×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
18. aprīlis, 2018
Drukāt

Trūkst speciālistu, nevis naudas (10)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

Vai ir jūtams, ka no valsts budžeta papildus piešķirtie miljoni ļāvuši samazināt pacientu rindas, lai tiktu uz izmeklējumiem, kā arī  vizītē pie speciālistiem?

 

Dzintra Rabkeviča, Tukuma slimnīcas valdes priekšsēdētāja: “Nauda tikpat kā neko neatrisina, ja trūkst speciālistu. Ir ārsti, kuri slimniekiem pieejami bez problēmām, bet, piemēram, pie kardiologa un acu ārsta ir jāgaida pāris mēneši. Piekļuve radioloģiskajiem izmeklējumiem arī pagājušajā gadā neradīja ievērojamas problēmas, un arī šogad pacienti pie šiem izmeklējumiem tiek, negaidot garās rindās. Bet, vēlreiz uzsveru, rindas nav tik aktuāla problēma kā speciālistu trūkums.”

 

Inga Ozoliņa, Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore: “Par to, ka nepietiek naudas rindu samazināšanai, nevaram sūdzēties, bet grūtības mums sagādā speciālistu nepietiekamība. Tieši šī iemesla dēļ vairāki mēneši jāgaida rindā pie neirologa, endokrinologa, nefrologa un urologa. Runājot par izmeklējumiem, jāteic, ka pacientiem ir grūtības īsā laikā tikt uz ultrasonogrāfiskajiem izmeklējumiem. Liela rinda tur veidojas tādēļ, ka valsts par šo izmeklējumu maksā niecīgu naudu – vien piecus eiro, un radiologi nav materiāli ieinteresēti nodrošināt šo pakalpojumu. Tā gan nav, ka slimnīca necenstos piesaistīt speciālistus – cenšamies darīt visu, lai jaunie ārsti nāktu strādāt uz Vidzemes slimnīcu, taču tam nepieciešams laiks. Tātad cerība tomēr pastāv.”

 

Laura Sondore-Strode, Rēzeknes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste: “Rēzeknes slimnīcā saglabājas augsts speciālistu un ārstniecības pakalpojumu pieprasījums. Tiesa, finansējuma palielinājums ir radījis lielāku iespēju veikt izmeklējumus un sniegt speciālistu konsultācijas. Piemēram, rinda pie hemotologa aprīlī ir 74 dienas, tas nozīmē, ka gaidīšanas laiks, salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, samazinājies par 26 procentiem. Sarucis arī gaidīšanas laiks, lai saņemtu magnētiskās rezonanses izmeklējumus.”

 

Artis Stuburs, Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Valsts budžeta nauda rindu mazināšanai tika piešķirta arī pagājušajā gadā, un kopumā patiešām rindas ir nedaudz sarukušas. Taču galvenais jau ir speciālistu problēma – ārstu trūkst visur, tajā skaitā arī Madonas slimnīcā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nu, par to jau ārstu biedrība brīdināja, ka ilgstošais nepietiekamais medicīnas finansējums radīs problēmas ar mediķiem. Visi, kas varēja, ir aizbraukuši uz valstīm, kurās maksā normāli.
  Tagad atliek paaugstināt algas un gaidīt līdz izaug nākamā mediķu paaudze.

 2. Tāpēc jau trūkst speciālistu,ka liela nauda tiek maksāta ierēdņiem,nevis speciālistiem!

 3. Janis J. dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Veljoprojam arsti un viss medicinas personals ir nostaditi zema birokrata limeni attieciba par atalgojumu. Tam jabut profesionala limeni. Tas vel nav noticis un laikam nekad nenotiks. Tapec nav ko sudzeties un gausties, ka mums trukst arsti.

 4. Pirms gada Latvijas veselības aizsardzības sistēmā bija tikai viena problēma – naudas trūkums. Ja vērtēt pēc debatēm sabiedrībā, naudas problēmu pagaidām it kā atrisinājām. Nepagāja ne gads un, lūdzu, jauna problēma – nav ārstu. Taču zināms, ka Latvijā attiecībā pret iedzīvotāju skaitu sagatavo MILZĪGU skaitu ārstu – vienu no lielākajiem pasaulē. Tad ko, atkal bļausim par naudas trūkumu, jo jāpaplašina uzņemamo studentu skaits medicīnas fakultātēs? Vai tad politiķi nemaz neredz problēmu saknes?

 5. Speciālistu trūkumā gan arī vainojams naudas deficīts jau kopš deviņdesmitajiem. Pēdējā laikā algas paceļ, bet joprojām alga ārstam par slodzi stacionārā ir zemāka kā piemēram smagā auto šoferim tepat Latvijā. Nerunājot nemaz par ārsta algu Vācijā, Lielbritānijā vai Norvēģijā.

 6. “…Liela rinda tur veidojas tādēļ, ka valsts par šo izmeklējumu maksā niecīgu naudu – vien piecus eiro, un radiologi nav materiāli ieinteresēti nodrošināt šo pakalpojumu.”
  Tad KĀ netrūkst naudas?! Naudu cilvēkam / speciālistam Jūs neuzskatat par naudu? Ticu, diemžēl…

  • Doma vienkārša. Ir pakalpojumi kurus valsts, slimokase,ministrija (sauc kā gribi) slikti apmaksā. Reizēm pat zem pašizmaksas. Tad, lai nezaudētu pakalpojumu pavisam – simboliski – uz dažām stundām mēnesī šis pakalpojums tiek sniegts. Pārējā laikā tie paši speciālisti pieņem par maksu lai nopelnītu naudu.
   Piemēram 5 eiro par ultrasonogrāfiju nav nauda ko maksā ārstam valsts, bet ko maksā par pakalpojumu – kabinets, reģistratūra, māsiņa utt arī tajā cenā. Rezultātā ārsts strādājot par valsts naudu sonogrāfijā arī stundā 5 eiro nenopelnīs. Aizies uz privātpraksi un par vienu pacientu vairāk nopelnīs kā valsts darba par stundu.

 7. mutuļojošas darbības imitācija! Atbildēt

  Kāds labums no, tikai vakar iemācījušamies slimību nosaukumus latīņu valodā, zaļiem gurķiem, dziļos laukos dzīvojošajiem cilvēkiem ??

  • Jūsu zināšanai tie “gurķi” gadus 4-6 ir nodežurējuši Stradiņos, Gaiļezerā utt. Pirms Jums jau ārstējuši simtiem un pat tūkstošiem cilvēku. Rīgā slimnīcas bez rezidentiem vispār nespētu eksistēt. Bet redz laukos neder 😀

 8. paši padzina speciālistus, Atbildēt

  tagad ĀRSTĒŠANU aizstāj ar IZMEKLĒŠANU !!!
  .
  Ko palīdz BEZGALĪGĀ izmeklēšana, ja cilvēkiem nav naudas samaksāt kosmiskās cenas par zālēm un gultasvietām slimnīcās ?!!
  .
  Naudu no slimniekiem pumpē, bet rezultāta nekāda !

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+