu afēru sēdētu aiz restēm.
  Tad mīļie līdzcilvēki parēķiniet par kādu % tādas lielās pensijas paceļ pārējās.Tāpēc jau liekas ,ka visiem ir puslīdz normālas pensijas.Nevajag pirst zilus dūmus,bet korekti uzrakstīt -cik cilvēkien ir mazās pensijas un cik lielas.Tā ir tāda nesaskaņas celšana pensionāru,visas sabiedrības vidū.Šis raksts ir kārtējai muļķu zemes latvijas VEIKSMES STĀSTS.

 47. vai nu kuģniecības,bankas,valsts meži…vai kas vēl tur bija no tiem turīgiem….kads tur brīnums,ne jau parasts strādnieks…

 48. Valsts izzadzējiem vienīgi tāda apmēra pensija varbūt.. mirstīgajam ,kurš ir strādājis kā darba zirgs,nekad tādu naudu nesaņemt… Vienkārši apšaut tos Valsts izzadzējus,jo godīgā ceļā tādu pensiju nenopelnīs ,lai labāk nestāsta.. nekad tam nenoticēšu un neticu… un pa reiz,kāpēc tad nav PUBLICĒTS ,tā lielā DARBA RŪĶA ne vārds ne uzvārds…

 49. tam pensionāram vajadzētu būt, visamz, 100 gadu darba stāžam

  • 100 gadi??? Cilvēkiem ar 30-40 gadu stāžu pensijas ir ap 200 eiro. Ar 100 gadu stāžu viņiem būs tikai 600-700 eiro, bet ne jau sasodīti 19000 tūkstoši eiro!

 50. Cik un kad ,,veiktas,, šīs iemaksas ? Komunisma laikā vai ? Murgs !!

 51. Vai tiešām visiem pensionāri jāatbrīvo no sabiedriskā transporta maksas Rīgā ? Arī lielo pensiju saņēmēji. Bet ģimenēm ar bērniem nav brīvbiļetes. Tīešām ļoti “taisnīgi”. Vai tā domā par nākotni ?

 52. Lielākie pensiju saņēmēji,kā parasti,ir padomju okupantu ideoloģijas un pašpārvaldes nomeklatūra.Tā vietā lai paprasītu atbildību par pretvalstisku sadarbību ar okupantiem viņi tiek apbērti ar tās valsts debesu mannu,pret kuru viņi aktīvi darbojas.Ak laiki,ak tikumi!

 53. Ar steigu būtu jāmaina likumdošana – lielās pensijas būtu jāļauj saņemt tikai līdz tam laikam, kad tiek iztērētas sociālās iemaksas, ko cilvēks veicis, pēc tam pensija jāizmaksā vai nu vidējās vai minimālās pensijas apmērā.

 54. Kāpēc nav uzrakstīts, cik ir mazākā pensija Latvijā?

 55. Nevajag būt skaudīgiem, padomājiet labāk gaišas domas – drīz tie lielie penži tak nomirs, pat nepaguvuši saņemt atpakaļ pensiju naudu. Kapā līdzi jau nepaķers!

  • Es jau domāju ļoti gaišas domas- cik ilgi tam cilvēkam saulīte nenorietēja vakarā – cik stundu gara diena viņam bija jāstrādā, jo 24 stundu gara diena ir par maz ,lai nopelnītu tādu naudu no kuras maksāt tādas sociālās iemaksas. Vai kāds painteresējās no pa tām kosmosa āderēm, no kurienes šim cilvēkam plūst naudiņa! Droši vien kāds ekstrasens!

 56. Droši vien 19 tūkstošus saņem Kargins vai Krasovickis

 57. es viņam ļautu saņemt manu pensiju 3gadus,ja viņš man atdotu savu par 1 mēnesi.

 58. tas neģēlis,kam tā pensija ir visvairāk izzadzis Latvijas Valsti,par šadiem nopelniem vienīgi tāda pienākās

 59. Vai kāds ir parēķinājis cik gadiem pietiks viņa nomaksātā summa nodokļos? Domāju , ka mūsu eksprezidents savu summu sen jau ir pārtērējis.

 60. Vai vārds un uzvārds tam darba varonim arī ir?

  • Džīzis, izrādās, ir cilvēki, kuri nezina, kurš ir tas marasmātiskais komunistu funkcionārs, blatņiks, ES fondu izkrāpējs un daudzu vienkāršu nabadzīgu cilvēku cinisks aplaupītājs!

 61. Diez cik ilgi tas vecais komunistu blēdis dzīvos?

  • tas nu ir latvijas dižgars, gribētu redzēt mūsu tautas varoni televīzijā,lai pastasta kājāstradā ,lai tiktu pie pieticigas pensijas HA HA!!!!!!!?????!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+