Personiskā arhīva foto

“Sāpes vairs nevalda pār mani, tās ir attīrīšanās līdzeklis.” Annas Beiļinas spēka stāsts, slimojot ar Laimas slimību 0

Šobrīd sabiedrībā aktualizēta tēma par Laimas slimību un diskusiju par tās ārstēšanas iespējām. Šoreiz publicējam Latvijā dzīvojošās Annas Beiļinas personisko un nebūt ne vieglo stāstu par slimošanu ar Laimas slimību.

Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim 24
Lasīt citas ziņas

Laimas slimība ir nopietna slimība, ar kuru viegli saslimt, bet no kuras gandrīz nav iespējams izārstēties. Tā ir maz pētīta, un, iespējams, Latvijā ārstēšanas metodes nav pārāk efektīvas. Panākumi atkarīgi no tā, cik ātri noteikta diagnoze. Publicējam atklātu divu bērnu mātes Annas Beiļinas stāstu par to, kam viņai bija jāiziet cauri, pirms uzzināja diagnozi un izstrādāja savu (!) ārstēšanās algoritmu.

“Taisnību sakot, es šaubījos, vai par to stāstīt… Taču tā ir tik aktuāla tēma, ka nespēju klusēt. Es pastāstīšu par to savas dzīves laiku, kad jutos kā ellē un par to, kā es no tās izkļuvu.

CITI ŠOBRĪD LASA

2013. gada rudens. Sāp sirds, nevaru normāli pagulēt uz kreisā sāna. Gāju pie ārsta. Sekoja dažādas pārbaudes – sirdij viss kārtībā, taču ir pastāvīga tahikardija. Diagnoze – veģetatīvā distonija, stress.
Nu labi – tiešām? Es dzīvoju savu sapņu dzīvi, man nav panikas. Man patiešām nav stresa! Taču organisms saka, ka ir.

Otrā stadija. Tirpst rokas un kājas. Lūdzu nosūtīt mani uz visām iespējamām un neiespējamām analīzēm. Izrādās, ka esmu vesela kā zirgs! “Tu pati neatpazīsti savu stresu”. Jūs nopietni? Es ieklausos sevī, savā organismā, mana iekšējā balss ir mans labākais draugs! Man patiešām nav stresa.

Pēc savas iniciatīvas un pazīstama amerikāņu ārsta naturopāta ieteikuma es nododu analīzes uz Laimas slimību un iegūstu: “Iespējams, ka tā nav Laimas borelioze. Jums ir gripa, kura maskējas aiz Laimas slimības. Ir analīzes, kuras to nosaka skaidri, taču nav vērts tām tērēt naudu. Jums nesāp locītavas? Tātad jums nav Laimas slimība.”

Iztērēju šīm analīzēm ne to mazāko summu. 100% apstiprinās Laimas slimība. Izdzeru antibiotiku kursu, bet simptomi paliek.

Pats biedējošākais, ar ko sastapos – ārsti nezina, kas tas ir un ko ar to iesākt. Man ieteica labākos kardiologus, infektologus, neirologus.

Katrs sacīja kaut ko citu un neviens nezināja, kāda ir šī slimība.

Es sapratu, ka tā būs mana personiskā cīņa.

Informācijas avoti krievu valodā internetā klusēja.

Nē, bija forumos cilvēki, kuri tāpat kā es bija sadūrušies ar pilnīgu neizpratnes sienu no medicīnas puses. Galvenais, ko no turienes sapratu – Amerikā un Vācijā tikuši tālāk un saprot vairāk par hronisku Laimas slimību.

Personiskā arhīva foto

Pirmais, ko izdarīju – praktiski četrus mēnešus pavadīju kā simtprocentīga svaigēdāja. Otrais – gadu pēc speciālas shēmas lietoju 35% (!) ūdeņraža peroksīdu. To izstrādāja mans amerikāņu ārsts, kurš, jāteic, pats bijis uz robežas, lai pārietu citā pasaulē, jo slimo ar hronisko Laimas boreliozi.

Pagāja gads, un es aizmirsu par savām mocībām, biju spēku pilna un svinēju savu uzvaru. Es ātri vien aizmirsu par nelielām jocīgu stāvokļu lēkmēm, pamazām atteicos no peroksīda un citiem “gardumiem”.

