Foto: Alexandr Belous/Shutterstock

7 jautājumi par Mēness fāzēm un kalendāriem 0

Kā jaunajā gadā plānot dzīvi un darbus? Viens no seniem un pārbaudītiem padomdevējiem cilvēkiem ir Mēness. Vai tas darbojas un der arī mūsdienās?

FOTO, VIDEO. “Bija cienīgi uzvarēt jau tad 2018. gadā” Liene Greifāne nosauc vienīgos, kas būtu pelnījuši doties uz “Eirovīziju” pārstāvēt Latviju 19
FOTO. Britu karaļnamā atklātībā nākusi tēma, par ko iepriekš šķitis pašsaprotami klusēt… kas bija Harija pirmā sieviete? 3
“Tie, kas vēlēja par Grevcovu, domā tieši tāpat – tādu cilvēku ir ļoti daudz,” tā Zatlers
Lasīt citas ziņas

 

Vai Mēness ietekme tiešām ir tik nozīmīga?

CITI ŠOBRĪD LASA

Astroloģiju vienkāršoti varētu iedalīt austrumu astroloģijā, kuru praktizē profesionālie astrologi, un tā sauktajā tautas astroloģijā, kura vadās no Mēness vērojumiem (tā ir senākā metode). Pēc šiem Mēness cikliem vadījušies jau mūsu senči. Populārākie no šiem ticējumiem ir par lauku sētā svarīgākajām sadzīves lietām un darbiem – kad kādi koki jāzāģē, kad zeme jāapstrādā vai veļa jāmazgā, kad kas jāsēj, kad aitas jācērp, kad mati jāgriež.

Mēness ir tuvākais Zemes pavadonis. Ja tas spēj ietekmēt milzīgas ūdens masas okeānos un radīt paisumus un bēgumus, tad arī citas dzīvās radības, kurās ir šķidrums, to sajūt. Patīk vai nepatīk, ar prātu šo procesus nevar vadīt pat cilvēks. Gudrāk ir vienkārši mēģināt ar to sadzīvot, savas aktivitātes pieskaņojot Mēness ciklam.

Vienkāršākais no veidiem, kā plānot savu darbošanos, ir tā saukto Mēness fāžu vērošana.

To maiņa ir norādīta kalendāros, tā redzama arī, ja paskatās debesīs.

Mēness fāžu iedarbību labi var pārbaudīt, pasekojot tā ritmiem un dažādām norisēm. Piemēram, par pilnā Mēness ietekmi uz cilvēku aktivitātēm var liecināt mediķi, skolotāji, ierēdņi un citi dienesti.

Latvieši ir viena no retajām tautām, kas vēl pārmantojusi un saglabājusi šīs tautas astroloģijas zināšanas.

 

Kalendāros ir atzīmēts daudz tā saukto čika laiku. Vai tie tiešām ir tik bīstami brīži, kad labāk nedarīt neko?

Šo periodu bīstamība ir mazliet pārspīlēta. Tāds formulējums ir pat diezgan jauns. Par čika laikiem (vai Mēness bez kursa) dēvē tos periodus, kad Mēness pāriet no viena zodiaka zvaigznāja otrā. Tad it kā mazinās viena ietekme, bet nākamās zīmes iespaida vēl nav. Ja vēlas kādu noteiktu darbu pieskaņot tā, lai nodrošinātos ar kādas konkrētas zīmes labvēlīgo ietekmi, tad šos tukšos periodus var nogaidīt. Taču dzīve šajos brīžos nav jāpārtrauc, un tas nenozīmē, ka čika laikā noteikti notiks kaut kas slikts.

 

Kā Mēness fāzes ietekmē cilvēku, ko labāk darīt, ko ne?

Jauns mēness (jaunmēness). Tas ir jūtīgs laiks, kā jaundzimis bērniņš. Arī cilvēki ir jūtīgi. Sevišķi pirmajās trijās dienās nevajadzētu sākt lielus darbus, risināt svarīgus jautājumus, jāizvairās no strīdiem.

