Foto: SHUTTERSTOCK

Koronavīruss un grūtniecības sarežģījumi – neviens nezina, kas īsti liek rasties tādai slimībai 14

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

32 gadus vecajai amerikāņu advokātei Lorenai Filipsai no Ņujorkas grūtniecība ritējusi pilnībā normāli un, ja tā var teikt, viegli.

Visas analīzes bija ideālas, viņa pati jutās lieliski, turpinot uzturā lietot tikai tā dēvēto vegānu barību, visu grūtniecības laiku mierīgi spējot katru dienu kājām nostaigāt vismaz trīs kilometrus.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vienīgā problēma bija tā, ka, arī neskatoties uz paklausīgu maskas valkāšanu un pat trīs reizes veikto vakcināciju, grūtniecības otrajā trimestrī viņa saslima ar koronavīrusu.

Tiesa, tajā momentā tā nešķita īpaši vērā ņemama problēma, sak, “nekas vairāk par parastu saaukstēšanos”, tāpēc viņas grūtniecība turpināja ritēt bez blakus parādībām, un tā līdz aprīlim, kad Lorena piedzemdēja pilnībā normālu un veselu puisīti. Un tad pēc dažām dienām patiešām sākās problēmas…

Esot jau mājās un barojot mazuli ar krūti, kādā brīdī viņa sajutusi, ka pēkšņi visu ķermeni, kā viņa pati to raksturojusi, sācis kratīt dīvains “pulss”, un pa to laiku, kamēr viņa izbīlī pati saviem spēkiem bija aizkūlusies līdz neatliekamās palīdzības sniegšanas punktam, viņas asinsspiediens jau bija pacēlies līdz salīdzinoši bīstamajam rādītājam 160/116.

Tobrīd Lorena to vēl nezināja, bet viņai bija tā dēvētā preeklampsija – zinātnes vēl maz izpētīta grūtniecības sarežģījumu forma, kas visā pasaulē katru gadu paņem vismaz 70 000 jauno māmiņu un 500 000 augļu dzīvību.
Vēstīts, ka tajās pašās ASV šī saslimšana jau tā vairākas desmitgades pēc kārtas bija bīstami pieaugusi, taču nesenās pandēmijas laikā, kā to apgalvojuši amerikāņu mediķi, šādu gadījumu daudzums pieaudzis jau pārsteidzošā kopskaitā.

Un joprojām neviens nezina ne to, kas īsti liek rasties tādai slimībai, ne arī to, kāpēc tā pastiprinājusies tieši koronavīrusa epidēmijas iespaidā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.