Jau 81 negadījumā ar dzērājšoferiem cietuši cilvēki – Jāņos jāuzmanās! 0

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) sadarbībā ar partneriem arī šogad īsteno informatīvu kampaņu “Nebrauc reibumā. Dārgs prieks”, aģentūru LETA informēja CSDD pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Šogad pirmajos mēnešos būtiski pieaudzis dzērājšoferu izraisīto negadījumu skaits. Pērn no janvāra līdz maijam tika izraisītas 245 avārijas, turpretī šogad alkohola reibumā esoši autovadītāji bijuši vainojami pie 365 negadījumiem, kuros cietis 81 cilvēks un trīs gājuši bojā. Lai veicinātu sabiedrības izpratni par alkohola bīstamo ietekmi uz auto vadīšanu, CSDD īsteno informatīvu kampaņu “Nebrauc reibumā. Dārgs prieks”.

CSDD Komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica norāda, ka šī gada pirmo mēnešu statistika attiecībā uz alkohola reibumā esošu autovadītāju izraisītajiem ceļu satiksmes negadījumiem šogad ir ar negatīvu, pieaugošu tendenci, salīdzinot ar 2021.gadu. Viņa uzsver, ka ir jāveicina ne tikai sabiedrības izpratne par alkohola ietekmes bīstamību, sēžoties pie stūres, bet par alkohola patēriņa kultūru Latvijā kopumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lai arī cilvēki nereti apzinās, cik dārgi var izmaksāt pat viens alkoholisks kokteilis, tie tomēr pieņem lēmumu sēsties pie automašīnas stūres, par to beigās samaksājot ar savu vai citu cilvēku veselību un pat dzīvību. Tāpēc mēs rosinām sabiedrībā mainīt attieksmi un apzināties, ka vadīt transportlīdzekli reibumā ir nepieļaujami, tas ir “Dārgs prieks” gan dzērājšoferim, gan citiem sabiedrības locekļiem,” pauž Šipkēvica. .

Pirmajos piecos šī gada mēnešos 81 ceļu satiksmes negadījumā, kur iesaistīti dzērājšoferi, ir cietuši cilvēki. Tas ir krietni vairāk nekā pērn, kad attiecīgajā periodā 49 satiksmes negadījumos, kuros bija iesaistīti dzērājšoferi, bija cietušie. Šajā laika periodā bojā gājuši trīs cilvēki gan 2021.gadā, gan šogad. Kopā pērn 803 dzērājšoferi bija iesaistīti ceļu satiksmes negadījumos, kuros ievainoti tika 252, bet bojā gāja 11 cilvēki.

Kampaņas “Dārgs prieks” uzdevums ir veicināt drošu dalību ceļu satiksmē, mudinot autovadītājus rīkoties atbildīgi un nebraukt reibumā. Īpaša uzmanība šī gada informatīvajos materiālos tiks pievērsta ne tikai zaudējumiem, ar kuriem jārēķinās dzērājšoferiem, bet arī svētku svinēšanas kultūras tendenču maiņai sabiedrībā, parādot, ka labi atpūsties ir iespējams arī bez alkoholisko dzērienu patēriņa.

Pēc apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” sniegtajiem datiem, ik gadu gandrīz 1% no visām uzņēmumā pieteiktajām OCTA atlīdzībām ir saistītas ar ceļu satiksmes negadījumiem, kurus autovadītāji izraisījuši alkohola reibumā. “Ergo” Atlīdzību regulēšanas departamenta direktore Ilze Andersone norāda, ka 1% šajā kontekstā ir ļoti daudz, ja ņem vērā bīstamību.

Pērn kopējā “Ergo” pieteiktā summa, kas dzērājšoferiem jāatmaksā par izraisītajiem negadījumiem, ir 115 000 eiro. Savukārt lielākā summa, ko autovadītājam nācies kompensēt no saviem līdzekļiem – vairāk nekā 30 000 eiro par reibumā izraisītu sadursmi ar kombainu. Ja vadītāji nesēstos pie stūres reibumā, nebūtu ne šo avāriju, ne cietušo, ne minēto izmaksu, norāda Andersone.

Reklāma
Reklāma

Pēc “Ergo” datiem, liela daļa no apjomīgākajiem alkohola reibumā nodarītajiem OCTA zaudējumiem rodas, ar auto ietriecoties dažādās būvēs, ēkās vai nožogojumos. Tāpat reibuma stāvoklī raksturīgas avārijas ar iebraukšanu pretējā joslā, distances neievērošanu un uzbraukšanu stāvošiem transportlīdzekļiem – dažkārt pat vairākiem pēc kārtas.