Gredzenpīle (centrā) un cekulpīles Sātiņu dīķī.
Gredzenpīle (centrā) un cekulpīles Sātiņu dīķī.
Foto: Ainars Mankus

Latvijā pirmo reizi novērota gredzenpīle 0

Ceturtdien, 14.aprīlī, Latvijā pirmo reizi novērota jauna putnu suga – gredzenpīle, aģentūru LETA informēja Latvijas Ornitologu biedrības (LOB) komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu 142
Lasīt citas ziņas

Sātiņu zivju dīķos Saldus novadā šo pīli pamanīja putnu vērotājs Māris Jaunzemis.

Sātiņos novērotais putns bija gredzenpīles mātīte, kas uzturējās barā ar cekulpīlēm un brūnkakļiem. Galvenās noteikšanas pazīmes ir galvas un knābja zīmējums – tumša galvas virspuse, gaišāks vaigs, gaišs vertikāls laukums knābja pamatnē, kā arī gaiša josla pirms knābja gala. Līdzīgākā šai pīlei ir brūnkakļa mātīte, kura atšķiras ar galvas un knābja formu, galvas krāsojums nav tik kontrastains un uz knābja nav gaišās joslas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gredzenpīle sastopama Ziemeļamerikā – ligzdo Kanādā, ASV ziemeļos un Aļaskas centrālajā daļā. Tā ziemo uz dienvidiem no ligzdošanas reģiona, pārsvarā gar okeānu piekrasti, Floridā, Meksikas līča piekrastē, mazākā skaitā iekšzemē.

Atsevišķi īpatņi katru gadu tiek novēroti arī dažādās Eiropas valstīs, piemēram, Zviedrijā ir vismaz 64 novērojumi un kopš 2006.gada šīs sugas novērojumus vairs neizvērtē retumu komisija, Somijā ir vairāk par 20 novērojumiem, Polijā suga tiek klasificēta kā neregulāra ieceļotāja, savukārt Igaunijā gredzenpīle ir novērota vienu reizi 2009.gadā, bet Lietuvā līdz šim novērojumi nav reģistrēti.

LOB aicina ikvienu ziņot par putnu novērojumiem portālā “dabasdati.lv” arī gadījumā, ja novērotā putna sugu pašu spēkiem nav iespējams noteikt, pievienojot pazīmi “nenoteikts”. Ja novērojums ir fiksēts fotoattēlā, putna sugu palīdzēs noteikt portāla “dabasdati.lv” eksperti.

LOB ir lielākā dabas organizācija Latvijā, kura pateicoties vairāk kā 800 biedriem, veic savvaļas putnu izpēti un tiecas saglabāt to dzīvotnes Latvijā, rūpējoties par dabas daudzveidību cilvēku un putnu labklājības vārdā.

SAISTĪTIE RAKSTI