Ekonomika
Bizness

Jaunais Lipmanu ģimenes uzņēmums jau ieķīlājis visu uzņēmuma mantu0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Lipmanu ģimenes jaundibinātais uzņēmums SIA “Liplat Holding” pagājušajā nedēļā reģistrējis četras komercķīlas, ar kurām ieķīlātas uzņēmuma dalībniekiem piederošās kompānijas kapitāldaļas un visa uzņēmuma manta, liecina “Lursoft” informācija.

Visu četru komercķīlu ņēmējs ir “Luminor Bank”, bet parādnieks – “Liplat Holding”. Visām četrām komercķīlām ir vienāda nodrošinātā prasījuma maksimālā summa – 23,4 miljoni eiro.

“Lursoft” vēsta, ka komercķīlas devēji ir pats holdinga uzņēmums, kas ieķīlājis visu mantu, uzņēmējs Kirovs Lipmans, kurš ieķīlājis sev piederošos 66,6% uzņēmuma kapitāldaļu, viņa sieva Anna Lipmane, kura ieķīlājusi 33,3% “Liplat Holding” kapitāldaļu, un viņu dēls Filips Lipmans, kurš ieķīlājis viņam piederošos 0,08% kompānijas kapitāldaļu.

Ar komercķīlām nodrošināti visi “Luminor Bank” prasījumi, kas izriet no šogad 12.aprīlī noslēgtā kredīta līguma. Ar šīm komercķīlām arī ieķīlātās tās “Liplat Holding” kapitāldaļas, kuras “Liplat Holding” iegūs.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Liplat Holding” komercreģistrā tika iegrāmatota šogad 11.aprīlī. “Liplat Holding” pamatkapitāls ir 33 438 262 eiro, un tās kapitālā Kirovam Lipmanam pieder 66,61%, Annai Lipmanei – 33,31%, bet Filipam Lipmanam – 0,08%.

Kirovs Lipmans iepriekš skaidroja, ka, izveidojot “Liplat Holding”, sākti priekšdarbi zāļu ražotāja “Grindeks” akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanai, kas gaidāms līdz šā gada augusta beigām.

Tostarp, pēc “Liplat Holding” izveides, Kirovs Lipmans un Anna Lipmane nodeva kompānijai visas viņiem piederošās “Grindeks” akcijas, kas kopumā veido 49,94%.

Tāpat ziņots, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemēroja soda naudu Kirovam Lipmanam un Filipam Lipmanam 131 250 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu un vienojās ar akcionāriem par akciju atpirkšanas obligātā piedāvājuma izteikšanu līdz šā gada augusta beigām.

Saistītie raksti

Administratīvās lietas ietvaros FKTK konstatēja, ka Kirovs Lipmans un Filips Lipmans nav izpildījuši likumā noteikto pienākumu izteikt pārējiem “Grindeks” akcionāriem adresētu akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu.

Ņemot vērā FKTK konstatēto pārkāpumu, komisija vienojās ar abiem akcionāriem par administratīvā līguma noslēgšanu, paredzot akcionāriem soda naudu 131 250 eiro apmērā.
LA.lv