Iekšlietu ministrs Dragans Lukačs.
Iekšlietu ministrs Dragans Lukačs.
Ekrānšāviņš no youtube.com

Bosnijas serbi pārtrauc sadarbību ar centrālās valdības policijas un tiesu iestādēm 0

Bosnijas Serbu Republikas valdība, reaģējot uz kratīšanām, kuras veikuši kara noziegumu izmeklētāji, ceturtdien apturējusi jebkādu sadarbību ar centrālās valdības policijas un tiesu iestādēm.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Kabatā joprojām bija viņa telefons un dokumenti, viņš peldēja ūdenī” – Jāņa Gailīša sieva atklāj detaļas par vīra ķermeņa atrašanu
No rītdienas šīm 3 zodiaka zīmēm dzīve kļūs ievērojami vieglāka
Kokteilis
Kādai automašīnai tev vajadzētu piederēt saskaņā ar zodiaka zīmi – Aunam
Lasīt citas ziņas

Spriedze Bosnijā-Hercegovinā pieņēmusies spēkā jau vairākus mēnešus, serbu iestādēm draudot izsludināt referendumu par visu centrālo tiesu iestāžu neatzīšanu. Serbu Republika uzskata, ka centrālās tiesu iestādes ir “nelikumīgas” un pret serbiem izturas aizspriedumaini.

Ceturtdienas lēmums ir reakcija uz kratīšanām Novi Gradas policijas iecirknī un mērijā, centrālajām varasiestādēm meklējot piecus serbus, kas apsūdzēti kara noziegumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Serbu Republikas (RS) valdība un visas institūcijas aptur jebkādu sadarbību ar Valsts tiesu un Bosnijas prokuratūru,” RS parlamenta ārkārtas sēdē paziņoja iekšlietu ministrs Dragans Lukačs.

Viņš piebilda, ka sadarbība tiek pārtraukta arī ar Valsts izmeklēšanas un aizsardzības pārvaldi (SIPA), kuras funkcijās ir arī pilsoņkara laikā pastrādāto kara noziegumu izmeklēšana.

SIPA veiktās kratīšanas Novi Gradā bija “ļoti provokatīvs un nepiemērots žests”, norādīja Lukačs.

“Serbu Republikas valdība uzdevusi Iekšlietu ministrijai nepieļaut nekādus mēģinājumus iekļūt un pārmeklēt šīs institūcijas,” uzsvēra ministrs.

Savukārt RS prezidents Milorads Dodiks brīdinājis, ka šāda centrālo varasiestāžu rīcība var “pat izraisīt bruņotu konfliktu”.

Viņš piebilda, ka vardarbība novērsta, pateicoties RS lēmumam netraucēt kratīšanu veikšanu, bet vēlāk apspriest šo rīcību parlamentā.

Bosnija-Hercegovina pēc pilsoņkara ir sadalīta divās autonomās sastāvdaļās – Serbu Republikā un Musulmaņu-Horvātu Federācijā. Katrai no valsts autonomajām sastāvdaļām ir sava valdība un policijas spēki, bet Sarajevā izvietotās federālās institūcijas, kas tās saista, ir ļoti vājas.

Serbi aktīvi pretojas jebkādiem Bosnijas musulmaņu un starptautiskās sabiedrības centieniem nostiprināt centrālās institūcijas un ierobežot valsts sastāvdaļu autonomiju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.