Sports
Citi sporta veidi

Taekvondo bronzas meitene Tarvida iestrēgusi Ķīnā 1

foto: instagram.com

Latvijas taekvondo cīkstone Inese Tarvida, kura pagājušajā nedēļā pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļu, joprojām nav pārradusies mājās, jo iestrēgusi Ķīnā.

Dienvidkorejas pilsētā Mudžu vien 18 gadus vecā Tarvida kļuva par pirmo Latvijas sportisti, kas izcīnījusi medaļu pasaules čempionātā, un panākumam dubulta vērtība tāpēc, ka tas ir olimpiskais sporta veids. Taču atceļā uz mājām viņai un jaunākajai māsai Jolantai (17) sanākuši negaidīti škēršļi.

“Lidojām caur Pekinu, kur starp reisiem bija apmēram 20 stundas, tāpēc dabūjām īslaicīgo vīzu un devāmies apskatīt pilsētu. Tas bija sestdien. Atbraucot atpakaļ uz lidostu konstatējām, ka Jolanta pazaudējusi pasi. Bijām šeit kopā ar pārstāvjiem no Vācijas kluba, treneris un pārējie aizlidoja, bet es nolēmu palikt, lai māsa nebūtu viena,” “LA” stāsta Inese.

Saistītie raksti

Pazaudēt pasi nekad nav patīkami, bet Ķīnā – to nenovēlēsi nevienam. Dokumentu kārtošana izrādījās ļoti piņķerīgs process, ķīnieši sūta no viena departamenta uz otru, angliski runā tikai dažs, tāpēc labi, ka izpalīdz Latvijas vēstniecības darbinieki, kas arī nodrošina meitenēm naktsmājas.

“Parasti tas process neesot tik sarežģīts, bet tagad Ķīnas iestāžu pārstāvjiem laikam kaut kas nepatīk, šķiet dīvains – divas māsas, viena bez pases, otra bez vīzas – jo īslaicīgā jau beidzās. Tāpēc arī nevaram te daudz apkārt staigāt, pat uz Lielo Ķīnas mūri neesam aizbraukušas un laikam arī neaizbrauksim,” teic Inese Tarvida. Sportistēm tiek solīts, ka otrdien dokumenti būs kārtībā un tad ar pirmo lidmašīnu varēs doties uz mājām.

Inese Tarvida maijā Bauskā pabeidza vidusskolu un tagad vairāk trenējas Vācijā nekā Latvijā.

LA.lv