Āfrikas kontinentā pastāv sociālo nemieru draudi Ukrainas kara dēļ 0

Āfrikas Savienības priekšsēdētājs un Senegālas prezidents Maki Salls piektdien aicinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ņemt vērā Āfrikas valstu ciešanas, ko rada Ukrainas kara izraisītais pārtikas trūkums.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Putins tikās ar Sallu savā Soču rezidencē 100.dienā, kopš Krievija uzsākusi atkārtoto iebrukumu Ukrainā. Sarunās viens no galvenajiem jautājumiem bija pārtikas trūkums un iestrēgušās labības piegādes.

Salls aicināja Putinu ņemt vērā, ka Āfrikas valstis, kaut gan atrodas tālu no kara zonas, ir kara upuri ekonomiskā līmenī.

CITI ŠOBRĪD LASA

Salls uzsvēra, ka ir svarīgi sadarboties, lai viss, kas attiecas uz pārtiku, graudiem un mēslojumu, paliek ārpus sankcijām, ko Rietumi piemērojuši Krievijai par tās agresiju pret Ukrainu.

Viņš arī sacīja, ka Rietumu sankciju dēļ Āfrikai vairs nav piekļuves graudiem no Krievijas un mēslojumam, kas ir būtisks Āfrikas lauksaimniecībai.

“Tas patiešām rada nopietnus draudus kontinenta nodrošinātībai ar pārtiku,” piebilda Salls.

Putins žurnālistu klātbūtnē nepieminēja graudu piegādes, bet izteicās, ka Krievija vienmēr esot Āfrikas pusē un ir gatava palielināt sadarbību.

Krievijas iebrukums Ukrainā un sekojošās starptautiskās sankcijas Krievijai izjaukušas mēslojuma, kviešu un citu preču eksportu no Ukrainas un Krievijas, izraisot strauju cenu kāpumu pārtikas precēm un degvielai, sevišķi jaunattīstības valstīs.

Labības cenas Āfrikā, pasaules nabadzīgākajā kontinentā, ir palielinājušās Ukrainas eksporta krituma dēļ, pastiprinot konfliktu un klimata pārmaiņu ietekmi un raisot bažas par sociālajiem nemieriem.

LETA