Publicitātes foto

Kaislības dejā un dzīvē 0

Septembra sākumā izrādīta Baltijas jūras dokumentālajā filmu forumā, kura kinoprogrammai bija dots nosaukums “Ārpus labā un ļaunā”, Argentīnas un Vācijas kopražojuma dokumentālā filma “Mūsu pēdējais tango” atklāj kaisles, mīlas un naida stāstu, kas gadu desmitiem saistīja vienu no leģendārākajiem šīs dejas pāriem Mariju Nīvi Rēgu un Huanu Karlosu Kopesu.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Lai arī viņu slavas dienas jau sen kā ir aiz muguras, pasaules slavenākais Argentīnas tango pāris, iespējams, ir Marija Nīve Rēga un Huans Karloss Kopess, nu astoņdesmitgadīgi un dzīvesspara pilni seniori, kuri dejai atdevuši teju visu dzīvi. Bet viss sākās nejauši – kādā deju zālē, kur satikās tobrīd četrpadsmit gadus veca meitene un septiņpadsmitgadīgs puisis, lai, ļaujoties deju soļiem, gadu gaitā izkoptu tango meistarību un sajūsminātu vai visu pasauli, uzstājoties gan Buenosairesā, gan Brodvejā – “Tango Argentino” bija nominēts trīs “Tony” balvām! – gan Japānā un teju vienmēr – skatītāju pilnās zālēs, ko pavadīja apbrīnas saucieni, skaļi aplausi un ziedu klēpji. Taču ne jau viss vienmēr ritējis gludi, un, kā atklājas dokumentālo stāstu papildinošās kinohronikas un epizodes, kurās abu likteņus gadu desmitu laikā izdzīvo aktieri, kaisle un mīlestība uz skatuves gājusi rokrokā ar gana temperamentīgām attiecībām arī šo dejotāju privātajā dzīvē. Nu, atskatoties uz piedzīvoto, viņi saliek akcentus, kas pastiprina klišejisko nolemtību, ka darbu un ģimeni – vismaz mākslā – savienot nav iespējams, un to uzsver arī tango ritmi, Marijas stāstam pievienojot arī asaru mazliet iezīmētas nožēlas nianses un Huana stāstījumu iezīmējot komiskos toņos, jo viņa patriarhālais pasaules skatījums un paša uzvedība, kā arī komentāri par to, šķiet kā no Latīņamerikas seriāliem norakstīta.

“Mūsu pēdējais tango” ir arī stāsts par tango vēsturi 20. gadsimta griežos, kas ļauj labāk izprast šīs dejas un pašu dejotāju lomu ne tikai Argentīnas sabiedrībā, un lieliskais horeogrāfu darbs šo filmu padarījis par odu dejai, kuras stāsts uzrunājis arī vācu kino leģendu Vimu Vendersu – viņš ir viens no šīs filmas izpildproducentiem. Un, kamēr Huana Stradivāri vijoles-Marijas rokās kūp kārtējā cigarete, viņā uzmanīgi klausās jaunie dejotāji, un tieši viņi nākamām paaudzēm nodos to, ko savulaik iemīlēja un par Argentīnas zīmolu padarīja Marija Nīve Rēga un Huans Karloss Kopess.

UZZIŅA

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu pēdējais tango”/”Un tango más”/”Our Last Tango”

Vācija, Argentīna, 2015

Režisors: Germans Krāls

“Kino Bize”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.