Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs
Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs
FOTO: la.lv

Ijabs pieprasa sagatavot “sankciju bumbu” gadījumam, ja uzbruktu kādai no ES dalībvalstīm 95

Lai atturētu jebkura agresora uzbrukumu kādai no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs pieprasa vienoties par preventīvu ES sankciju pakotni ārkārtas gadījumiem. Oficiālā vēstulē ES komisāram, ārējās un drošības politikas augstajam pārstāvim Žuzepam Borelam EP deputāts uzsver, ka efektīvai sankciju pakotnei agresora uzbrukuma gadījumā būtu jāsāk darboties automātiski, lai nezaudētu laiku sarunu procesos.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

“Preventīva sankciju pakotne būtu drošības investīcija ES, jo tā mēs skaidri paustu gatavību ārkārtas apstākļos aizstāvēt jebkuru Eiropas dalībvalsti. Ukrainas gadījums rāda, ka mums ir jānodrošinās savlaicīgi, lai tādi cilvēki kā Orbāns nevarētu bloķēt apspriežu procesus un vilkt garumā laiku, kad svarīga ir katra minūte. Ja vēlamies, lai sankcijas būtu patiešām efektīvas, par tām jāvienojas jau tagad un agresijas gadījumā tām jāstājas spēkā nekavējoties,” uzsver EP deputāts Ivars Ijabs.

Ivara Ijaba piedāvātā pakotne ietver gan individuālas sankcijas pret personām, kas bijušas atbildīgas par uzbrukumu ES dalībvalstij, gan agresorvalsts finanšu darījumu un ekonomisko aktivitāšu ierobežojumus, gan arī visu tirdzniecības nolīgumu un diplomātisko attiecību pārtraukšanu. “To var uztvert par sava veida sankciju bumbu, kas sagaidītu jebkuru agresoru, kurš uzdrošinātos aizskart kādu no ES dalībvalstīm,” saka Ijabs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Minēto piedāvājumu Ivars Ijabs nosūtījis oficiālā vēstulē ES Komisāram, Augstajam pārstāvim ārējās un drošības politikas jautājumos Žuzepam Borelam, lūdzot steidzami izstrādāt preventīvu sankciju paketi ārkārtas apstākļiem.

Papildu info:
[email protected]

Ivars Ijabs ir Eiropas Parlamenta deputās, kurš strādā ar zinātnes un digitālajiem jautājumiem iekšējā tirgus, pētniecības un ekonomikas komitejās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.