Augošs mēness (pirmais ceturk­snis). Īstais laiks sākt darbus, kuriem vēlams turpināt attīstīties. Dibināt uzņēmumus, būvēt māju, sākt projektus, pirkt lietas, lai tās ilgāk kalpotu. Var sākt sarunas ar aizdevēju par kredīta ņemšanu, bet līgumu vēl neparakstīt.

Pilnmēness. Viss ir sakāpināts. Spēki un emocijas. Vajadzētu to pavadīt mierīgi, meditēt. Ja cilvēks dzimis pilnmēnesī, šis viņam ir sevišķi labvēlīgs periods. Pilnmēness ir labs un rosīgs laiks arī tiem, kuru astroloģiskajā kartē valdošā ir ūdens stihija (Vēzis, Skorpions, Zivis). Tos var saukt par Mēness cilvēkiem.

Dilstošs mēness (pēdējais ceturk­snis). Var noslēgt darbus, pabeigt tos. Labs laiks parakstīt jau sarunāto līgumu par kredītu un saņemt naudas ieskaitījumu no bankas (vai pabeigt noformēt nekustamā īpašuma iegādi). Tad parādu vieglāk varēs atdot.

 

Ko nozīmē Mēness novietojums dažādās zodiaka zīmēs, kas attēlotas daudzos kalendāros?

Mēness novietojums zodiaka zīmē nosaka dienas fonu.

Mēness ceļš viena cikla (27 dienas un 8 stundas) laikā pa debesjumu iziet 12 zodiaka zīmju ietekmes (šie sektori astroloģijā iedalīti hipotētiski). Katra zvaigznāja ietekmē tas pakavējas apmēram divarpus dienu (sākums un beigas kalendāros precīzi norādīts).

Mēness Aunā: laiks dinamisks, enerģisks, jāsargās no neapdomības, strīdiem, labi sākt īstermiņa projektus.

Mēness Vērsī: zīme ir lēna un apdomīga, pamatīga. Labvēlīgi sākt lielus darbus, kam atdeve ilgtermiņā, sevišķi, ja šajā periodā ir augošs mēness. Labvēlīga ar mākslu, dzīves baudīšanu un kultūru saistītiem procesiem.

Mēness Dvīņos: izcilas dienas komunikācijai, prāta vētrām, ideju apspriešanai, kontaktu veidošanai. Zīme mazliet virspusēja – tālejošas sarunas nevajadzētu virzīt. Raksturīga mainība, svārstība.

Mēness Vēzī: veiksies mājas darbi, ģimenes pasākumi. Arī lietišķi pasākumi, ja ir privāts bizness.

Mēness Lauvā: esmu visu zvēru karalis, skaistākais, gudrākais – tā domā šīs dienas zīme un vēlas spozmi. Var rīkot prezentācijas, balles, atvērt smalkus salonus. Jāuzmanās no alkohola lietošanas, jo Lauva ir dauzonis. Ja rīko masu pasākumus, jānodrošina apsardze. Labvēlīgs mājas iekārtošanai.

Mēness Jaunavā: zīme ir kārtīga, pedantiska, pareizā dzīvesveida piekritēja. Laiks ģenerāltīrīšanai, kartotēku kārtošanai, mācību sākšanai.

 

Kad dilstošs mēness ir Jaunavā, tas ir labākais laiks diētu un atslodzes dienu, organisma attīrīšanas kūru sākšanai (šogad tas būs no 23. janvāra).

 

Mēness Svaros: zīmei patīk pucēties, veicas modes lietas, garderobes un skaistuma procedūras. Juridisko jautājumu risināšanai labvēlīga diena. Mīl harmoniju, var labi izrunāties, sastādīt līgumus, bet parakstīt tos šajā laikā nevajag, jo Svari ir svārstīgi.

Mēness Skorpionā: labs laiks lietišķiem darījumiem, sarunām ar bankām. Jāuzmanās no konfliktsituācijām. Aizvainojumus var uztvert dziļi, ilgi neaizmirst.

Mēness Strēlniekā: zīmei plašs pasaules skatījums, draudzīga, laba sarunām, pasākumiem, domubiedru meklējumiem, mācībām, ceļojumu plānošanai un sākšanai.

