Laukos
Tehnika

“Digitalizācija ir pamata tehnoloģija.” Cer izstrādāt inovatīvus, datu vadītus pakalpojumus lauksaimniecībā0

Foto: LETA/AFP

Uzņēmumi atklātā projektu konkursā aicināti iesniegt idejas vispārējas datu vadītas lauksaimniecības platformas izstrādei Eiropas Savienības (ES) pētniecības un atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” projektā “Sadarbspējas un analīzes sistēma inovatīvai, datu vadītai lauksaimniecībai” (ATLAS), aģentūru LETA informēja konkursa organizatoru pārstāvji.

Idejas un risinājumus šim mērķim uzņēmumi var iesniegt līdz šā gada 15.septembrim, plkst.23.59 www.atlash2020.eu/open-call.

2020. un 2021.gadā atklātā konkursā divos posmos finansējumam tiks izraudzīti pieci līdz desmit uzņēmumi, piešķirot katram izmantošanas variantam vidējo summu 52 500 eiro.

ATLAS meklē lauksaimniecības tehnikas, sensoru un datu apstrādes pakalpojumu sadarbspējas iespējas, lai palielinātu produktivitāti ilgtspējīgā veidā.

Jaunā ATLAS projekta mērķis ir attīstīt atvērtu, sadalītu un paplašināmu datu platformu.

Tādējādi iecerēts piedāvāt inovatīvus, datu vadītus pakalpojumus lauksaimniecībā, lai palīdzētu uzlabot lauksaimnieku efektivitāti ilgtspējīgā veidā.

“Mūsdienu lauksaimniecībā rodas daudzi vides, ekonomiskie un sabiedrības izaicinājumu. Sabiedrības informētība par ietekmi uz vidi palielinās, turklāt pieaug pieprasījums pēc ilgtspējīgā veidā ražotas pārtikas.

Nākamās paaudzes lauksaimniekiem ir jāapzinās šīs problēmas, un digitalizācija ir pamata tehnoloģija, kas viņiem to palīdzēs īstenot,” teica ATLAS koordinators no Fraunhofera Integrālo shēmu analīzes un informācijas sistēmas institūta (IAIS), doktors Stefans Rillings.

Inovatīvie uzņēmumi saņems darbības uzsākšanas finansējumu pakalpojumiem, kurus tie nodrošina, izmantojot platformu.

Piedāvātajiem risinājumiem līdztekus lauksaimniecības pievienotās vērtības posmiem ir jāpiedāvā klientiem vai ieinteresētajām personām nepārprotama pievienotā vērtība un jākoncentrējas uz tādu pakalpojumu attīstību, kas veido un paplašina projektā īstenoto scenāriju.

Konkursā ir aicināti piedalīties ieinteresētie uzņēmumi, kas reģistrēti kādā no ES dalībvalstīm vai kādā no “Apvārsnis 2020” valstīm.

Projekts ATLAS darbosies 36 mēnešus, un tajā ir iesaistīti 30 partneri no septiņām Eiropas valstīm – Vācijas, Šveices, Grieķijas, Itālijas, Rumānijas, Spānijas un Latvijas.

ATLAS konsorcija pārbaudes vietas ietver 13 lauksaimniecības uzņēmumu, kas atrodas dažādās ģeogrāfiskās vietās Eiropā un ir ar dažādu saimniecību lielumu un ražoto produkciju.

Saistītie raksti

Piecas no tām ir tikai pētniecības saimniecības, sešas ir komerciālas saimniecības, un divas ir kombinētas pētniecības/komerciālas saimniecības.

Eksperimentālie pētījumi tiks veikti piecos inovāciju centros pārbaudes vietās ciešā sadarbībā ar lietotājiem. Šo projektu koordinē IAIS.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas
LE
LETA
Laukos
Veikalos būs plašāk pieejami vietējie augļi un dārzeņi. Parakstīts memorands 1
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
6 stundas