Foto – Shutterstock

8 pārbaudīti veidi, kā pārvarēt bailes 1

Jā, tas ir iespējams – pārtraukt baidīties un beidzot uzvarēt visas savas bailes. Kā?

Reklāma
Reklāma

1. Atzīsti, ka baidies

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Pirmais, kas jādara, – apzināties, ka esi nobijies. Tas palīdzēs paniskas domas ievirzīt racionālākā gultnē “Jā, es esmu nobijies. Man ir bail. Es baidos par/no…. ”

2. Sāc dziļi elpot

Kad esam nobijušies, neelpojam pareizi, elpošana ir saraustīta un samazinoties skābekļa pieplūdei smadzenēm, ķermeni pārņem stress, kas savukārt palielina baiļu sajūtu. Dziļa, vienmērīga elpošana sekmē nervu sistēmas pāriešanu mierīgā režīmā.

CITI ŠOBRĪD LASA

3. Apzinies, ka viss notiek tavās smadzenēs, smadzenes savā ziņā spēlējas ar tevi

Bailes — tās ir izjūtas, kam var būt racionāls ārējais iemesls (tev ir darīšana ar lauvu savannā), vai tā nav vispār (panikas lēkme). Neatkarīgi no iemesla tev jāsaprot, ka viss notiek tavā galvā. Turklāt abos gadījumos būs noderīgi nomierināties un pārtraukt baidīties, lai tiktu galā ar reālajām vai nereālajām briesmām. Smadzenes sūta signālus un liek baidīties. Tu vari sevi kontrolēt. Nomierinies.

4. Uzdod sev jautājumus

Tu droši vien domā, ka «sāc nomierināties» — ir muļķīgs padoms. Bez visiem padomiem tu nomierinātos, ja vien varētu? Nē, nav muļķīgs. Tev jākontrolē sevi pašam. Lai to paveiktu stresa situācijā, uzdod sev jautājumus: «Vai briesmas ir reālas?», «Vai es patiešām esmu nokļuvis bīstamā situācijā?», «Cik slikti varētu būt, ja notiktu visļaunākais, no kā baidos?», «Vai tā tiešām ir patiesība vai man tikai tā šķiet?». Un vēl: «Kas man būtu jādara, lai novērstu iespējamās situācijas sliktās sekas?» Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, tu novērsies no bailēm un palīdzi sev atrast risinājumu.