Mēness Mežāzī: raksturīga lietišķība un nopietnība, diena saistās ar valsts struktūrām, veiksies dažādu jautājumu kārtošana. Labs laiks mājas pamatakmens likšanai.

Mēness Ūdensvīrā: diena draudzīga, patīk komunicēt ar līdzīgi domājošiem, labs laiks biedrību dibināšanai. Zīme atbild par tehnoloģijām, labi iegādāties tehnoloģiskas ierīces.

Mēness Zivīs: viskrāsainākā un radošākā zīme. Laba meditācijām, romantiskām attiecībām, ballītes rīkošanai. Jāuzmanās ar alkoholu, jo pastiprinās saindēšanās riski.

 

Cik nozīmīgas un vērā ņemamas ir kalendāros dažādiem darbiem ieteiktās dienas?

Ja cilvēks plāno savus darbus, tad šāds kalendārs palīdz saplānot, piemēram, kad labāk mazgāt veļu, kopt dārzu vai kad vajadzētu rast piemērotāko brīdi atpūtai. Taču jārēķinās, ka šādiem kalendāriem ir tikai rekomendējošs raksturs un nedrīkst kļūt par kalendāru padomu vergu. Protams, jāvēro arī laika apstākļi, jāieklausās savā pašsajūtā.

Mēness (un citu debess spīdekļu) ietekmi uz Zemi un tās iemītniekiem nevar apstrīdēt, taču nav pareizi kļūt atkarīgam no to ciklu vērošanas un savas darbības pieskaņot tikai tam, kas rakstīts kādā no kalendāriem.

Vadīšanās pēc horoskopu zīmēm vai tā sauktajām labvēlīgajām dienām varētu būt tikai kā informatīva viela pārdomām, nevis neapstrīdama patiesība.

Ja cilvēkam tiešām ir kāda ļoti svarīga problēma, labāk doties pie profesionāla astrologa, kurš precīzi apskatīs situāciju katra cilvēka individuālajā astroloģiskajā kartē, kura katram cilvēkam katrā laikā ir atšķirīga, piemēram, veicot lielu biznesa darījumu, plānojot nopietnu operāciju, iegādājoties vai mainot dzīvesvietu.

Ja nekustamā īpašuma iegādei individuālajā astroloģiskajā kartē ir nelabvēlīgs gads, tad Mēness fāžu ievērošana neglābs.

 

Astroloģisko karti būtu labi sastādīt reizi gadā vai ja gaidāms kāds svarīgs notikums. Tad iegūto informāciju var apvienot ar informāciju par Mēness fāzēm un dienām.

 

Vadīties pēc kalendāros veselībai labvēlīgajām dienām var, taču tas nav īsti uzticami. Toties noteikti vajadzētu ņemt vērā tās dienas, kas minētas kā medicīniskām procedūrām nelabvēlīgas. Tad gan ārstnieciskas manipulācijas (ne vienkāršu ārsta vizīti) vēlamāk pārcelt uz citu dienu.

 

Kā Mēness ietekmē dārza darbus?

Dārza darbiem labvēlīgākās dienas ir, kad ir augošs mēness, sevišķi, ja tas ir Vērsī, Vēzī vai Zivīs. Var sēt, stādīt, piķēt, mēslot. Mežāzī un Jaunavā labāk dēstīt to, kam jābūt zem zemes. Gaisīgus vīteņaugus un puķes – kad mēness Dvīņos vai Svaros. Ūdensvīrā der sakārtot inventāru. Aunā, Lauvā un Strēlniekā dienas nav sevišķi auglīgas. Labāk apkarot kaitēkļus, apgriezt zarus.

Taču jāskatās, kad šis augošais mēness iekrīt. Pavasarī ir tik daudz darbu, ka labākos brīžus grūti pieskaņot. Ja maija beigās kaut kas noteikti jāsēj, bet ir, piemēram, dilstoša mēness fāze, tad vajadzētu ņemt vērā vismaz zodiaka dienas.

