Pasaulē

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gadu 16

Publicitātes foto

Zviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.

Viesnīcā “Icehotel 365” ir 55 numuri, no kuriem 20 ir plašāki nekā standarta numurs. Tā ir veidota no 30 tūkstošiem litru sasaldēta ūdens, kas ņemts no Tornes upes.

Jukasjervi ciemā, kas atrodas Zviedrijas vistālāk ziemeļos esošajā Norbotenas lēnē, izveidotajā “Icehotel 365” tiek izmantota ar Saules enerģiju darbināma saldēšanas stacija, kas neļauj izkust ledum un sniegam, no kā veidota viesnīca.

“”Icehotel” izveidi iedvesmoja ne tikai daba un vide, bet arī nepieciešamība katru gadu veidot viesnīcu,” liecina viesnīcas mājaslapā sniegtā informācija.

Atklāšanas pasākums plānots 16.decembrī, bet jau kopš novembra vidus viesiem ir iespēja apmesties ekskluzīvajos “Art” un “Deluxe” apartamentos.

Galerijas nosaukums

“Viesi ir daļa no kaut kā vēsturiska,” sacīja viesnīcas ģenerāldirektors Ingve Bergkvists. “Viņi apmeklē pirmo ledus viesnīcu pasaulē, kas būs atvērta visu gadu, un viņi var piedzīvot pēdējos būvniecības darbus, kas paliks atmiņā uz mūžu,” piebilda viesnīcas vadītājs.

Viesnīcas apmeklētājiem būs iespēja izveidot savu ledus skulptūru, peldēties Tornes upē, iet pirtī un aplūkot ledus mākslas galeriju, kurā ir vairāk nekā 40 mākslinieku un arhitektu no deviņām valstīm darbi, kas laika gaitā izkusīs un ieplūdīs atpakaļ upē, bet to vietā tiks izveidoti jauni mākslas darbi.

“Icehotel” Jukasjervi katru ziemu tiek atklāta kopš 1989.gada. Jukasjervi atrodas 200 kilometru attālumā no Polārā loka.

Pastāvīgi strādājošajā viesnīcā katram numuram ir sava vannasistaba un pirts, bet viesi var izvēlēties arī īpaši apsildītus numurus.

Pastāvīgās ledus viesnīcas projekta autori ir Francijas arhitekti Luks Vuasēns un Metjū Brizons.

Citas ledus viesnīcas pasaulē darbojas tikai ziemā.

Saistītie raksti
LA.lv