Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Lai pasargātu vietējos lauksaimniekus, Polija aizliedz Ukrainas labības ievešanu 16

Polija sestdien nolēma aizliegt labības un citu pārtikas produktu importu no Ukrainas, lai aizsargātu vietējos lauksaimniekus, paziņoja valdošās partijas “Likums un taisnīgums” līderis Jaroslavs Kačiņskis.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu 142
Lasīt citas ziņas

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma dēļ lielā mērā ir bloķētas Ukrainas Melnās jūras ostas tās labības eksports uz citām valstīm ir veikts caur Eiropas Savienību.

Tomēr loģistikas problēmu dēļ labība Polijā ir uzkrājusies un pazeminājusi vietējās produkcijas cenas, kā rezultātā protestēja vietējie lauksaimnieki un atkāpās zemkopības ministrs.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Šodien valdība nolēma ar regulējumu aizliegt Polijā ievest, importēt labību, kā arī desmitiem citu pārtikas produktu veidu,” Lises ciemā Polijas ziemeļos sacīja Kačiņskis.

Bez tāda lēmuma Polijas lauksaimniecības sektorā būtu “tālejoša krīze”. “Mums ir jāaizsargā Polijas lauksaimniecība,” viņš piebilda.

Partijas kongresā Kačiņskis uzsvēra, ka Polija nelokāmi atbalsta Ukrainu.

“Mēs joprojām bez vismazākajām izmaiņām esam Ukrainas draugi un sabiedrotie,” apliecināja politiķis.

Viņš sacīja, ka aizliegto produktu vidū bez labības būs arī medus.

Par lauku politiku atbildīgā Ukrainas ministrija piektdien pauda nožēlu par tādu Polijas lēmumu.

“Polijas zemnieki ir grūtā situācijā, tomēr mēs uzsveram, ka Ukrainas lauksaimnieki ir vissarežģītākajā situācijā”, ņemot vērā valstī notiekošo karu, paziņoja ministrija.

Tā ierosināja abām valstīm tuvāko dienu laikā vienoties par abām pusēm pieņemamu risinājumu.

Pagājušajā mēnesī Polija kopā ar Slovākiju, Rumāniju, Ungāriju un Bulgāriju pieprasīja Eiropas Savienības palīdzību, lai mazinātu lētās Ukrainas labības ietekmi uz vietējiem lauksaimniekiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.