 

Mēness fāžu un dienu pētīšana dārzkopībā ir tikai kā palīglīdzeklis, tam nav izšķirīgas nozīmes. Augi ir jākopj un jāuzmana visu laiku.

 

Kāpēc kalendāros dažādiem darbiem ieteiktās dienas atšķiras?

Mājas un dārza darbus dažos kalendāros iesaka plānot arī ar ziedu, lapu, sakņu, augļu dienu starpniecību. Katrai skaidrojums norādīts. Slavens ir tā sauktais Tūnas kalendārs. Taču dažādi rekomendāciju kalendāri nav vienādi. Tas rodas tāpēc, ka katra astrologa un kalendāra sastādītāja skolas un metodes nedaudz atšķiras. Kā izvēlēties īsto? Vienas atbildes nav. Ja vēlas darbos vadīties pēc kāda no šiem kalendāriem, jāizmēģina, kurš pašam labāk der.

 

Pareģojumi pēc laika zīmēm un iezīmdienām vairs īsti nedarbojas (tie parasti ir lokāla rakstura, turklāt nav zināms, kuras šīs dienas ir vecajā vai jaunajā kalendārā). Taču Mēness cikls pie debesīm ir nemainīgs.

 

 

UZZIŅA

Mēness ir Zemes vienīgais dabiskais pavadonis. Mēness attālums līdz Zemei ir 384 400 kilometru. Sistēmu Zeme–Mēness sauc arī par dubultplanētu.

