Foto – Pexels.com

Astoņas lietas, ko der atcerēties, kad neiet labi 5

Laime nav problēmu neesamība, bet spēja ar tām sastapties

“Es sēžu slimnīcas gultā, gaidot operāciju, lai šķirtos no abām krūtīm. Bet, lai cik tas nebūtu dīvaini, jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar veselību, kaut gan man ir 69 gadi. Pāris stundu laikā es redzēju vairākus desmitus ar vēzi slimos – invalīdu krēslā vai ar gultu vestus. Un nevienam no viņiem nebija vairāk kā 17 gadu…”

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 30
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vakarā pirms aiziešanas mūžībā viņa teikusi māsiņai, lai telefonu vairs nelādē.” Kolēģi sēro par Astrīdas Kairišas nāvi 5
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 26
7 stundas
Lasīt citas ziņas

Tas ir fragments no manas vecmāmiņas dienasgrāmatas 1977. gada 16. septembrī. Es to nokopēju aptuveni desmit gadus atpakaļ. Tas man atgādina, ka vienmēr ir, par ko pateikties. Un, neatkarīgi no tā, cik labi vai slikti es jūtos, katru rītu var mosties un pateikties par dzīvi, jo kaut kur kāds par savu dzīvību cīnās.

Patiesība ir tā, ka laime nav problēmu neesamība, bet spēja sastapties ar tām. Iedomājieties jebkuras lietas, kas varētu notikt jūsu prātā, ja tas nebūtu tik aizņemts ar jūsu cīņu. Vienmēr skatieties uz to, kas jums ir tā vietā, lai lūkotos uz pazaudēto.

Lūk, pāris atgādinājumu, lai motivētu jūs, kad liekas, ka sliktāk vairs nevar būt.

Sāpes ir daļa no pieaugšanas

Reizēm dzīve aizver durvis, lai mēs virzītos tālāk. Un tas ir labi, jo mēs bieži nesākam kustēties, kamēr apstākļi nespiež. Kad pienāk grūti laiki, atgādiniet sev, ka nevienas sāpes nav bez jēgas. Virzieties prom no tā, kas sagādā sāpes, bet nekad neaizmirstiet mācību, kas jums dota. Tas, ka cīnāties, nenozīmē, ka esat cietis neveiksmi. Katra liela veiksme prasa, lai būtu notikusi tās cienīga cīņa. Labais aizņem laiku. Palieciet pacietīgs un pārliecināts. Viss nokārtosies, visticamāk, ne vienā mirklī, bet beigās viss būs labi…

Atcerieties, ka ir divu veidu sāpes: sāpes, kuras rada sāpes un sāpes, kas jūs izmaina. Kad jūs dzīvojiet, tā vietā, lai pretotos sāpēm, dodiet tām iespēju palīdzēt jums izaugt. 

Viss dzīvē ir īslaicīgs

Vienmēr, kad līst lietus, mēs zinām, ka tas reiz beigsies. Katru reizi, kad jūs sāpina, rēta sadzīst. Pēc tumsas nāk gaisma – to jums daba atgādina ik dienu. Tajā pašā laikā jūs bieži aizmirstiet un iedomājaties, ka nakts ilgs vienmēr. Tā nebūs. Nekas nav mūžīgs.

Tādēļ, ja viss ir labi tieši šobrīd, baudiet to. Tas nebūs mūžīgi. Ja viss ir slikti, neuztraucieties, jo tas arī nebūs uz visiem laikiem. Tas, ka dzīve nav viegla šobrīd, nenozīmē, ka tā nevar mainīties. Tas, ka jūs kaut kas uztrauc, nenozīmē, ka jūs nespējat pasmaidīt. Ik mirklis dod jums jaunu sākumu un jaunas beigas. Katru sekundi jums tiek dota otrā iespēja. Jums dod iespēju, jums vienkārši jāizmanto tā.

