Foto : LETA/Reuters

Ekvadoras prezidents vaino “WikiLeaks” privāto datu noplūdināšanā 0

Ekvadoras prezidents Lenins Moreno otrdien vainoja interneta vietni “WikiLeaks” viņa privāto datu noplūdināšanā, kā arī nesen medijos izteiktos apgalvojumos par viņa korupciju.

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Lasīt citas ziņas

Moreno savā intervijā Ekvadoras Radioapraides asociācijai (AER) apsūdzēja “WikiLeaks”, ka tā pārtvērusi telefona zvanus un privātas sarunas, kā arī “fotogrāfijas, kurās redzama mana guļamistaba, tas, ko es ēdu, un kā mana sieva ar meitām un draugiem dejo”.

Moreno nesniedza nekādus pierādījumus, bet viņa teiktais atspoguļoja saspīlējumu starp “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu un Ekvadoru, kuras vēstniecībā Londonā Asanžs ir patvēries kopš 2012.gada.

CITI ŠOBRĪD LASA

“WikiLeaks” savā paziņojumā nosauca Ekvadoras prezidenta izteiktās apsūdzības par “pilnīgi neīstām”, jo esot ziņojusi par korupcijas apsūdzībām pret Moreno tikai pēc tam, kad Ekvadoras likumdevēji izmeklējuši šo jautājumu.

“Ja prezidents Moreno grib nelikumīgi izbeigt bēglim izdevējam piešķirto patvērumu, lai noslēptu ārzonu korupcijas skandālu, tad vēsture nebūs laipna [pret viņu],” paziņoja “WikiLeaks”.

Asanža advokāti tviterī izteica pieņēmumu, ka Moreno mēģina izmantot šo skandālu, lai izdarītu spiedienu uz Asanžu.

Moreno arī apsūdzēja Asanžu patvēruma noteikumu atkārtotā pārkāpšanā Ekvadoras vēstniecībā Londonā.

Ekvadora mēģina panākt vienošanos par Asanža aiziešanu no šīs vēstniecības, bet tikai ar nosacījumu, ka tas neradīs risku viņa dzīvībai, paziņoja Moreno.

“Nav tā, ka viņš nevarētu brīvi runāt, brīvi izpausties, bet viņš nevar melot un vēl jo vairāk ielauzties vai iekļūt privātos kontos vai tālruņos,” teica Moreno.

Ekvadoras prezidents arī sacīja, ka Asanžs nevar iejaukties citu valstu politikā.

Asanža komentāri par Spānijas Katalonijas reģiona neatkarības centieniem pirms tam bija radījuši saspīlējumu attiecībās ar Ekvadoru.

Asanžs kopš 2012.gada jūnija uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai, kur viņš tika turēts aizdomās par izvarošanu, un Ekvadora viņam piešķīrusi politisko patvērumu.

Zviedrijas prokurori 2017.gada maijā izbeidza izvarošanas lietu pret Asanžu, taču Lielbritānijas varas iestādes var viņu aizturēt, ja viņš atstās vēstniecību, jo Asanžs 2012.gadā pārkāpis nosacījumus atbrīvošanai no apcietinājuma.

Reklāma
Reklāma

Asanžs, kura izveidotā tīmekļa vietne publiskojusi desmitiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu, baidās no izdošanas ASV, kur varētu tikt tiesāts par šo dokumentu publiskošanu.

Moreno ir izteicies, ka Asanžu nevajadzētu izdot, ja izdošana nozīmētu nāvessoda draudus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.