Foto: Fotolia

Kurmji atrod viduslaiku pili 0

Kurmji Vācijas ziemeļrietumu reģionā Austrumfrīzijā palīdzējuši arheologiem atklāt vietu, kur reiz atradusies viduslaiku pils, vēsta laikraksts “Die Welt”. Pirms kurmji sniedza savu palīdzību, pētnieki nevarēja izšķirties, kurā no iespējamajām vietām pils varētu būt atradusies.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Krievijas “lācis” Putins asina nagus, lai sagrābtu arvien vairāk Eiropas uzņēmumu
Lasīt citas ziņas

Nērmooras ciema iedzīvotāju uzmanību šopavasar piesaistīja lielais ķieģeļu lausku daudzums kas bija vērojams kurmju rakumu uzkalniņos kādā laukā. Arheologi konstatēja, ka lauskas piederējušas vairāk nekā 500 gadu senai ķieģeļu ēkai.

Spriežot pēc pamatiem, vairākstāvu būve bijusi 70×20 metrus liela, ar aizsardzības torņiem, kas licis domāt, ka tā ir viduslaiku Frīzijai tipiska dzimtas vadoņa rezidence.

CITI ŠOBRĪD LASA

Briesmu gadījumā tādā varēja patverties dižciltīgā vadoņa ļaudis. Uzskata, ka ir runa par frīzu vēsturē labi pazīstamā 15. gadsimta sākuma aristokrāta Foko Ukenas pili, ko tas 1421. gadā pārcēla uz citu vietu.

Tas bija laiks, kad frīzu valsts, kas 14. gadsimtā pārdzīvoja savus ziedu laikus un pletās no tagadējās Nīderlandes līdz Brēmerhāfenei, piedzīvoja sabrukumu un karus. Vēsturniekiem līdz šim bija trīs versijas par Ukenas pils iespējamo atrašanās vietu. Pastāv liela iespēja, ka kurmji atrisinājuši šo mīklu. Zināms, ka frīzu vadoņa mājokli ieskāva ūdens aizsarggrāvji, bet arheologi jau atraduši vairākus avotus, kas šo grāvi varēja pildīt ar ūdeni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.