Uztraukumi un žēlošanās neko nemainīs

Tie, kas žēlojas visvairāk, panāk vismazāk. Vienmēr labāk ir mēģināt izdarīt kaut ko vairāk un piedzīvot neveiksmi nekā nemēģināt neko. Nekas nav vēl beidzies, ja jūs esat zaudējis; viss ir beidzies, ja jūs tikai žēlojaties. Ja jūs ticat kaut kam, turpiniet mēģināt.

Neļaujiet pagātnes ēnām aizēnot jūsu nākotni.

Šodienas žēlošanās par vakardienu nepadara rītdienu gaišāku. Ļaujiet sev izmantot savas atziņas, lai uzlabotu savu dzīvi. Ieviesiet izmaiņas un neskatieties atpakaļ.

Un, neraugoties uz to, kas notiks finālā, atcerieties: patiesa laime pienāk tikai tad, kad jūs beidzat žēloties par savām problēmām un sākat būt pateicīgs par visām grūtībām, kas jums ir.

Jūsu rētas ir jūsu spēka simbols

Nekad nekaunieties no rētām, kas palikušas uz mūžu. Rētas nozīmē, ka sāpju vairāk nav, ievainojums ir sadzijis. Tas nozīmē, ka jūs uzvarējāt sāpes, guvāt atziņas, kļuvāt stiprāks un pavirzījāties dzīvē uz priekšu. Rēta ir tāds kā triumfa tetovējums. Neļaujiet savām rētām kļūt par ķīlniekiem. Neļaujiet tām likt dzīvot bailēs. Jūs nevarat likt rētām pazust, bet jūs varat mainīt veidu, kā šīs rētas redzat. Jūs varat sākt skatīties uz saviem ievainojumiem kā uz spēka pazīmi.Rūmī ir teicis: “Rēta ir vieta, kur jūsos ienāk Gaisma”. Nekas nevar būt tuvāks patiesībai. No ciešanām rodas pašas stiprākās dvēseles; paši ietekmīgākie cilvēki pasaulē ir “iezīmēti” ar ievainojumiem. Paskatieties uz savām rētām kā lozungu: “JĀ! ES TO IZDARĪJU! Es izdzīvoju un manas rētas ir kā pierādījums! Un tagad man ir iespēja kļūt vēl stiprākam”.

Katra, pat neliela, cīņa ir solis uz priekšu

Dzīve pacietībā, nevis gaidīšanā; pacietībā var saglabāt labu noskaņojumu, spītīgi iet uz savu mērķi, zinot, ka tas ir tā vērts. Tādēļ, ja jūs grasāties mēģināt, ejiet līdz galam. Citādi nav jēgas sākt. Tas var nozīmēt stabilitātes un komforta zaudēšanu uz kādu laiku un, iespējams, pat jūsu saprāta kaut kādā mērā.

Tas var prasīt no jums, piemēram, neēst to, pie kā esat pieraduši vai tik daudz negulēt kā agrāk. Tas var nozīmēt, ka mainīsies jūsu komforta zona. Tas var nozīmēt ziedot attiecības un visu, kas jums ir zināms. Tas var nozīmēt, ka kāds par jums smiesies. Tas var nozīmēt, ka jums radīsies laiks, kuru jūs pavadīsiet vienatnē. Vienpatībā, turklāt tā ir dāvana, kas palīdz daudzām lietām piepildīties. Tas dod jums vidi, kura jums tik ļoti ir vajadzīga. Viss pārējais – pārbaudījums uz izturību, cik jūs tiešām vēlaties savu mērķi sasniegt.

Un, ja jūs ko vēlēsieties, jūs to izdarīsiet, neskatoties uz neveiksmēm un strīdiem. Ar katru jūsu soli jūs jutīsieties labāk, kā varat iedomāties.

Jūs sapratīsiet, ka cīņa nav šķērslis jūsu ceļā, bet gan pats ceļš. Un tas ir tā vērts.

Tādēļ, ja jūs grasāties mēģināt, ejiet līdz galam. Nav labākas sajūtas pasaulē kā… kā zināšana, izpratne, ko nozīmē būt DZĪVIEM.

