Foto: Sandra Ruska

Gladiolu ziedi čokurojas un neatveras: vainīgs tripsis. Apkarot ir ļoti viegli! 0

Jau nez kuro gadu neveicas ar gladiolu audzēšanu. Šogad to ziedi bija sačokurojušies, nemaz neatvērās. LAIMA LĪGATNĒ

Reklāma
Reklāma
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 70
Lasīt citas ziņas

Gladiolu audzētāja Aija Stūrīte spriež, ka sīpolpuķes noēdis tripsis. Šo kaitēkli reizē ar gladiolām parasti iestāda pats audzētājs. Vasarā kukainis pārvietojas stublāja augšpusē, lai bojātu ziedus. Barojoties tas izdala lipīgus ekskrementus, līdz ar to ziedi neveras vaļā. Rudenī tripsis iemitinās zem bumbuļsīpolu zvīņlapām asna tuvumā.

“Visbiežāk tripsi dārzā ievazā ar ārzemju stādmateriālu, kas iegādāts veikalos. Pareizā temperatūrā (2–7 °C) kaitēklis nav aktīvs. Līdzko temperatūra paaugstinās, tas sāk baroties. Siltumā kaitēklis neguļ ziemas miegu, līdz ar to veikali ir tripšu paradīze. Notīrot sīpolam segzvīņas, sīko, melno, 1,5 mm garo kukainīti var saskatīt uz sīpoliem ar neapbruņotu aci,” stāsta kolekcionāre.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja neko nedara, kaitēkļu invadētie bumbuļsīpoli tiek novājināti un aiziet bojā. Tripsi ierobežo šādi: pirms stādīšanas sīpolus notīra plikus (tiem noņem sausās zvīņas), ieliek maisiņā un appūš ar aerosolu Cobra, kas paredzēts lidojošiem vai rāpojošiem kukaiņiem. Maisu aizsien un iztur 24 stundas. Pēc ķīmiskās apstrādes bumbuļsīpolus var droši stādīt zemē – tripšu tajos vairs nebūs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.