Monika Zīle
Monika Zīle
Foto: Timurs Subhankulovs

Monika Zīle: Karantīnas eksāmens 0

Jau paguvām pierast, ka dienišķo koronavīrusa izplatības informāciju masu saziņas līdzekļos pavada sērgas atbalsi ekonomikā analizējoši banku un tautsaimniecības ekspertu komentāri.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Optimisms nav šo tekstu caurvija, lai gan autori cenšas ievērot piekodinājumu nesēt paniku. Bet jebkuram loģiski domājošam indivīdam tāpat skaidrs, ka pandēmija nesaudzēs nevienu nozari un trieciena pakāpi šobrīd nav iespējams aprēķināt, jo speciālistu domas par vīrusa pļaujas sezonas ilgumu dalās.

Vienisprātis visi tikai par sevis un citu sargāšanu no infekcijas, ievērojot higiēnu un nošķirot slimības skartos, bet veselajiem dzīvojot tāldarba un tālmācības režīmā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmā mājas karantīnas nedēļa, liekas, norit bez īpašiem satricinājumiem. Disputi sociālajos tīklos galvenokārt par valdības spertajiem soļiem, veikalu plauktu saturu un līdzpilsoņu bezatbildību, staigājot apkārt pēc atgriešanās no slimības plaši skartajiem apvidiem.

Arī pašmāju psihologi vēl nesteidzas prognozēt, kā šie apstākļi ietekmēs attiecības ģimenēs, kur diezgan ierobežotā telpā pailgi jāuzturas bērniem un vecākiem. Tiesa, daudziem ir atvaļinājumu, tālāku ceļojumu un brīvdienu pieredze.

Bet šī ir cita situācija, uzsver pa tīmekli klīstošas no angļu valodas tulkotas publikācijas autors, pieaugušajiem ģimenes locekļiem tāldarbs nozīmē uz mājām paņemtu spriedzi, kas, mīļā miera labad kādu laiku valdīta, var saplosīt šķietami stiprās attiecības.

Protams, interneta “patiesības” nedrīkst uztvert nopietni, ieskaitot jau minētajā sacerējumā piesaukto laulību šķiršanas procentu, kas, vīrusa kodienam atslābstot, Ķīnā esot strauji pieaudzis: kopā pavadītajās noslēgtības dienās daudzi partneri viens otrā ieraudzījuši agrāk nekaitinājušas rakstura īpašības un nepieņemamu attieksmi pret bērnu audzināšanu.

Laikam tā arī būs, ka no mājas karantīnas iziesim resni, ar makaroniem un griķiem uzbarojušies, un bez attiecībām – vietējie sociālo tīklu asprāši atļaujas melno humoru. Jokiem vieta jebkurā situācijā, bet, pavisam nopietni runājot, “Covid-19” ietekmēs ne tikai ekonomiku.

Gribētos piebalsot apgalvojumiem, ka vīrusa krīze līdztekus negācijām ceļ vērtību cilvēcībai un solidaritātei un pēc pandēmijas atkāpšanās būsim labāka sabiedrība. Cerību tam saglabājot, nespēju ignorēt Ievas Z. (uzvārds zināms, nodarbošanās tāpat) ierakstu “Facebook”: “… lielveikalā pensionāre turas no manis 2 m attālumā.

Reklāma
Reklāma

Kundzīt, pēc tevis kapsētā sen raud, tu no vīrusa baidies?” Lai gan “pērle” saņēmusi vietnes lietotāju nosodījumu, dažiem tā likusies pievilcīga. Krievijā dažādu šovu zvaigzne Viktorija Boņa savukārt izsakās vēl pretīgāk: viņa neuztrauksies, ja izmirs puse cilvēces. Te nu jāsāk domāt, vai cinisma vīruss ļaunumā nepārspēj “Covid-19”.

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.