
Kaitnieku TOP 10 no 5. līdz 11. augustam 0
1. Melnais sodrējums (pelējums). Uz pilngatavību sasniegušām graudaugu vārpām, pirmām kārtām inficējot tukšās baltās vārpas, izplatās melnais sodrējums. Tas neietekmē ražas kvalitāti, jo galvenokārt skar graudu plēksnes. Tā nav melnplauka, par ko bieži vien satraucas iedzīvotāji!
2. Vārpu plēkšņu plankumainība. Gan ziemāju, gan vasarāju graudaugu sējumos vārpas inficē vārpu plēkšņu plankumainība. Tā sastopama visos novērotajos vasaras kviešu sējumos un 45% vasaras miežu sējumu.
3. Sīpolu neīstā miltrasa. Tā konstatēta visos sešos novērotajos sīpolu laukos (Iecavas, Bauskas, Daugavpils, Kuldīgas un Līgatnes novados), vietām ar nozīmīgu izplatību.
4. Krustziežu sausplankumainība sastopama 85% novēroto vasaras rapša lauku gan uz stublājiem, gan pākstīm.
5. Baltā puve. Vairākos ziemas rapša sējumos konstatētas baltās puves pazīmes ar nelielu izplatību.
6. Kāpostu un rāceņu balteņi. Turpinās balteņu tauriņu lidošana. Uz kāpostaugu lapām atrodami olu dējumi. Tas liecina par to, ka turpināsies kāpuru šķilšanās. Vairākos kāpostu stādījumos tie savairojušies nozīmīgā skaitā.
7. Kāpostu cekulkodes turpina lidot. To kāpuri konstatēti galviņkāpostu, ziedkāpostu un brokoļu laukos.
8. Melnie graudi. Melnie graudi konstatēti gan rudzu, gan tritikāles sējumos.
9. Kāpostu pūcītes tauriņi turpina lidot, vairākos galviņkāpostu stādījumos novēroti to kāpuri.
10. Ķiršu lapbire. Ķiršu stādījumos izplatās ķiršu lapbire, vairākiem augļu kociņiem infekcijas dēļ lielākā daļa lapu jau nobirušas.