Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt 191

Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija, ja Krievija vēlēsies tām uzbrukt, atzina militārais eksperts Jigals Levins.

Reklāma
Reklāma

Intervijā izdevuma

“>”Focus” Youtube kanālam viņš norāda, ka uzbrukuma gadījumā Baltijas valstīm Krievija izmantos gaisa desantniekus, kā tas notika Kijivā. Ņemot vērā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nelielo teritoriju, to nebūšot tik grūti izdarīt.

“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Levins skaidro, ka, izsēdinot desantniekus dziļi teritorijā, nebūs ilgi jāgaida, kad tiem pievienosies galvenie izrāviena spēki, ieņemot pusi valsts.

Viņš atgādina, ka liela desantnieku skaita izmantošana ir savdabīgs padomju laika militārās loģikas rokraksts, ko Krievija izmanto arī tagad.

CITI ŠOBRĪD LASA

Levins norāda, ka tāpēc Baltijas valstīm papildus aizsardzības līnijām būtu jāstiprina arī pretgaisa aizsardzības spēki.

Jau vēstīts, ka Baltijas valstu aizsardzības ministru komitejas sanāksmē Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri parakstīja vienošanos par Baltijas Aizsardzības līnijas izveidi, lai stiprinātu Baltijas valstu un NATO austrumu robežu.

“Kopā ar Igaunijas un Lietuvas aizsardzības ministriem nolēmām uzsākt Baltijas Aizsardzības līnijas izveidi. Šī iniciatīva militāri būtiski stiprinās mūsu valstu spējas aizsargāt savas robežas, nodrošinot iespējamā pretinieka kustības aizkavēšanu un bloķēšanu. Šis būs kopējs Baltijas valstu projekts un palīdzēs arī NATO aizsardzības plānu ietvaros,” pauž aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Lai atturētu un bloķētu jebkādu potenciālu agresorvalsts militāru agresiju pret Baltijas valstīm, plānots nākotnē attīstīt un izvietot dažādus pretmobilitātes pasākumus pie NATO un Eiropas Savienības ārējās robežas.

Tāpat tikšanās laikā aizsardzības ministri, uzsverot pretgaisa aizsardzības spēju attīstību, kā būtisku Baltijas reģiona aizsardzības sastāvdaļu un turpinot raķešu artilērijas spējas ieviešanu, parakstīja Raķešu artilērijas sadarbības nodoma vēstuli, lai pilnveidotu savstarpējo sadarbību apmācībā, sistēmu uzturēšanā un pārrobežas darbībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.