KONSULTĒJUSI ASTROLOĢE GUNA KĀRKLIŅA

SAISTĪTIE RAKSTI

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Psihiskā veselība – svarīga un saudzējama
Konstatēts jauns sieviešu aptaukošanās faktors – tas ir gaisā!
Slimnīcas satrauktas par finansējumu: ja netiks rasts risinājums, būs apdraudēta spēja nodrošināt pacientiem vajadzīgos pakalpojumus 27
Kozlovska: Mēs cīnāmies par saviem bērniem vai par nikotīna tirgotājiem un 10 miljoniem valsts budžetā?! “Tā ir asinsnauda!”
FOTO, VIDEO. “Bija cienīgi uzvarēt jau tad 2018. gadā” Liene Greifāne nosauc vienīgos, kas būtu pelnījuši doties uz “Eirovīziju” pārstāvēt Latviju 19
FOTO. Britu karaļnamā atklātībā nākusi tēma, par ko iepriekš šķitis pašsaprotami klusēt… kas bija Harija pirmā sieviete? 3
“Tie, kas vēlēja par Grevcovu, domā tieši tāpat – tādu cilvēku ir ļoti daudz,” tā Zatlers
VIDEO. “No rītdienas jūs visi būsiet starptautiskajā meklēšanā!” Ukrainas drošības dienestam izdevies ielauzties Maskavas Zoom sarunā 49
Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedz 2300; sagrautas tūkstošiem ēku 73
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
Farmaceita padomi piemērotas zāļu formas izvēlei
Mēness aptieka: Kuri dabas līdzekļi izmantojami stresa ietekmes mazināšanai 2
Paplašinot pakalpojumu pieejamību pieaugušajiem un bērniem, VCA atver jaunu poliklīniku „Dole” 5
Daudz alkohola vai kofeīna, urīnceļu infekcijas, nierakmeņi un citi iespējamie iemesli fizioloģiskās funkcijas traucējumiem 1
Aktuāli padomi ādas aizsargfunkciju stiprināšanai ziemā
Ukraiņu farmaceits Latvijā 1
Ko ēst vai ko neēst, lai dzīvotu ilgāk 10
Mēness aptieka: Farmaceiti un farmaceitu asistenti no Ukrainas sniedz ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē 9
Kā salviju izmanto veselībai 3
Dažādi augšējo elpceļu vīrusi – ko darīt veselības uzlabošanai 8
Ko svarīgi zināt par respiratori sincitiālo vīrusu 12
Astoņi ieteikumi pareizai zāļu lietošanai 6
Gudrās ēšanas ABC jeb pirmssvētku padomi vielmaiņas uzlabošanai 3
Kas ir svētku sirds sindroms, kā no tā izvairīties 5
TOP 5 notikumi veselības aprūpē 2022. gadā 3
„Mēness aptieka”: vīnu un dzirkstošo vīnu pirms Jaunā gada pērk par 50% vairāk nekā bezalkoholiskos dzērienus 3
„Mēness aptiekas” tikšanās reizē ar Latvijas Pensionāru federāciju valda siltas labestības gaisotne 5
„Mēness aptiekas” sveicieni Latvijas Paralimpiskās komitejas sportistus spēcinās sasniegumiem jaunajā gadā
Ziedot līdzekļus kādas personas ārstēšanai nākamgad paredz 10% iedzīvotāju 1
Lai elpotu – vajadzīga dzelzs 6
Kāpēc laba dāvana svētkos ir vitamīni un grāmata 9
Cukura diabēts – gluži kā vēl viens pamatdarbs. Kā ar visu tikt galā? 1
„Mēness aptieka”: sievietes sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļus izvēlas aptiekās un specializētos veikalos, bet vīriešiem iecienītāki lielveikali 4
Ķengaragā notiks bezmaksas mērījumi sirds veselības profilaksei 5
“Veselības centru apvienība” izstādē “Medbaltica 2022” piedāvā inovatīvas diagnostikas un ārstēšanas iespējas 3
Elastīgas no silikona izgatavotas menstruālās piltuves. Kāpēc tās kļuvušas tik pieprasītas? 12
A un B plāns uzturvielu un vitamīnu nodrošināšanai
7 ieteikumi līdzsvara treniņam un kritienu profilaksei ziemā 2
Četras veselīgas apņemšanās adventes laikam 15
Mēness aptieka: Katram piektajam pēc glikozes līmeņa kontroles iesaka apmeklēt ārstu 1
Skatītājs par ēdināšanu skolās: Ēdāju ir maz, ēdienu tikai sacūko 70
“Neesam gatavi masveidā ārstēt politraumas.” Saruna ar traumatologu Andri Vikmani 12
Jautā skatītājs: Ārsti dažreiz ir tik augstprātīgi un rupji! Vai viņu attieksme mainītos, ja paaugstinātu algas? 48
Plāno izmaksāt prāvas kompensācijas tiem, kuriem pēc Covid-19 vakcinācijas pasliktinājusies veselība 55
Šoreiz nesanāca… Ko darīt, ja ārsts ir nekvalitatīvi veicis operāciju? 80
Mēness aptieka: 26% Latvijas iedzīvotāju ārstniecības augu tējas iegādājas aptiekā – sabiedrībā to pazīšanas prasmes un vākšanas tradīcijas mazinās 2
Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedz 2300; sagrautas tūkstošiem ēku 73
Politologs Rajevskis: Grevcova krieviski saka cūcības, latviski – atsauc pateikto 16
Galvā sašauts Putina patriots, kurš uzstājās ar nogalināta Ukrainas karavīra galvaskausu rokās
“Skolotāji Latvijā vairāk pielāgojas skolēniem,” atzīst viens no Ukrainas kara bēgļiem, kurš vidusskolu pabeidza Latvijā
Pirms došanās uz Kijivu ES amatpersonas saņēma ieteikumus, kā ģērbties. Bija krāsas, kuras viņiem neieteica izmantot apģērbā
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Ukrainā turpinās smagas kaujas par Bahmutu
Krievijas patriarhs Kirils savulaik Šveicē strādājis par spiegu VDK labā
FOTO. Britu karaļnamā atklātībā nākusi tēma, par ko iepriekš šķitis pašsaprotami klusēt… kas bija Harija pirmā sieviete? 3
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Jelgavā operatīvie dienesti atbrīvojuši dzīvoklī ieslēgtu sešgadīgu bērnu
17:54
Pirms došanās uz Kijivu ES amatpersonas saņēma ieteikumus, kā ģērbties. Bija krāsas, kuras viņiem neieteica izmantot apģērbā
17:40
Niedru skulptūras dabas sardzē
17:28