Artuss Kaimiņš
Artuss Kaimiņš
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kaimiņu neievēlē prezidijā. Viņš stāsta, kuri saslēgušies 0

Attīstībai/Par!, Nacionālā apvienība, Jaunā Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība acīmredzot ir saslēgušās, lai ievēlētu konkrētus Saeimas Prezidija locekļus, un tajā ņem dalību arī “Saskaņa”, aģentūrai LETA prezidija vēlēšanu rezultātus komentēja “KPV LV” līderis Artuss Kaimiņš.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Politiķis uzsvēra, ka “KPV LV” ir turējusi vārdu un pirmajos balsojumos atbalstījusi Jaunās konservatīvās partijas (JKP) kandidāti Dagmāru Beitneri-Le Gallu.

Savukārt starp Attīstībai/Par!, NA, Jauno Vienotību un Zaļo un zemnieku savienību ticis noslēgts pakts, lai ievēlētu konkrētus politiķus Prezidijā, klāstīja Kaimiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas nozīmējot, ka līdz ar pirmo 13.Saeimas sēdi minētām partijām pašu nosauktās “sarkanās līnijas” ir dzēstas, viņš vērtēja.

Ņemot vērā, ka Prezidijā savus amatus saglabājušas trīs līdzšinējās amatpersonas, šis nav jauns Prezidijs, uzskata politiķis. Tas neatbilstot pilsoņu izvēlei, Saeimas vēlēšanās atbalstot jaunos politiskos spēkus. Kaimiņš uzsvēra, ka “KPV LV” no labējām partijām guvusi vēlēšanās lielāko atbalstu, tātad tai būtu jābūt pārstāvētai parlamenta Prezidijā.

Vienlaikus Kaimiņš akcentēja, ka Prezidijs netiek ievēlēts “uz mūžu”, tātad tā sastāvu varētu arī pārskatīt pēc “KPV LV” ierosinājuma.

Kā ziņots, deputāti otrdien ievēlēja 13.Saeimas Prezidiju, un par parlamenta priekšsēdētāju kļuva VL-TB/LNNK politiķe Ināra Mūrniece.

Par priekšsēdētājas biedriem ievēlēta JKP deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla, kā arī 12.Saeimas spīkera vietniece Inese Lībiņa-Egnere (JV).

Savukārt par Saeimas sekretāru kļuvis Andrejs Klementjevs (S), kurš šo amatu pildīja arī iepriekšējā sasaukumā. Par sekretāra biedri ievēlēta AP virzītā deputāte Marija Golubeva.

JKP kritizē Saeimas Prezidija ievēlēšanas procesu

Arī Jaunā konservatīvā partija (JKP) kritizē Saeimas Prezidija ievēlēšanas procesu, savukārt citi politiskie spēki pārmetumus noraida.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidāts Jānis Bordāns aģentūrai LETA pauda, ka Saeimas Prezidija ievēlēšana iezīmē vienošanos, kas bija iepriekšējās koalīcijas politiķiem kopā ar “Attīstībai/Par!”. Turklāt “KPV LV”, kas Saeimas vēlēšanās ieguva otro vietu, Prezidijā vispār nav pārstāvēta, atgādināja Bordāns.

Reklāma
Reklāma

“Šodiena palīdz, jo izgaismo to, ko redzējām un jutām visās trīs nedēļas,” sacīja Bordāns. Viņš arī piebilda, ka lielākā daļa Prezidija amatpersonu saglabāja savas pilnvaras no iepriekšējā parlamenta pilnvaru laika.

“Jaunās Vienotības” (JV) politiķis Arvils Ašeradens noraidīja jaunievēlēto partiju kritiku, uzsverot, ka JV bija atvērta sarunām un diskusijām. Viņš akcentēja, ka deputātiem šodien bija jāievēlē rīcībspējīgs Prezidijs, lai parlaments varētu darboties.

“Jāsaprot, ka vēlēšanas ir beigušās, un politikā fundamentāls jautājums ir spēja vienoties, nevis konfliktēt,” sacīja Ašeradens. Viņš arī uzsvēra, ka deputātiem ir jāsadarbojas un jāspēj pārliecināt kolēģus par saviem ierosinājumus.

Vienlaikus Ašeradens šodienas notikumus mudināja tieši nesaistīt ar koalīcijas veidošanu. Viņš akcentēja, ka deputāti spēja konstruktīvi vienoties par rīcībspējīgu Prezidiju.

VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēra, ka šodienas balsojumi notika apstākļos, kad nav skaidrības par koalīcijas sastāvu, tāpēc vienošanās panākt bija ļoti sarežģīti.

AP Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks pēc Saeimas Prezidija ievēlēšanas norādīja, ka pagaidām vēl nevar pateikt, kurš no izskanējušajiem kandidātiem tiks nominēts premjera amatam. Tomēr Pabriks apgalvoja, ka, ja Valsts prezidents izvēlētos viņu, tad viņam izdotos iegūt vairākuma atbalstu Saeimā. Taujāts, kā to panāktu, Pabriks norādīja, ka tās būtu grūtas sarunas ar pārējām piecām centriski labējām partijām par darbības programmu, par amatiem, tajā skaitā ministru kandidātiem. Taču vispirms esot jāsagaida Valsts prezidenta nosauktā nominācija, jo politiķis neizslēdz iespēju, ka Vējonis varētu nominēt kādu citu pretendentu.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, vaicāts par iespējamās koalīcijas aprisēm, aģentūrai LETA norādīja, ka par tām nevar runāt, pirms Valsts prezidents nav nominējis Ministru prezidenta amata kandidātu. Taujāts, kuru kandidātu ZZS gribētu redzēt kā nominētu valdības veidošanai, Krauze norādīja, ka tas nav atkarīgs no politiskā spēka, bet gan Valsts prezidenta. Reizē, ZZS ieskatā, valdību būtu jāaicina veidot tādam kandidātam, kas var iegūt vairākumu.