Foto: Evija Trifanova/LETA

Lielbritānija nosaka Krievijai jaunas sankcijas, vēršoties pret iesaistītajiem bērnu piespiedu deportācijā 55

Sankcijas, ko Lielbritānija noteikusi Maskavai pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, attiecinātas uz vēl 14 personām un organizācijām.

Reklāma
Reklāma
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 3
Kokteilis
VIDEO. Personības tests: izvēlies vienu dakšu un atklāj, ko tava izvēle liecina par tevi
Putina sabiedrotais brīdina par globālu karu un “traģēdiju visai cilvēcei”
Lasīt citas ziņas

Sankcijas piemērotas Krievijas izglītības ministram Sergejam Kravcovam, kultūras ministrei Olgai Ļubimovai, Kamčatkas un Adigejas gubernatoriem, žurnālistam Antonam Krasovskim, citām amatpersonām.

Sankcijām pakļauts arī bērnu centrs “Artek” okupētajā Krimā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sankcijas pieņemtas, reaģējot uz Krievijas centieniem iznīcināt “Ukrainas nacionālo identitāti” un vēršoties pret tiem, kas ir iesaistīti bērnu “piespiedu deportācijā” no Ukrainas uz Krieviju vai tās kontrolēto teritoriju.

Starp sankcijām pakļautajām personām ir arī Maskavas apgabala bērnu tiesību komisāre Ksenija Mišonova, teikts Lielbritānijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Sankcijām pakļautajām personām bija “viltīga loma Krievijas izkalkulētajā deportāciju programmā, kas iecerēta, lai izdzēstu Ukrainas kultūras un nacionālo identitāti”, teikts paziņojumā.

“Vairāk nekā 19 000 ukraiņu bērnu piespiedu kārtā deportēti uz Krieviju vai patlaban Krievijas varasiestāžu kontrolēto teritoriju”, norādīja ministrija.

Daudzi deportētie izmitināti pāraudzināšanas nometnēs, “kur viņi pakļauti uz Krieviju centrētai zinātnes, kultūras, patriotiskajai un militārajai izglītībai”, teikts paziņojumā.

“Šajā šausminošajā bērnu piespiedu deportāciju programmā un naidpilnajā propagandā, ko izplata [Krievijas prezidenta Vladimira Putina] lakeji, mēs redzam Putina patieso nodomu – nodzēst Ukrainu no kartes,” uzsver Lielbritānijas Ārlietu ministrija.

Londona jau iepriekš noteikusi sankcijas Krievijas bērnu tiesību komisārei Marijai Ļvovai-Belovai “par viņas iesaisti Ukrainas bērnu piespiedu pārvietošanā un adopcijā”.

Diviem cilvēkiem, arī bijušajam telekanāla RT raidījumu vadītājam Krasovskim, noteiktas sankcijas par “propagandas izplatīšanu, kas iecerēta, lai kūdītu uz vardarbību un naidu pret Ukrainu un tās tautu”.

Kultūras ministrei Ļubimovai sankcijas noteiktas, jo viņa “izmantojusi savu amatu, lai atbalstītu Krievijas valsts kaitīgo pretukraiņu politiku”.

Lielbritānija un tās sabiedrotie kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022.gada februārī noteikuši sankcijas vairāk nekā 1600 fiziskajām un juridiskajām personām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.