Foto-Stock.xchng

Kāpēc veidojas jocīgi izaugumi uz ķermeņa? 0

“Dzīvojot ASV, 38 gadus vecam vīrietim septiņu gadu laikā uz dažādām ķermeņa daļām, izņemot seju un kāju pēdas, izveidojās dažāda lieluma izaugumi – vismaz 20. Tie ir klāti ar tīru ādu, nesāp, nav arī nekādu izdalījumu. 
Tagad Latvijā ķirurgs izgrieza vienu olas lielumā un aizsūtīja sīkākām pārbaudēm, kurās konstatēja, ka tie ir tauku dziedzeri. Kāpēc tādi veidojas?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Veiksmīgi cilvēki nekad nedara no rīta šīs četras lietas
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un atklāj, ko tas liecina par tavu nākotni
Dārzs
Kādu koku labāk stādīt pie mājas? Izvēlies pareizo, lai dzimta būtu svētīta! 33
Lasīt citas ziņas

Vīrietim ir nedaudz paaugstināts holesterīna līmenis, ir neliels liekais svars. Ārsts teicis, lai atbildes meklējot internetā. Gribētos uzzināt, vai tie var radīt kādas nevēlamas blaknes? Un ko darīt, lai tie vairs neveidotos?”
 Dzintra Limbažos

Dermatovenerologs Raimonds Karls piekrīt, ka vēstulē aprakstītais atbilst tauku dziedzeru uzvedībai, jo tie var nosprostoties, tādēļ arī palielināties. Taču tikpat līdzīgi ir tauku dziedzeru veidojumi – cistas un lipomas jeb labdabīgie taukaudu audzēji, kas attīstās lēni un reizēm sasniedz ievērojamus izmērus. Kad veidojumi ir būtiski palielinājušies, tie dažkārt traucē un rada estētisku diskomfortu, bet organisma darbību nekādā veidā neietekmē. Tiesa gan, ja palielinās tauku dziedzeri, tie dažkārt var iekaist, veidojot furunkulus. Lai atbrīvotos no šiem veidojumiem, izmanto ķirurģisku metodi – tos izgriež, kā uzsvērts vēstulē aprakstītajā gadījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, nav attaisnojams pieminētā ārsta padoms pacientam, kurš vēlas uzzināt cēloņus šādam tauku dziedzeru nosprostojumam, jo internetā diemžēl ir atrodamas arī lielas aplamības. Taču arī žurnālā nav iespējams rast tauku dziedzeru izmaiņu iemeslu, neaplūkojot kaut vai izmeklējumu rezultātus. Skaidrs ir tikai tas, ka liela ietekme ir izmaiņām vielmaiņā. Kādām? Tas noskaidrojams tikai vizītē pie ārsta.

Vēstulē jau ir pieminēts gan paaugstinātais holesterīns, gan liekais svars. Jā, šie faktori var veicināt procesus, bet nav veidojumu pamatcēlonis.

Mērķtiecīgu profilaktisku pasākumu, lai nepieļautu tauku dziedzeru nosprostošanos, diemžēl nav. Protams, organismam ne tikai no vielmaiņas uzlabošanas aspekta, bet arī vispārējās veselības labad vēlama svara samazināšana un holesterīna līmeņa kontrole.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.