Citu noliegums nav jūsu problēma

Esiet pārliecināti, kad jums apkārt ir ļaunums. Smaidiet, kad citi mēģina jūs uzvarēt. Tas ir viegls veids, kā nezaudēt savu entuziasmu. Kad citi par jums runās sliktu, turpiniet būt jūs pats. Nekad neļaujiet kāda viedoklim, nostājai izmainīt to cilvēku, kāds jūs patiesi esat. Jums nevajadzētu visu uzņemt pārāk personiski, pat ja jums liekas, ka tas ir personiski. Nedomājiet, ka cilvēki kaut ko dara jūsu dēļ. Viņi dara sevis dēļ.

Pirmkārt, nekad nemainieties tādēļ, lai atstātu iespaidu uz kādu, kurš saka, ka jūs neesat pietiekami labi.

Mainieties, ja tas jūs padara labāku un ved uz gaišāku nākotni.

Cilvēki runās neatkarīgi no tā, ko jūs darāt vai cik labi kaut ko darāt. Ja jūs kaut ko darāt, nebaidieties cīnīties par to. Liels spēks nāk no neiespējamā pārvarēšanas.

Visus jokus pie malas – jums ir tikai viena dzīve. Tādēļ dariet to, kas jūs dara laimīgu un esiet ar tiem, kas liek jums smaidīt.

Tas, kam jānotiek, notiks

Īstenais spēks nāk tad, kad tā vietā, lai klaigātu un žēlotos, jūs priekšroku dodat smaidīt un novērtēt savu dzīvi. Katrā cīņā ir svētība, kuru jūs sastapsiet, bet jums ir jābūt gataviem atvērt savu sirdi un prātu, lai to ieraudzītu. Jūs nevar piespiest, lai kaut kas notiktu tā, kā jūs vēlaties. Jūs varat tikai censties. Kādā brīdī jums jāļauj notikt tam, kam jānotiek.

Mīliet savu dzīvi, uzticieties savai intuīcijai, riskējiet, zaudējiet un atrodiet laimi, gūstiet jaunu pieredzi. Tas ir garš ceļš. Jums jābeidz uztraukties, uzdot milzum daudz jautājumu un ik brīdi šaubīties. Smejieties, dzīvojiet katrā dzīves mirklī, baudiet savu dzīvi. Jūs varat arī precīzi nezināt, kurp jums paredzēts iet, bet jūs noteikti tur nonāksiet.

Labākais, ko jūs varat darīt – turpināt virzīties uz priekšu

Nebaidieties sadusmoties. Nebaidieties mīlēt no jauna. Neļaujiet plaisiņām savā sirdī kļūt par rētām. Saprotiet, ka spēki aug ar katru dienu. Saprotiet, ka drosme ir skaista. Atrodiet savā sirdī to, kas liek citiem smaidīt. Atcerieties, ka jūs esat vajadzīgi daudzu cilvēku dzīvē, tādēļ jums nav vajadzīgs dzīties vēl pēc “draugiem”. Esiet stipri, kad jums ir grūti.

CITI ŠOBRĪD LASA
Atcerieties, ka Visums vienmēr dara to, kas ir pareizi. Atzīstiet, kad jums nav bijusi taisnība un gūstiet no tā sev atziņas.

Atskatoties atpakaļ, skatieties, ko esat sasniedzis un lepojieties ar sevi. Nemainiet sevi citu dēļ, ja jūs to nevēlaties. Dariet vairāk. Rakstiet stāstus. Fotografējiet. Atcerieties par mirkļiem un veidiem, kuros jūs mīļie skatās uz jums.

Vienkārši turpiniet būt PATS.

Turpiniet augt. Turpiniet virzīties.

