Foto: Pexels

3 nopietni iemesli, kāpēc nedrīkst fotografēt aizmigušus cilvēkus 0

Gulošs cilvēks izskatās mīļi un nevainīgi, smieklīgi un amizanti. Gribās ne tikai paskatīties uz viņu, bet arī nofotografēt. It īpaši tas attiecas uz bērniem. Taču padomā divreiz, pirms to izdari. Vai ar to nenodarīsi viņam pāri.

Reklāma
Reklāma
Dronu uzbrukumi naftas pārstrādes rūpnīcām Krievijā ir panākuši neiedomājamo – pasaules lielākajai naftas valstij sāk pietrūkt benzīna
Latvijai tuvojas aukstuma vilnis! Sinoptiķi par laiku jaunnedēļ 22
Uz gājēju pārejas gandrīz uzbrauc Valsts prezidentam 80
Lasīt citas ziņas

Fotografēt cilvēkus, pat savus vistuvākos, nereti ir sarežģīti. Ieraugot fotokameru, viņi kļūst citādi, biedējas, citi momentā sāk mākslīgi smaidīt vai veidot kādas citas grimases. Protams, ka miegā cilvēka grimases ir dabiskas. It īpaši bērniem.

Un tomēr, ir ne mazums iemeslu, kāpēc nevajadzētu fotografēt aizmigušu cilvēku. Un šos iemeslus var iedalīt trīs grupās: mistiskā, medicīniskā un ētiskā.

1. Ētiskais aizliegums

CITI ŠOBRĪD LASA

Sāksim ar ētisko pusi. Reti kuram patiks, kad viņu pieķer “neērtā” mirklī vai arī tik intīma brīža laikā, kāds pavisam noteikti ir miegs. Aizmiga transportā, atbalstot galvu pret blakussēdētāja plecu, atvēra muti, apķēra spilvenu vai kaķi… Protams, šādas situācijas var šķiet “komiskas”. Taču patiesībā šis cilvēks ir pilnīgi neaizsargāts – viņš nevar palūgt nefotografēt viņu vai izdzēst šos kadrus. Nevajadzētu izmantot šo viņa “bezpalīdzīgo” stāvokli. Ja tomēr ir vēlme nobildēt kādu konkrētu cilvēku gulošu, vajadzētu sarunāt, ka ar “modeli”, ka jūs viņu nofotografēsiet brīdī, kamēr viņš gulēs.

2. Medicīniskais aizliegums

Bērni un pieaugušie ar trauslu miegu var pamosties brīdī, kad jūs viņus fotografējat. Sekas tam var būt dažādas: no sabīšanās līdz pat valodas raustīšanai. Nemaz nerunājot par to, ja nostrādā zibspuldze. Psiholoģijā eksistē tāds jēdziens kā mikro – pamošanās, tas nav manāms ne apkārtējiem un bieži vien arī pats gulošais to neapzinās. Visļaunākais sekas ir tad, ja fotografēšanas brīdis sakrīt ar šo pamošanos. Protams, iespēja ir maza, ka tas notiks, taču, ja nu tomēr, tad šim cilvēkam atmiņā tas paliks vienmēr un var izraisīt nepamatotas bailes, murgus un pat bezmiegu.

3. Ezotērika, lāsts un ticējumi

Katram cilvēkam ir savs biolauks vai tā saucamā aura, un kā apgalvo speciālisti, to ir viegli izjaukt. Vispiemērotākais brīdis iedragāt šo trauslo matēriju ir miegs. Miega laikā cilvēks ir neaizsargāts. Tāpēc cilvēka fotografēšana brīdī, kad viņš ir aizmidzis, var atnest slimības, piesaukt nelaimi vai pat mainīt likteni.

Īpaši uzmanīgi pret to jāizturas jaunajiem vecākiem. Maza bērna aura ir daudz trauslāka, kā pieaugušam cilvēkam. Tāpēc fotografēt aizmigušus bērnus no ezotēriskā viedokļa ir vissliktākais, ko jūs varat darīt. Tiesa, zinātniski fakti par šo pieņēmumu neeksistē. Ticēt tam vai nē, ir jūsu izvēle.

Vēl kāds apgalvojums no ezotēriskā viedokļa – tiek uzskatīts, ka tad, kad cilvēks ir aizmidzis, viņa dvēsele uz brīdi pamet viņa ķermeni. Daudzi arī tic, ka laikā, kad cilvēks ir aizmidzis, viņa dvēsele var ceļot pa dažādām “pasaulēm”. Ja dēļ fotografēšanas cilvēks pamodīsies tajā brīdī, kad viņi dvēsele nav atgriezusies ķermenī, viņš var pat nomirt. Zinātnisku pierādījumu šim apgalvojumam nav.

Vēl kāds faktors: aizmidzis cilvēks līdzinās mirušam cilvēkam – viņš nekustās un acis ir aizvērtas. Tiem, kas aizraujas ar mistiku un ezotēriku tā ir ļoti slikta zīme: viss, kas tiek iemūžināts fotogrāfijās var piepildīties. Šajā gadījumā – bildēs cilvēks izskatās kā miris. Tas izklausās biedējoši.

Reklāma
Reklāma

Iespējams, tu esi kādreiz dzirdējis, ka melnās maģijas burvji prot uzlikt lāstu, izmantojot fotogrāfijas. Tad lūk, izrādās, ka noskaust un uzlikt lāstu cilvēkam ir daudz vieglāk, kad viņa aura ir viegli ievainojama – brīdī, kad viņš guļ. Tāpēc jāatceras, ka bilde, kuru jūs fotografējāt vislabāko nodomu vadīts, nokļūstot pie nepareizajiem cilvēkiem, jūsu tuviniekam var ļoti, ļoti kaitēt.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.