Foto: REUTERS/SCANPIX
Foto: REUTERS/SCANPIX
Meksikas Nacionālais antropoloģijas un vēstures institūts (INAH) atklāj seno Maiju civilizācijas pilsētu.

Arheologi Meksikas džungļos atrod senās maiju civilizācijas pilsētas paliekas – akmens būvju struktūras 10

Arheologi dziļi Jukatanas pussalas džungļos ir atklājuši senas maiju civilizācijas pilsētas paliekas, tā ziņoja britu medijs “BBC“.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Pētnieki ir atraduši vairākas piramīdām līdzīgas akmens būvju struktūras, kuru augstums pārsniedz 15 m (50 pēdas). Šajā vietā atrastā keramika liecina, ka tā bijusi apdzīvota laikā posmā no mūsu ēras 600. līdz 800.gadam, periodā, kas pazīstams kā vēlā klasika (Late Classic.) Arheologi ir devuši šai vietai Ocomtún nosaukumu, kas maiju valodā nozīmē „akmens kolonna”.

Maiji tiek uzskatīti par vienu no lielākajām Rietumu puslodes civilizācijām, kura savulaik apdzīvoja apgabalu, kas tagad atrodas Meksikas dienvidos, Gvatemalā un Belizā, un ir slaveni ar saviem piramīdu veidā būvētajiem tempļiem un lieliskajām akmens ēkām. Šoreiz atrastās būvju paliekas atrodas ekoloģiskajā rezervātā Meksikas Kampečes štatā (state of Campeche), apgabalā, kas ir tik blīvi klāts ar veģetāciju, ka līdz šim ir ticis maz pētīts, vēstīja “BBC”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Meksikas Nacionālais antropoloģijas un vēstures institūts (INAH) paziņoja, ka šis atklājums ir ilgstoša darba rezultāts, kura mērķis bija dokumentēt arheoloģiju Centrālajā maiju zemienē, teritorijā, kas aptver 3000 kvadrātkilometrus cilvēku neapdzīvotu džungļu.

Foto: REUTERS/SCANPIX
Meksikas Nacionālais antropoloģijas un vēstures institūts (INAH) atklāj seno Maiju civilizācijas pilsētu.

INAH sacīja, ka Hjūstonas Universitātes veiktā aeroskenēšana ir palīdzējusi pētnieku grupai atklāt “daudzu pirmsspāņu laika struktūru atrašanās vietas”. Pētnieku komandas vadītājs Ivans Sprajčs (Ivan Sprajc) sacīja, ka viņus visvairāk esot pārsteidzis paaugstināta reljefa terases atklāšana vietā, ko ieskauj mitrāji.

Šajā paaugstinātajā vietā viņi atrada vairākas lielas ēkas, tostarp vairākas piramīdas formas celtnes. “Šī vieta, iespējams, ir bijusi nozīmīgs reģionāls centrs,” teikts INAH izplatītajā paziņojumā. Cilindriskās akmens kolonnas, kas pamudināja pētniekus nosaukt šo vietu par Ocomtún, iespējams, kalpojušas kā ieejas ēku augšējo daļu telpās, piebilda Ivans Sprajčs.

Šī vieta, domājams, ir piedzīvojusi ievērojamas izmaiņas laikā no mūsu ēras 800. līdz 1000.gadam, līdz zemienes maiju civilizācijas sabrukums 10. gadsimtā noveda to pilnīgā aizmirstībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.