 

Pēc ārzemju materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Kur ceturtdien atklāts vislielākais Covid-19 saslimušo skaits?
30 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils; pasažierus aicina novērot savu veselības stāvokli
39 minūtes
LE
LETA
Veselam
Ārste atklāj, kāds sindroms var attīstīties bērniem, kuri pārslimojuši Covid-19 4
2 stundas
LE
LETA
Veselam
ZVA: Vakcīnu pret Covid-19 izgatavošanā nav izmantotas cilvēku, embriju šūnas vai mikročipi 8
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 30
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vakarā pirms aiziešanas mūžībā viņa teikusi māsiņai, lai telefonu vairs nelādē.” Kolēģi sēro par Astrīdas Kairišas nāvi 5
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 26
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Nošāva un pēc tam apraka ar visu automašīnu. Valsts policija atklājusi 20 gadus senu slepkavības lietu 12
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Uzņēmējs Māris Gailis atklāj, ar ko “patiesībā” darba laikā nodarbojas valsts ierēdņi 14
6 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Sociālās aprūpes centra “Alūksne” septiņiem klientiem un vienam darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāti 1084 jauni Covid-19 gadījumi, bet 15 sasirgušie miruši
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pieaugot Covid-19 gadījumu skaitam, Ķīnā būvē jaunu karantīnas centru
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Lietuvā ar jauno koronavīrusu infcējušies vēl 1149 cilvēki, Igaunijā – 476
7 stundas
RR
Rolands Repša
Ziņas
Rolands Repša: Ļoti ceru, ka vismaz jaunais veselības ministrs spēs nodemonstrēt piemēru un publiski vakcinēsies 11
7 stundas
LE
LETA
Veselam
Latvijā pret Covid-19 ceturtdien vakcinēti 1688 cilvēki, kas ir līdz šim augstākais rādītājs
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vairāk tūkstoši – cik lielas būs vakcinācijas projekta biroja darbinieku algas? 5
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Kur ceturtdien atklāts vislielākais Covid-19 saslimušo skaits?
30 minūtes
LE
LETA
Veselam
Ārste atklāj, kāds sindroms var attīstīties bērniem, kuri pārslimojuši Covid-19 4
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
No šī vakara līdz svētdienai nakts stundās Latvijā jāievēro komandantstunda. Kas jāņem vērā? 5
4 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Policijas šefs skaidro, vai var sodīt par to, ka divi cilvēki dzīvo kopā, bet nav deklarēti vienā dzīvesvietā 26
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Darbinieku atstāja bez iztikas līdzekļiem. “Adugs Production” saņem 1000 eiro sodu 2
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Tukumā izsauc policiju, uztraucoties par kādu sievieti, un nejauši atklāj aizliegtu ballīti 5
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Līdz sestdienas priekšpusdienai vietām Kurzemē un Zemgalē sniega sega kļūs krietni biezāka
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vakarā pirms aiziešanas mūžībā viņa teikusi māsiņai, lai telefonu vairs nelādē.” Kolēģi sēro par Astrīdas Kairišas nāvi 5
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“It kā valdībā netrūktu problēmu…”: jaunā veselības ministra Pavļuta mājoklī pamanītas neizskaidrojamas dīvainības 30
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Valsts policijas priekšnieks skaidro, kad vienā auto drīkst atrasties cilvēki no divām mājsaimniecībām 119
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Latvijas pirmā lēdija Andra Levite saņēmusi vakcīnu pret Covid-19 32
1 diena
SK
Skaties.lv
Veselam
Nedēļām piesiets pie gultas, ēdiens grūsts rīklē ar varu! Kā Dobeles slimnīcā “rūpējās” par 93 gadus vecu vīrieti 40
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 16. līdz 22.janvārim: kādas vēlmes piepildīsies 1
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Fēliks un Felicita
7 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
94 gadus vecās karalienes Elizabetes II radiniekam draud cietumsods par uzbrukumu sievietei un izvarošanas mēģinājumu 2
1 diena
LL
LETA, LA.lv
Ziņas
Nošāva un pēc tam apraka ar visu automašīnu. Valsts policija atklājusi 20 gadus senu slepkavības lietu 12
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Kur ceturtdien atklāts vislielākais Covid-19 saslimušo skaits?
18:42
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 inficētais otrdien braucis autobusā Rīga-Daugavpils; pasažierus aicina novērot savu veselības stāvokli
18:34
LA
LA.LV
Ziņas
Irēna Romanovska: Eiropas nolaupīšana jeb klīstošais deputāts 1
18:27