Foto: pixabay

9 pazīmes, kas liecina, ka tu esi atkarīgs no sava partnera 0

Iemīlēšanās sajūtu iespējams pielīdzināt toksiskai ietekmei uz organismu, ko rada alkohols vai narkotiskās vielas. Turklāt, šīs sajūtas var radīt psiholoģisku atkarību un alkas pēc šīs nebeidzamās laimes, mīlestības un tuvības. Galu galā, ja tu sāc izjust šīs sajūtas, tad iespējams apgalvot, ka ir izveidojusies psiholoģiska atkarība no partera, ar ko šobrīd dzīvo kopā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Pētījumi pierāda, ka cilvēks spēj izjust atkarību no citas personas līdzīgi kā atkarību no alkohola, smēķēšanas vai jebkuriem citiem negatīviem ieradumiem. Turklāt, jāatzīst, ka atkarība no mīļotā cilvēka var nopietni apdraudēt tavu garīgo veselību, profesionālo dzīvi un attiecības ar līdzcilvēkiem.

Lūk, 9 drošas pazīmes, kas liecina, ka tu esi atkarīgs no sava partnera:

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Tu vienmēr satraucies par savu partneri, cenšoties noskaidrot, kur un ar ko viņš atrodas ļoti satrauktā manierē. Šāda situācijas tevi nostāda visai nožēlojamā situācijā. Turklāt tu ikdienā neesi spējīga koncentrēties uz darbu un citām ikdienišķām lietām, ja partneris tevi nav informējis par to, ko viņš dara vai nav paspējis atbildēt uz tavu ziņu.

2. Jūs nodarbojaties ar seksu neveiklās situācijās. Protams, ja jums ar partneri ir regulārs sekss, no kura jūs abi gūstat baudu, viss ir kārtībā. Taču, ja baudas mirkļiem izvēlaties neveiklas vietas un momentus, tas liecina par problēmām jūsu attiecībās. Tas pierāda, ka tu centies būt fiziski saistīta ar partneri katrā dzīves situācijā, lai tikai spētu saglābt attiecības.

3. Tu pārkāp pati savus noteikumus. Tu vari būt droša, ka esi atkarīga no attiecībām, kurās esi tad, kad uzstādi tām noteikumus, kurus pati pārkāp. Ja tu neesi spējīga ievērot noteikumus attiecībās, kurus pati esi uzstādījusi, ir laiks domāt par attiecību negatīvo ietekmi uz tavu psiholoģisko veselību.

4. Tu tērē pārāk daudz naudas jūsu attiecībām. Attiecību dēļ tu nevari būt finansiāli bezatbildīga. Turklāt tas ir ļoti slikts veids, kā censties saglabāt attiecības.

5. Tu nespēj būt laimīga brīžos, kad neesi kopā ar viņu. Neskatoties uz to, ka esi attiecībās, tev jābūt savām interesēm arī ārpus attiecībām. Vēl jo vairāk, tām jāspēj padarīt tevi laimīgu. Pretējā gadījumā jūsu attiecībās būs jūtams emocionālais spiediens, kas norāda uz to, ka esi atkarīga no sava partnera.

6. Tavs pašvērtējums ir atkarīgs no attiecībām. Muļķīgākais, ko vari pieļaut attiecībās ir apziņa, ka tieši attiecības nosaka tavu pašvērtību. Tev jāiemācās mīlēt sevi un pieņemt dzīvi ārpus attiecībām. Tev jāprot lepoties ar sevi, neatkarīgi no tā, vai tu esi vai neesi attiecībās.

Reklāma
Reklāma

7. Tu jūties dzīva tikai tajos brīžos, kad esi kopā ar viņu. Nemaz nerunājot par to, ka visā pārējā laikā tu jūties nomākta un depresīva.

8. Tu baidies palikt viena. Ja esot attiecībās tu konstatē, ka tev ir bail palikt vienai, tad tā ir droša zīme, ka esi no tām atkarīga.

9. Attiecību dēļ, tu ignorē dzīvi ārpus tām. Tu konstatē, ka lēnām atsvešinies no saviem draugiem, ģimenes, darbiem un hobijiem. Tas apliecina, ka tavas attiecības nupat ir kļuvušas jau pavisam neveselīgas.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.