Uncategorized

Žurnāls 36.6C0

“36,6°C” – ŽURNĀLS KATRAM, KURŠ GRIB BŪT VESELS!

Žurnāls visiem, kuri meklē iespējas dzīvot veselīgāk! Latvijas labāko ārstu padomi, zinošu veselības praktiķu ieteikumi, rosinošas pieredzes, emocionāli likteņstāsti. PIEDALIES ARĪ ABONENTU LOTERIJĀ!

JAUNĀKAJĀ “36,6°C” NUMURĀ

Kā tas ir – doties uz klasesbiedra dzimšanas dienas ballīti, līdzņemot savus našķus? Kā jūtas bērns, kuram vajadzīga speciāla diēta? Un kāpēc bērnudārzos un skolās šādiem audzēkņiem ne vienmēr velta vajadzīgo uzmanību, kaut gan formāli tā apsolīta valstiskā līmenī?

Ko izvēlēties maizes apziešanai – sviestu, margarīnu vai tauku pastas? Dažādu smērvielu sastāvu komentē pieredzējuši pārtikas tehnologi, bet ietekmi uz veselību – kardiologs Gustavs Latkovskis. Izrādās, pat gī viņa skatījumā ir “tīri tauki, nekas cits”!

Vai vienmēr vajag uzreiz censties pazemināt ķermeņa temperatūru, ja tā uzlēkusi? Kad labāk likties gultā un ļaut organismam pašam cīnīties ar slimību, bet kad gaidīt nedrīkst?

Rubrikā NEPADODOS stāsta dziedniece Gunta Ikere: “Uz šauras laipiņas, no kuras viegli nokrist, esmu stāvējusi vairākkārt. Aptuveni četru gadu vecumā ielūzu ledū. Izglāba krustmāte. Tieši tajā vietā nezināms spēks viņai it kā licis apstāties. Ieraudzījusi – āliņģī kāds ķepurojas. Pēc dažiem gadiem mani sakoda bites. Simtiem dzelonīšu vecāmāte izvilka no matiem. Izdzīvoju. [..] Trīspadsmit gados, kad negaisa laikā kopā ar mammu bijām pļavā, man iespēra zibens. Strādājot ar cilvēkiem, dažkārt sev jautāju, ar ko gan esmu izpelnījusies šo balvu: pēc šādiem pārbaudījumiem būt veselai un dot padomus citiem?”

Un vēl – kā nepārdozēt ķiplokus, kā bez panikas gatavoties kārtējai gripas sezonai, kā Roberts cīnījās ar bipolārajiem uzvedības traucējumiem (mūsdienās šo diagnozi uzstāda arvien biežāk; daži to uzskata par “modes kaiti” – jo īpaši, kopš par savu cīņu ar šo slimību pavēstījušas tādas slavenības kā aktrise Ketrīna Zeta-Džonsa vai dziedātājs Stings), kā ar vienkāršiem vingrojumiem trenēt sīkos un dziļos muskuļus, lai tos veselīgi noslogotu.

Žurnālā ir arī neparastas pastētes recepte un aprakstīts adatu terapijas pretgrumbu efekts (jā, adatas dur tieši sejā!). Vēl – eksperiments par redzes atjaunošanu ar vingrinājumiem (tas tiešām darbojas – var samazināt briļļu stiprumu vai pat pavisam tikt no tām vaļā!) un par raibo pusdārgakmeņu neticami spēcīgo iedarbību uz veselību (un no svara ir pat tas, kurā pirkstā ir gredzens ar attiecīgo akmeni un kurā dienā to valkā!).

LASIET ŽURNĀLU “36,6°C” INTERNETĀ!

ABONĒT ŽURNĀLU IESPĒJAMS ŠEIT.

LASIET JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “36,6°C” NUMURĀ!

.
LA.lv