Kultūra
Māksla

Miris leģendārās “Franču grupas” pārstāvis Juris Pudāns 2

Foto: LETA

Mūžības ceļos negadījuma rezultātā 29. jūlijā traģiski un negaidīti aizsaukts gleznotājs, leģendārās 20. gadsimta 60. gadu “Franču grupas” pārstāvis Juris Pudāns, ziņo vietne Nekropole.info.

Juris Pudāns dzimis 1941. gadā.

Pudāns pārstāvēja 20. gadsimta 60. gadu padomju mākslinieku paaudzi, bija gleznotāju Maijas Tabakas un Imanta Lancmaņa laikabiedrs. Šie cilvēki iemiesoja jēgpilnu bohēmu kādreiz populārajā “Kazā” un “Putnu dārzā”.

Lai arī mākslinieku, aizbildinoties ar disciplīnas graušanu, 5. kursā izslēdza no Mākslas akadēmijas un pēc tam viņš uz ilgu laiku pilnīgi novērsās no mākslas, viņš atstājis būtisku nospiedumu latviešu mākslinieku glezniecībā.

Impulsu atsākt gleznot Jurim Pudānam raisīja izstāde “Franču grupa. 1960. gadi”, kuru 2007.gadā organizēja Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļas studenti. Jura Pudāna pēdējā personālizstāde notika 2014. gadā rezidencē “Dzintara melodija”; gadu vēlāk līdztekus Bruno Vasiļevska, Kriša Salmiņa un Artura Bēziņa darbiem Jura Pudāna darbus varēja redzēt Nacionālajā bibliotēkā.

LA.lv