Foto-Buslik/Shutterstock

Kā nosiltināt guļbūvi no ārpuses 0

Vēlos nosiltināt guļbūvi no ārpuses. Kā to izdarīt pareizi? EDMUNDS Cesvainē

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
TV24
Ar ko Lukašenko uzjautrinājis Slaidiņu: “Tur veči stūma ezi ārā ar visām adatām!” 12
TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
Lasīt citas ziņas

“Pirms ķeras pie guļbūves siltināšanas, jāsaprot, vai būve ir beigusi sēsties. Pretējā gadījumā visas tālākās konstrukcijas, ēkai turpinot sēsties, tiks sabojātas, veidosies neglīti izbīdījumi un izliekumi. Ja guļbūves ēka tiek apdzīvota, sēšanās parasti apstājas piecu gadu laikā. Šādā ēkā žūšana notiek gan no iekšpuses, gan ārpuses. Jāņem vērā, ka mājas ziemeļu puse žūst lēnāk. Tāpat ziemā cirsti baļķi jau sākotnēji būs sausāki, un māja beigs sēsties agrāk,” skaidro SIA Vidzemes koka mājas valdes loceklis Jānis Brokāns.

No ārpuses ēkai pieskrūvē vertikāli orientētu latojumu. Turklāt skrūvju vietās jāiezāģē nelielas vertikālas atveres, kurās skrūvē skrūves. Šāda konstrukcija ļaus baļķiem nedaudz kustēties attiecībā pret latojumu, to nesabojājot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latojuma materiālam jābūt tik biezam, cik bieza būs siltinājuma kārta. Starp latām ievieto lokšņu minerālvati, tās biezums – vismaz 100 milimetru. Ja koka siena ir plānāka, siltinājuma kārta var būt biezāka. Putupolistirolu nav ieteicams izmantot, jo šis materiāls nav elpojošs. Vati liek cieši pie baļķiem, neatstājot gaisa spraugu, jo materiāls pats par sevi ir elpojošs. Virs tā klāj kondensāta plēvi, kas paredzēta tiešam kontaktam ar siltinājuma materiāliem. Kā pēdējos piestiprina apdares dēļus.

Būtiski pareizi izveidot siltinājuma apakšējo malu. Lokšņu vate ar laiku var noslīdēt, tāpēc tās apakšējā mala jābalsta uz perforēta metāla profila. Tikpat svarīgi nepieļaut mitruma iekļūšanu, tāpēc gar visu apakšējo malu pēc apdares dēļu montāžas jāpiestiprina lāsmenis. Tas pa ārsienu notecējušo lietusūdeni novadīs tālāk no ēkas.

Iemesls, kāpēc cilvēki visbiežāk vēlas siltināt guļbaļķu ēkas, ir nekvalitatīvi izveidots pakšu pakojums, un vējš tam pūš cauri. Iespējams, izbirušas savulaik ieliktās sūnas. Izmantojot minerālvati vai speciālos blīvējuma materiālus, šādas problēmas parasti nerodas.

Diemžēl siltināšana no ārpuses ir racionālākais šīs problēmas risinājums. Iespējams iegādāties Amerikā vai Kanādā ražotus speciālus blīvmateriālus – uz silikona bāzes ražotas tepes, ko uzklāj uz baļķu savienojuma vietām no iekšpuses. Taču mainās ēkas iekšējais izskats.

Jāatceras, ka visi kokmateriāli, ko izmantos ēkas siltināšanai, noteikti jāapstrādā ar antiseptiskiem līdzekļiem vai jāiegādājas kokmateriāli, kas ar tiem apstrādāti rūpnieciski.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.