Latvijā
Politika

“Ja pazudīs “Georga lentīte”, mēs izplatīsim tūkstošiem karogu šīs lentītes krāsās.” “Georga lentītes” aizstāvju pulcēšanās pie Saeimas14

Foto: Ieva Lūka/LETA

(Ar video sižetu un foto galeriju papildināts plkst.13.07.)

Ceturtdien, 18.jūnijā, pie Saeimas ēkas notika sapulce tā dēvētās “Georga lentītes” aizstāvībai, portālu LA.LV informēja Latvijas Krievu savienības (LKS) pārstāvji.

Kā iepriekš vēstīts, jūnija sākumā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ar vienas balss pārsvaru atbalstīja priekšlikumu aizliegt “Georga lentītes” izmantošanu.

Pie Saeimas aizvadīts pikets pret Georga lentīšu aizliegumu

Ka atzīmēja LKS pārstāvji, saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli likumprojektu par “Georga lentītes” aizliegumu var iekļaut tuvāko plenārsēžu darba kārtībā. Taču, pēc viņu teiktā, prezidijs nesteidzas to darīt, “iespējams, saprotot šā aizlieguma acīmredzami nesaprātīgu raksturu.”

Tomēr, kā uzsver LKS pārstāvji, tas ir Nacionālās apvienības ierosinājums, kuru atbalstīja arī Jaunā konservatīvā partija.

“Šīs partijas ir daļa no valdošās koalīcijas, un pārējie koalīcijas dalībnieki nevēlas atklātu konfliktu ar radikāļiem,” teikt LKS paziņojumā medijiem.

Pikets pie Saeimas "Georga lentītes" aizstāvībai

LKS līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs komentēja: “Mūsu pasākuma mērķis ir brīdināt deputātus, ka “Georga lentītes” aizliegums ne tikai pārkāpj vārda brīvību, bet arī ir bezjēdzīgs un muļķīgs pasākums.”

“Mēs esam apņēmušies turpināt izmantot lentīti kā piemiņas pasākumu simbolu 8. un 9. maijā.”

Mitrofanovs turpina: “Nacionālisti uzdod savas fantāzijas par realitāti, sakot, ka cilvēki, piestiprinot pie krūtīm “Georga lentīti”, svin Latvijas neatkarības zaudēšanu. Tie ir meli.”

“15 gadu laikā mūsu sabiedrībā izveidojusies stabila tradīcija uztvert “Georga lentīti” vienīgi saiknē ar Otrā pasaules kara piemiņu un pateicību padomju karavīriem, kas sakāva nacismu.”

“Šī tradīcija netraucē absolūto vairākumu Latvijas pilsoņu. Runājot par deputātu prioritātēm, varam ieteikt ideoloģisko aizliegumu vietā nodarboties ar ekonomikas un sociālo problēmu risināšanu,” uzsvēra Mitrofanovs.

Pēc viņa teiktā, karot ar vēsturisku atmiņu un simboliem ir bezjēdzīgā nodarbošanās.
Saistītie raksti

“Mums jau ir sagatavotas atbildes uz dažiem iespējamiem aizliegumiem nākotnē. Ja iedomāsimies, ka pēkšņi pazudīs “Georga lentīte”, mēs izplatīsim tūkstošiem karogu šīs lentītes krāsās. Ja kāds aizliegtu izmantot oranžu un melnu krāsu Latvijas teritorijā, mēs organizēsim sarkano lenšu izdalīšanu, kas simbolizē Uzvaras karogu. Ja aizliegs sarkanās lentītes, mēs izdalīsim sarkanos karogus…,” nākotnes vīzijas ieskicēja Mitrofanovs.

Viņš apgalvoja, ka “tas turpināsies līdz brīdim, kad vēlētājiem apniks deputātu muļķīgo aizliegumu nedarbi, un velētāji vairs nebalsos par nacionālistiem. Mēs pārvarēsim visus aizliegumus, jo aiz mūsu pleciem ir vēsture, taisnīgums un veselais saprāts.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Trīs dienas darbā, trīs augstskolas solā – sekojot pasaules piemēram?
20 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
1 diena
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zīdaiņa glābšanas operācija Mežaparkā: automašīna ar bērnu salonā aizslēdzas, vecākiem paliekot ārā 4
1 diena

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Dabā
Kurp indiāņus vedīs virsaiši? Saruna ar “dabas advokātu” Uģi Rotbergu 1
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Sociālajos tīklos pārsteidz video, kā vējš daudzdzīvokļu namu pagalmā ar neticamu spēku nogāž milzīgu koku 2
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Ģenētiski mūsu visu saknes ir zemē, nevis bruģī 1
7 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
“Zinu, kā jūtas rokzvaigznes uz skatuves, jo ceļmalās stāv cilvēki un aplaudē!” Pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem 1
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pāvilostas mērs iepirkumos izkrāpj 236 159 eiro, bet KNAB samaksā smieklīgu sodu 1
12 stundas