Latvijā
Novados

Valkas iedzīvotāji masveidā deklarējas Igaunijā2

Publicitātes foto no valka.lv

Valkas novada pašvaldība ir nosūtījusi vēstuli premjeram, finanšu ministrei un Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājam par nepieciešamību rast risinājumu īpašai situācijai, kas izveidojusies Valkas novadā, kur masveidā iedzīvotāji savu dzīvesvietu deklarē kaimiņvalstī Igaunijā, Valgā, bet faktiski turpina dzīvot Valkas pilsētā.

2016. gadā šādi iedzīvotāji bija 1019, 2017. gadā jau 1152 un 2018. gadā skaits pieaudzis jau līdz 1384 iedzīvotājiem, kas ir vairāk nekā 10% no visiem Valkas novada iedzīvotājiem.

Šī situācija rada zaudējumus Valkas novada budžetam un pašvaldībai ar katru gadu paliek aizvien grūtāk kvalitatīvi pildīt savas funkcijas, jo budžeta aprēķinā netiek ņemta vērā būtiska iedzīvotāju daļa.

“Ar katru gadu šī problēma aug lielāka un Valkas pašvaldības spēkos nav šo procesu apturēt, nekur citur Latvijā līdzīga situācija nav iespējama, tāpēc vienīgais risinājums ir īpaša papildus dotācija, savulaik tādas saņēma vairākas lielās pilsētas,” atbalstu lūdz Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Viņš stāsta, ka investīcijas pilsētā notiek aizņemoties un aizņemšanās iespējas faktiski ir izsmeltas.

Saistītie raksti

“Dotācija ļautu neapstāties. Finansējuma avots arī ir skaidrs – igauņi Latvijas valsts budžetā Valkā vien ienes desmitiem miljonus eiro, mums no tā vajag mazu daļiņu,” viņš pauž.

Cilvēki deklarējas Igaunijā, jo tādējādi viņiem tur ir pieejami medicīniskie pakalpojumi, kā arī sociālā palīdzība. Valgā esot daudz vakanču un daudzi latvieši dodas strādāt uz kaimiņvalsti.

LA.lv