Aizbraucu uz Indiju, tur divas nedēļas nodarbojos ar “hardcore” jogu pie Uša Devi, atgriezos un burtiski pēc dažām nedēļām aizlidoju uz Ņujorku. Acīmredzot visi šie pārlidojumi, slimība (ar ķīmisko zāļu lietošanu), provocēja sen aizmirstā stāsta atkārtošanos. Šoreiz “bonusā” nāca bezmiegs. No Ņujorkas devos uz Kanādu. Par maniem “labākajiem draugiem” kļuva B grupas vitamīni, magnijs, flakoniņš ar sirds māteri un mežrozīti. Tas bija viss, ko man izdevās steigā sadabūt Polijas aptiekās. Atgriežoties dzimtenē, labāk nekļuva. Pievienojās liels nogurums un miegainība.

Kādu reizi atgriezos no Rīgas uz Siguldu un ceļā man kļuva slikti: pulss 120, kaut gan sēžu, rokas tirpst, acis aptumšojas. Apstājos uz apmales.

Kļuva sliktāk, domāju – vajadzētu izsaukt neatliekamo palīdzību, kamēr “neatslēdzos”, bet jau bija par vēlu – pirkstus vairs nevarēju pakustināt un viss, ko spēju izdarīt – pamāt ar roku, un nokrist.

Par laimi, apstājās kāds vīrietis un izsauca neatliekamo palīdzību, palīdzēja aiziet līdz mašīnai. Auto palika uz ceļa apmales. Mani aizveda, sirēnām gaudojot.

Analīzes bija normālas, man iedeva sirdsdarbību nomierinošu līdzekli. Neko nenoskaidroja, nodeva vīra rokās un ieteica vērsties pie ģimenes ārsta.

Apbruņojusies ar pilnu nervu sistēmas ārstēšanas spektru, es atsāku savu ceļu. Domāju, ka tabletes ēdu vairāk nekā pārtiku. Lielākā daļa bija ājurvēda. Pēc dažiem mēnešiem atkal sāku aizmirst, ka ar mani kaut kas nav kārtībā. Vai jūtat, cik viļņveidīga daba ir Laimas slimībai?

Jutos gandrīz pavisam moži! Dzīve sakārtojās, rokas nepalika nejūtīgas. Tad sāku ļoti viegli traumēt muskuļus. Darbojos ierastajā tempā, bet tad sastiepums un ilga sadzīšana. Jogas eksāmenā mans veselīgais stress pārauga nekontrolējamā satraukumā. Burtiski kratījos drebuļos.

Ceļš turpinās.

Parastie medikamenti nepalīdz, arī dabas līdzekļi nē, reiki palīdz, bet šīs enerģijas man pietiek tikai minimālajām darbībām dienā. Lielāko daļu diennakts guļu.

Iedomājos, ka mans glābiņš varētu būt dziednieki! Pēdējos spēkus tērēju, meklējot labākos, dažādās valstīs. Jā, dziednieki palīdz, bet ne visi un ne vienādi. Protams, neviens mani neizārstēja, bet es saņēmu nenovērtējamu izpratni – tik ilgi, kamēr es pārlikšu atbildību par savu veselību uz citiem cilvēkiem, nekas labs nebūs.

Personiskā arhīva foto

Jūs man rakstāt, ka “manam kaimiņam” bija Laimas slimība, viņš dzēra antibiotikas un viss bija kārtībā! Jā, tā var būt. Jums iekoda ērce, ap koduma vietu izveidojās apsārtums, temperatūra paaugstinājās. Jūs ātri sākāt lietot antibiotikas. Laimīgas beigas. Tā arī būs, ja uzreiz saprot, kas notiek. Bet! Slimību pārnēsā arī blusas, esmu dzirdējusi baumas, ka pat odi. Turklāt ērce var vienkārši pārrāpot pāri brūcei, jūs saslimstiet ar nesaprotamu slimību. Ārstēsiet gripu, saaukstēšanos, jums paliks labāk un pēc kāda laika sāksies jauns slimības saasinājums. Tā būs hroniska Laimas borelioze.

Būdama pa pusei “dārzenis”, es nolēmu vairs neapmeklēt ārstus.

