×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

Liepājā atklās Diabēta skolu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pacienti varēs bez maksas izmērīt cukura līmeni asinīs.

Lai sabiedrībā popularizētu veselīgu dzīvesveidu, 6. novembrī Liepājā notiks Diabēta skolas atklāšanas pasākumi, kurus rīko “Euroaptieka” sadarbībā ar Liepājas domi un Liepājas Diabēta biedrību.

Plkst. 12 Liepājas Diabēta biedrības telpās Klaipēdas ielā 96a notiks svinīgs pasākums, kurā piedalīsies Liepājas domes pārstāvji un “Euroaptiekas” pārstāvji. Pēc tam visi interesenti varēs noklausīties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studiju programmas “Uzturzinātne” vadītājas Lolitas Neimanes lekciju par to, kā ar veselīga uztura un dzīvesveida palīdzību izvairīties no 2. tipa diabēta.

No plkst. 15 līdz 17 “Euroaptiekas” telpās Rietumu centrā Jaunajā Ostmalā 3/5 ikviens varēs bez maksas noteikt savu cukura un holesterīna līmeni asinīs, bet pēc mērījumu veikšanas konsultēties ar farmaceitu. No plkst. 16 līdz 17.30 būs iespējams individuāli tikties ar dietoloģi Lolitu Neimani, lai saņemtu personīgas konsultācijas par sabalansētu uzturu.

Plkst. 19 kafejnīcā “Darb­nīca” Liepājā, Lielajā ielā 8, varēs noklausīties Lolitas Neimanes lekciju par veselīgu uzturu skolas vecuma bērniem, kurā varēs uzzināt, kā veselīgāk un labāk paēdināt skolēnu, lai uzturētu viņu možu.

Projekta ietvaros 22 “Euroaptiekās” Latvijā – Rīgā, Jūrmalā, Aizkrauklē, Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā, Madonā, Rēzeknē, Ventspilī un Piņķos – bez maksas varēs noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs, saņemt konsultāciju par diabēta risku pie īpaši izglītotiem farmaceitiem. Sniegt padomus un konsultācijas Diabēta skolas pasākumos aicināta arī RSU asociētā profesore Ilze Konrāde un Diabēta māsu asociācijas vadītāja Līga Ārente.

Diabēta skolas ietvaros izdoti arī izglītojoši materiāli par cukura diabētu, kurus bez maksas varēs saņemt visās “Euroaptiekās”, bet turpmākai paškontroles mērījumu veikšanai diabēta pacientiem būs pieejami arī bezmaksas aparāti cukura līmeņa asinīs noteikšanai.

Pēc Sirds veselības skolas šis šogad ir jau otrais “Euroaptiekas” sociālais projekts, kas tiek īstenots lielprojekta “Veselīga dzīvesveida skola” ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+