Foto; Panthermedia/Scanpix/LETA

Aptauja. Reibumā pie stūres jeb ko tu dzērājam padarīsi? 17

Andris Grīnbergs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Vai, jūsuprāt, informatīvās kampaņas palīdz uzlabot satiksmes drošību?

Marija Šalna Pilskalnes pagastā: “Cilvēki ir ļoti dažādi: vienus kampaņas uzrunā, otrus – galīgi neuzrunā, vēl citi visu laiž gar ausīm. Tagad atkal jauna kampaņa “Nebrauc lempī! Reibumā tava reakcija atpaliek”, kas notiks līdz 14. decembrim. Braukšana reibumā – tā ir sirdsapziņas lieta. Droši vien vairāk jāpēta, kāpēc vieniem ir sirdsapziņa, bet otriem nav.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sirdsapziņa ir tā, kas neļauj sēsties pie stūres reibumā un apdraudēt ne vien sevi, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Vakar braucu uz Aizkraukli, sirdsapziņa man liek uzmanīties uz slidenā ceļa, ne tik daudz noteikumi un kampaņas. Gar tām mājām, kurās ir ābeļdārzi vai burkānu un kāpostu lauki, stirniņu dēļ arī tagad ir jābrauc lēnāk un jāuzmanās.”

Zigurds Lanka Baldonē: “Es kā šahists ticu idejai kā tādai, šajā gadījumā, ka tāda uzrunāšana var palīdzēt. Atceros 2000. gada vasaru, kad Latvija piedzīvoja vistraģiskākos Jāņus – trīs dienās bojā aizgāja 26 cilvēki. Lai “asiņainie Jāņi” citus gadus neatkārtotos, toreiz arī rīkoja atturēšanas kampaņas, lai cilvēki nebrauktu reibumā, un bija diezgan labi rezultāti. Domāju, ka jaunā kampaņa arī kādu labumu dos. Uzrunāšana skar visus cilvēkus, ja kāds ir neapzinīgs un grib sēsties pie stūres reibumā, apkārtējie var mēģināt viņu atturēt.

Esmu lasījis par pētījumiem Vācijā un citās zemēs, prasmīgas kampaņas attaisnojas, jo tās darbojas ne tikai konkrētajā noteiktajā laikā, bet arī vēlāk, ilglaicīgi. Īpaši, ja ir iedarbīgs kampaņas nosaukums. Iespējams, “nebrauc lempī” nav tas labākais, jo arī galīgs nedzērājs var būt lempīgs cilvēks. Tāpēc atbilstošāks būtu “nebrauc ķitē” vai “nebrauc mākonī”, jo mēs taču ļoti labi pazīstam teicienus “tas nu gan ir pilnīgā ķitē” vai “pilns kā mākonis”.”

Laimonis Zandmanis Brocēnos: “Var jau būt, ka šāda kampaņa vienam otram liks padomāt, taču, zinot lielo pārkāpēju skaitu, tas būs ļoti maz. Kas iedzēris bravūrīgi kāpj mašīnā pie stūres, to grūti atturēt pat ar varu. Ne velti ir teiciens: “Ko tu dzērājam padarīsi!” Ja pat tuvinieki nespēj atturēt… Un draudošais naudas sods arī ne. Varbūt ar īpašu kampaņu jāuzrunā tā kategorija “tuvinieki un citi, kas apkārt”. Cerība mirst pēdējā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.