Foto: AFP/SCANPIX
Foto: AFP/SCANPIX
Vecā Fači (Fachi) cietokšņa skats no drona 2023. gada 25. maijā. Fači oāze ir slavena ar savu cietoksni un vecpilsētu, kuras mūri ir gandrīz neskarti. Dažas simboliskas senās pilsētas vietas joprojām tiek izmantotas tradicionālajām ceremonijām.

Sahāras seno cietokšņu pilsētas ir īsts kultūras dārgakmens! Kopš 2002.gada tur gan nav klejojis neviens tūrists… 5

Iztēlojoties Sahāras tuksnesi, jūs droši vien iedomājaties par plašiem, smilšu kāpām klātiem līdzenumiem un vientulību. Bet Nigēras ziemeļos esošās sen pamestu cietokšņu pilsētas izjauc šo vientulīgo horizontu. Ārvalstu tūristi šajā apgabalā gan nav bijuši kopš 2002.gada, tā vēstīja ārvalstu medijs “Euronews“.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Kas ir Nigēras cietokšņu pilsētas? Cietokšņu pilsētas, kas pazīstamas arī kā “ksari”, piemēram, Djaba, Djado un Fači (Fachi), tika uzceltas pirms simtiem gadu, lai aizsargātos pret tuaregu, arābu un tubu nomadu uzbrukumiem.

Parasti tās atrodas palmu vai dateļu koku oāzēs, nodrošinot to iemītniekiem ēnainu patvērumu no saules un pārtiku. Šīs pilsētas ir celtas no sāls un māla, un tās parasti atrodas augstu klints virsotnēs, nodrošinot labu skatu punktu uz tuvējo apkārtni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mūsdienās daudzas cietokšņu pilsētas ir pamestas. Tā kā tās gadsimtiem ilgi postījuši klejojošu cilšu uzbrukumi, tad 1906. gadā, kad ieradās pirmie eiropieši, “ksari” vairs nebija izmantojami un tika nolemti aizmirstībai. Dažas to daļas tagad ir pilnībā pārklātas ar Sahāras smiltīm.

Kiari Sidi Tchagam, kurš ir vietējais tradicionālais Fači (Fachi) priekšnieks, tomēr cer, ka šis pilsētas drīzumā atzīs UNESCO. “Tā ir daļa no mūsu kultūras un, vēl jo vairāk, tā ir daļa no visas mūsu vēstures,” viņš skaidroja.

Bet – vai patlaban ir droši apmeklēt Nigēru? Pašreizējie Lielbritānijas FCDO un Francijas Ārlietu ministrijas ieteikumi tomēr iesaka saviem pilsoņiem neceļot uz Nigēru. Apkārtējās valstīs notiekošo bruņoto konfliktu dēļ šos pamestos cietokšņus kopš 2002.gada nav apmeklējis neviens ārvalstu tūrists.

Cerams, ka situācija drīzumā stabilizēsies un tūrisms varēs atgriezties un attīstīties, ziņoja “Euronews”. “Šodien patiešām trūkst tūrisma. Tā rezultātā sabiedrība, ņemot vērā apkārt valdošo nedrošību, neizmanto šīs vietas [Djado cietokšņa] sniegtās priekšrocības,” tā skaidroja Čirfas rātsnama (Chirfa City Hall) ģenerālsekretārs Abdoulkaders Dodo Mamane.

Skaties video, lai apskatītu Nigēras iespaidīgās un pamestās cietokšņu pilsētas!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.