Viņu apmeklējums man sagādāja tikai stresu: “vienkārši ēdiet gaļu”, “varbūt jums ir epilepsija”, “tā noteikti nav epilepsija, tas notiek sievietēm, kas vecākas par 30”, “dzimšanas trauma, ticiet manai pieredzei, skābekļa bads zīdainim un tagad tāds rezultāts”.

Sapratu, ka mana nervu sistēma ir bojāta, tāpēc arī muskuļi un smadzenes nedarbojas, kā nākas, nervu signāls nesasniedz adresātu. Varbūt kaut kas kaiš sirdij, tā sāp, bet pārbaudēs viss ir vairāk vai mazāk kārtībā. Laiku pa laikam sāp locītavas.

Iemesls – borēlijas, kas iekļuvušas audos. Visbiežāk tās ietekmē locītavas, nervus, smadzenes un sirdi, bet var izvēlēties jebkuru jūsu vājo vietu.

Atklāsmes, kas apgaismoja manas bojātās smadzenes:
• Visa šī elle ir tieši tas, kam man tagad vajag iziet cauri. Ja es reiz sev izvēlējos šo ceļu, tad man ir spēks to pārvarēt. Runājot par spēkiem, es sevi pārliecināju, jo patiesībā to gandrīz nebija.
• Man vajag šo pieredzi! Kāpēc? Es vēl nezināju, bet, kad pārtraucu pretoties, jautāt: „kāpēc es?” un „par ko man tas?” – parādījās izdevība virzīties tālāk.
• Vissliktākais, ko var iedomāties, būtu vainot ārstus, ērces vai rūgto likteni. Starp citu, tagad man nav fobijas no ērcēm vai meža. Katru dienu staigāju basām kājām pa zāli un ar pateicību sveicu jauno dienu.
• Es varu sevi izārstēt pati. Ar domu spēku, nodomu spēku, pārprogrammējot šūnas. Vēl nezinot kā, es gribēju atrast šo atslēgu savam ķermenim.
• Es esmu Dieva mīļotā meita.

Tātad, visbeidzot, reālās lietas, ko darīju

Možam garam

Burtiski piespiedu sevi kaut ko darīt, par spīti miglai un reibonim, muskuļu vājumam un nepārejoši neskaidram prātam. Es devos pastaigās, pēc piecu minūšu gājiena sākās tahikardija, acīs satumsa, es pagulēju zālē, tad piecēlos un pastaigājos vēl mazliet. Katru dienu praktizēju Pranajamu (elpošanas vingrinājumus).

Lai atjaunotu koordināciju

Personiskā arhīva foto
Personiskā arhīva foto

Izpildīju jogas pozas – asanas līdzsvara trenēšanai.

Smadzenēm

Es nevarēju skaitīt, lasīt vai rakstīt. Viena rindkopa un viss. Es piespiedu sevi lasīt un koncentrēties. Man bija vingrinājumi, lai saskaņotu abas smadzeņu puslodes. Mācījos dzejoļus. Vienu mēnesī. Es rakstīju. Rokas neklausīja, rokraksts bija briesmīgs.

Meditācija. Afirmācijas. Ikvienam var būt savas metodes.

Muskuļiem

Indijas Mahanarajan eļļa. Masāža ar ēteriskajām eļļām. Katru otro vai trešo dienu vanna ar sāli un sodu (1 kg jūras sāls un puse sodas iepakojuma). Sildošas jostas (man bija trīs) reizēm visu dienu. Dienā gulēju reiki meistaru rokās.

Kas vēl palīdzēja?

Ajengāra jogas apgrieztās pozas. Ja nav audzēju un iekaisumu, tās ir ļoti labas smadzenēm un nervu sistēmai. Es karājos virvēs sākumā piecas minūtes, katru dienu mazliet vairāk un sasniedzu 30 minūtes. Kad parādījās spēki, pievienoju pozas bez virvēm. Bija dienas, kad vairāk nekā stundu pavadīju ar galvu uz leju.

Personiskā arhīva foto

Nē, es neesmu izārstējusi Laimas slimību, bet esmu to novedusi dziļā remisijā. Tiklīdz tā gatavojas aktivizēties (palaidējmehānisms ir jebkāds stress un imunitātes samazināšanās), es zinu, ko darīt. Es joprojām plunčājos sāls vannā, guļu zālītē, ēdu kilogramu, lai gan dabisku, bet zāļu. Bet! Lielāko daļu laika esmu pilna spēka un mīlestības.

