Ikdienišķa gādība 0

Ģimenes atbalsta dienas centrs Koknesē darbojas kopš 2006. gada. Tā sākotnējā ideja – lai bērniem un jauniešiem pēc skolas būtu vieta, kur palikt, pavadīt brīvo laiku.

Reklāma
Reklāma

 

Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
FOTO. Kas šobrīd notiek Gruzijā? Krievijas “maigā vara” liek treknu punktu virzienam uz Eiropu 56
Lasīt citas ziņas

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Koknesē.

Pēc laika šī vecuma grupai piebiedrojās senioru kopas, klientu grupas, to vidū vājredzīgie, Latvijas Sarkanā Krusta nodaļa. Centra vadītāja, sociālā darba speciāliste Līva Skābarniece pastāsta, kā centrs strādā tagad – rīts un priekšpusdiena senioriem, pēcpusdiena – bērniem un jauniešiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ko šāds centrs dod novada iedzīvotājiem? Līva iepazīstina ar savu ikdienu: “Bērni un jaunieši – vidēji 10 līdz 15 dienā – nāk pie mums tūlīt pēc skolas. Viņi te lietderīgi pavada laiku vai nu līdz skolas autobusa sagaidīšanai, vai vecāku darbadienas beigām. Tagad visi jau zina, ka te regulāri notiek plānotās nodarbības – pirmkārt, gatavojamies tradicionālajiem svētkiem, mācām izgatavot dāvanas mājiniekiem; otrkārt, izdomājam netradicionālas darba metodes, jo bērni negrib darīt to, ko parasti liek skolā. No mums gaida ko jaunu – izmantoju labo draugu internetu, arī paši bērni iesaka savas idejas. Tagad ir ieviesta virtuves radošā darbnīca, šo ideju ieteica Latvijas Sarkanais Krusts. Šī organizācija dala tā sauktās Eiropas pārtikas pakas, kurās ir makaroni, milti, auzu pārslas. Brīvprātīgais pavārs nāca palīgā izdomāt, ko var izdarīt ar šiem produktiem, piemēram, ar auzu pārslām – izcept kotletes, cepumus, uztaisīt saldo ēdienu, dekorēt tortes u. c. Bērniem to virtuvē mācu es pati, un domājām tā – lai bērni iemācās pagatavot ēdienu paši, ja vecāki nav atstājuši launagu vai tamlīdzīgi. Sākām ar siermaizītēm.”

Bērni un jaunieši labprātāk, protams, darbotos pie datora, bet centrā ir sava kārtība – pēc radošajām nodarbībām ir laiks, kad var iet pie datora, un otrādi. Lai mudinātu bērnus vairāk lasīt grāmatas, centrs skolēnus ved ciemos uz bibliotēku. Te var arī mācīties, sagatavot nākamās dienas stundas.

Seniori pārsvarā strādā rokdarbus, apgūst kulināriju, gatavojas svētkiem, apmainās idejām – pulcējas divreiz mēnesī. Viņi plāno savas nodarbības paši – kādreiz uzaicina interesantu personību, citreiz tūrisma gidi, kas stāsta par ekskursiju iespējām u. tml. Centrā ir arī duša un veļas mazgātava.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.