Mobilā versija
+1.3°C
Nanija, Ilgmārs
Trešdiena, 29. marts, 2017
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Psihoterapeita grēksūdze. 16 secinājumi par klientiem (9)

Foto - © Adam Gregor - Fotolia.comFoto - © Adam Gregor - Fotolia.com

Psihoterapijā mani joprojām nebeidz pārsteigt daudzi klienti, kuri:

1. Brauc cauri visai pilsētai un maksā lielu naudu tikai tāpēc, lai pierādītu, ka viņiem neviens nekad nevarēs palīdzēt.

2. Uz jautājumu “ko tu vēlies?” paši var stundām stāstīt, ko viņi NEvēlas.

3. Par savu naudu mēģina uzminēt, ko no viņiem vēlas terapeits, lai tikai viņam nebūtu garlaicīgi.

4. Nāk, lai uzzinātu par sevi kaut ko jaunu, un nepārtraukti runā par to, ko vienmēr par sevi ir zinājuši.

5. Brīnās, kad viņu dzīvē kaut kas sāk mainīties, it kā viņi būtu nākuši pēc pilnīgi kaut kā cita.

6. Apvainojas, kad terapeits sāk runāt par vēl kaut ko, ne tikai viņu problēmām.

7. Meklē vienkāršus risinājumus un dusmojas, kad tos atrod.

8. Pateicas terapeitam tad, kad viņš vispār nesaprot, kas notiek.

9. Paniski baidās, ka terapeits padomās, ka viņiem patiešām ir kādas problēmas.

10. Vienmēr ir pārliecināti par to, ka izprast problēmas iemeslus un tikt no tiem vaļā, ir viens un tas pats.

11. Cenšas uzzināt, kādēļ citi rīkojas vienā vai otrā veidā, necik nebrīnoties par savu paša uzvedību.

12. Uzskata, ka terapeits sapņo, ka viņi varētu būt ar viņu atklāti.

13. Tikai pēc seansa uzdod jautājumus, kurus gribēja uzdot tā sākumā.

14. Pašu faktu, ka vēršas pie psihoterapeita, uzskata par sava neadekvātuma pazīmi.

15. Cenšas noskaidrot terapeita kompetenci pēc tā, vai viņš ir saskāries ar līdzīgiem gadījumiem agrāk, vienlaikus būdami pārliecināti, ka viņu gadījums ir absolūti unikāls.

16. Uzskata, ka terapeitam jāzina visas viņa dzīves detaļas no agras bērnības, lai saprastu viņa problēmas.

Pēc snob.ru materiāla

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Dažkārt,arī paši psihoterapeiti sevi nesaprot. Par psihoterapeitu nevar būt jebkurš,tas ir talants.

 2. pédéjais punkts par mani, haaa

 3. Es neieteiktu LA.lv šitādus tekstus tulkot un likt iekšā.
  Diezgan pretīga ņirgāšanās par pacientiem, kas tiek tēloti nevis kā pacienti, bet kā kaprīzi jampampiņi, kuriem nekas nekait.
  Tas psihoterapeits-autors gan pats neapjēdz, ka ar tādu tekstu viņš pats sevi rāda kā šarlatānu, kurš nodarbojas ar ziepju burbuļu pārdošanu.
  Man jau sen bija aizdomas, ka “psihoterapeitiem” ir daudz vairāk kopīga ar tirgus zīlniecēm nevis ar ārstiem. Šis ir tikai apliecinājums manām aizdomām.

  • Protams, vispārināt nevajag. Taču likumsakarības pamanīt gan ir vērtīgi. Un, manuprāt, likumsakarība ir tāda, ka līdzsvarot cilvēki (kuriem nu noteikti ir pilns pulkstenis) kaut kā nekļūst par psihoterapeita klientu. Par tādiem kļūst cilvēkiem, kuriem ir tāda vai citāda personības problēma, kas arī dzīvē izpaužas. Un par to arī ir tie novērojumi – ka liela daļa šo personības problēmu faktiski ir neadekvāta pašapziņa, pārmērīgi augstas prasības pret citiem un nekritiska attieksme pret sevi. Savukārt cilvēki, kuri nav kaprīzi jampampiņi, lielākoties spēj paši tikt galā ar dzīvi, līdz ar to psihoterapeits viņiem nav vajadzīgs. Citiem vārdiem – izskatās, ka tu, “EUR 40 stundā”, esi tipisks psihoterapeitu pacients. Gluži kā tajā rakstā…

  • Opā, dabūju purnā riktīgu Ad hominem (uzbraucienu par paša trūkumiem).
   Jums taisnība, es patiešām esmu bijis psihoterapeita klients. Jā, bija problēmas. Bet kas gan tur ko kautrēties. Kuram tās nav, izņemot, protams, tikai vienu otru, kurš mums te uzbrauca. 😉
   Esat psihoterapeits? Vai ar tiem saistīta persona? Da labi. Neņemiet ļaunā manu kritiku. Tad noteikti pats[i] zināsit, ka psihoterapija un Freida gudrības ar zinātni var būt saistītas, bet var arī nebūt. Uz robežas tas viss ir.

   • Nē, neesmu psihoterapeits. Par to jomu zinu no tā, ka vienreiz pats bija pacients (vienam seansam; vairāk man nevajadzēja, lai saprastu, ko es daru nepareizi), kā arī man ir pazīstami sakarīgi psihologi (tāpēc arī zinu, ka freidisms sen vairs nav modē), turklāt es pats mēdzu vērot sevi un citus un esmu sava mūža laikā pietiekami pamanījis, kāda ir cilvēku daba. Savukārt par jautājumu, vai psihoterapijai ir zinātnisks pamats, es arī esmu gatavs šaubīties. Es jau labu laiku atbildes uz problēmām tiecos meklēt psihofizioloģijas jomā. Ja cilvēki vairāk staigātu (burtiskā nozīmē), tad arī vieglāk varētu sakārtot dzīvi un mazinātos spriedze. Cilvēku suga nav radīta sēdošam dzīves veidam.

  • Nez vai tā ir ņirgāšanās. Abām pusēm jāpadomā: no vienas puses ,vai vispār drīkst strādāt par psihoterapeitu, no otras – varbūt labāk parunāties ar kādu, kurš var reāli palīdzēt.

 4. Kāds tur brīnums, ka psihoterapeiti brīnās – tie paši psihes noviržu pacienti ,kas pārāk daudz aizanalizējušies ir šie “terapeiti”.

 5. jā,te jau izklausās pēc sarkasma…..bet tāpēc jau cilvēks iet pie psihoterapeita,ka tomēr ir vēlēšanās tikt laukā no tā murga….jūs domājat,ka tas ir viegli?Reizēm jau vajag tikai izrunāties ar pareizo cilvēku…..nu tas tā ,mans viedoklis….

Draugiem Facebook Twitter Google+