Es ticu, ka kādu dienu es uzrakstīšu, ka vairākus gadus simptomi nav atgriezušies, un es esmu pilnīgi vesela!

Turklāt es esmu ļoti pateicīga šīm stāstam. Tas ir mans brīnišķīgais skolotājs.

Ko es daru, ja piemeklē sāpes?

Ilgu laiku es mēģināju jebkādā veidā ar tām cīnīties, dzinu prom, apslāpēju, bēgu. Tas darbojas uz īsu laiku.
• Pirmkārt – es nosaucu savas sāpes vārdā: vai tā ir bailes, vai tā ir nedrošība, skumjas, kaut kas cits? Kad sāpēm ir vārds, pusceļš jau ir pagājis.
• Otrkārt – es pilnībā pieņemu šīs sajūtas, iegrimstu tajās un izdzīvoju līdz galam. Izpētu tās un savas reakcijas.

Tā ir daļa no manas dzīves. Daļa no manis Mana pārdzīvojumu pieredze.

SAISTĪTIE RAKSTI

Pēc tā visa saprotu, ka es un sāpes ir dažādas lietas. Sāpes vairs nevalda pār mani, bet kalpo kā attīrīšanās līdzeklis.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
Skatītājs izbrīnīts par invaliditātes grupas piešķiršanas kārtību: “Vai ir paredzams, ka amputētais loceklis ataugs?”
Veselam
VIDEO. Uzstādīts jauns rekords Āfrikā! 70 gadus veca sieviete laidusi pasaulē dvīņus, kas apliecina cilvēka gara spēku un izturību
Kokteilis
“Esi sveicināts, mazais rīdziniek!” Rīgas mērs Ķirsis piedzīvojis dienu, kad pats no sevis saņem sirsnīgu apsveikumu
TV24
Mūziķis Guntis Veits par uzbrukumiem ārstiem: Cilvēki ir palikuši agresīvi
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
TV24
Ko nozīmē Putina veltītie vārdi Latvijai, ik pa laikam izskanot runām par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm? Skaidro Slaidiņš
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
“Veselības centru apvienība” rezidentu programmā sešos gados uzņēmusi gandrīz 50 jaunos ārstus
“Centrālā laboratorija” atvērusi filiāli Jaunajā Teikā
LaMSA rīko profilaktiskus mērījumus diabēta mēneša ietvaros tirdzniecības centros “Akropole Alfa”, “Dole” un “Sāga”
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?
“NMS laboratorija” pievienosies “Centrālajai laboratorijai”
“Aptieka – mana pasaule un mans liktenis”
Rūpēs par iedzīvotāju vajadzībām “Mēness aptiekas” veic cenu samazināšanu 
10 stratēģijas cukura diabēta komplikāciju attīstības riska mazināšanai
“Centrālā laboratorija”: Vīrieši analīzes veic gandrīz uz pusi mazāk nekā sievietes
Pazīmes un ieteikumi, ja ir kas vairāk par parastu saaukstēšanos
“Mēness aptiekas” farmaceite Jeļena Petrišina – “Gada farmaceits 2023”
OMICRON – kas tas par zvēru? 15 jautājumi un atbildes
Veselības padomi tumšajam gadalaikam
“Centrālā laboratorija” atvērusi jaunu filiāli Ādažos
Ieteikumi mērķtiecīgai sezonālo vīrusu jeb saaukstēšanās pārvarēšanai
Ja nevar aizbēgt, jāmācās sadzīvot. Demence
Mēness aptieka: Gandrīz puse aptaujāto veselības stiprināšanai ziemā izmantos arī uztura bagātinātājus
VCA poliklīnikās notiek aktīva vakcinācija pret gripu – interese arī par vakcīnām pret Covid-19
Kad labākais risinājums ir aptiekā gatavotas zāles
VCA Sievietes veselības centrs “Aura”: Topošajiem vecākiem plaša interese par gaidāmajām dzemdībām un mazuļa aprūpi
Pākšaugi ir produkts ar pievienoto vērtību
“Mēness aptieka”: Rūpēties par organismam vajadzīgo un neaizrauties ar pašārstēšanos
“Mēness aptieka” ir mīlētākais zīmols farmācijas nozarē
Uzticības persona – zinošs, iejūtīgs, un atbildīgs farmaceits
Risinājumi mobingam, vīrusu ierobežošana un vēl 10 atgādinājumi veselībai jaunajā mācību gadā
Mēness aptieka: noguruma dēļ liftu visbiežāk izmanto 18-29 gadus jauni cilvēki
“Mēness aptieka” jau otro reizi saņem starptautiskās programmas Best Places To Work apbalvojumu  
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa aizvien pārāk maz – tikai 17% – vasarā devušies ikgadējā atvaļinājumā
Kā atbrīvoties no pesticīdu atliekām uz augļiem un dārzeņiem
Lojalitātes programmai VESELĪBA gada laikā vairāk nekā pusmiljons dalībnieku
Veselam
Jučkoviča par VM izstrādāto ziņojumu: “Aptieku skaita samazināšanos visvairāk izjutīs iedzīvotāji reģionos”
Veselam
Kā pareizi dzīvot nākotnei?
Veselam
Psiholoģe Evita Štāla par emocionālo veselību darbā: Kā attīstīt prasmi risināt problēmas?
TV24
Viņai puse krūts jau bija nopuvusi…Ārsts par to, kā cilvēki ignorē savas slimības
Izsmeļoši: viņa seksuālā atkarība. 12 uzvedības modeļi, kas to nodod. Ko tā patiesībā nozīmē?
Cilvēkstāsts
VIDEO. Žurnāliste Inese Supe atklāti par savu nopietno slimību: “Es neesmu gatava mirt, man vēl daudziem cilvēkiem ir jāpalīdz”
ASV pirmoreiz izvirza apsūdzības par kara noziegumiem Ukrainā – četri krievu zaldāti spīdzinājuši un imitējuši nāvessodu ASV pilsonim
Asinis pārstāj riņķot. Sibīrijā gaisa temperatūra nokrītas zem -58 grādiem. Cik tas ir “pēc sajūtām”?
Dokumentus nenokārtojušo Krievijas pilsoņu izraidīšana būs sarežģīts un smagnējs process – šobrīd skaita, cik tādu ir
Covid-19 uzņem apgriezienus, pieaug stacionēto slimnieku skaits; gripa visvairāk “ķer” mazos bērnus
Baltijas jūrā šobrīd ledus apjoms jau astoņreiz lielāks par normu – 33 000 kvadrātkilometru; parasti ir ap – 4000
TV24
Latvija ir neizdevusies valsts – kā veidojas šī propaganda?
VIDEO. Daugavpils mērs izceļas Ziemassvētku pasākumā un saņem administratīvo protokolu
VIDEO. Rīgas centrā ap miskastēm “spieto” žurku bars. Ko par to saka Rīgas dome un tuvējā veikala vadība?
Veselīgās un dziedinošās dzērvenes. Cik daudz dzērveņu ieteicams apēst dienas laikā?
Veselam
“Pirms 40 gadiem, kad pirmo reizi parādījās infekcija HIV, tas bija kā nāves spriedums” – infektoloģe par medicīnas straujo attīstību
Latvijā parādījies jaunais Covid-19 paveids “Pirola”, liecina notekūdeņu monitoringa dati
Veselam
A vitamīns jeb retinols – veselībai un skaistumam! 10 padomi pareizai retinola lietošanai
Veselam
Trauksmes dažādās sejas – kā tās izpaužas un kā sev palīdzēt?
Veselam
Laimīgo pāru noslēpumi: 6 stundas nedēļā, lai nostiprinātu attiecības
Daudzi laulātie kautrējas izpaust savas seksuālās vēlmes. Kā saglabāt kaisli laulībā?
Veselam
Inga Ažiņa par HIV/AIDS saslimšanu: Diemžēl, tā ir klusa slimība – cilvēks ilgstoši var pilnīgi neko nejust
Ģimenes ārsti no nākamā gada varētu strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, piekto nosakot par maksas
Dzejniece Jana Skrivļa-Čevere: “Viss mums apkārt ir simboli”
23:15
Izraēlas armija Gazas joslā atklājusi lielus ieroču krājumus netālu no slimnīcas un skolas
22:48
Baidens: Ja Putins ieņems Ukrainu, viņš pie tās neapstāsies, viņš ir to diezgan skaidri pateicis
21:58