Foto: LETA

LPUF: “Zaļās karotītes” un “Bordo karotītes” saņēmēju skaits turpina pieaugt 0

Latvijas uzņēmumu skaits, kas saņēmuši nacionālās pārtikas kvalitātes zīmes “Zaļā karotīte” un “Bordo karotīte” un ar tām marķē savus produktus, ik gadu turpina pieaugt, informēja Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) vadītāja Ināra Šure.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Viņa uzsvēra, ka šāda tendence vērojama, neraugoties uz to, ka kvalitātes zīmes produktiem nepiešķir uz mūžu – lai tās nezaudētu, regulāri ir jāapliecina atbilstība paaugstinātas kvalitātes kritērijiem un jāiztur auditi.

“Ir grūti prognozēt, cik jaunu uzņēmumu vēl pievienosies, bet mēs novērtējam, ka ne vien vidējie un lielie ražotāji papildina produktu klāstu, kam tiek piešķirtas “karotītes”, bet Nacionālās pārtikas shēmai pievienojas arvien jauni mazie ražotāji no dažādiem Latvijas reģioniem,” sacīja Šure.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar sabiedriskās domas aptaujas rezultātiem “Zaļā karotīte” un “Bordo karotīte” ir populārākās un zināmākās pārtikas kvalitātes zīmes. “Zaļo karotīti” zina 92% patērētāju, bet “Bordo karotīti” – 56%. Abām karotītēm ir arī augstākā patērētāju uzticība.

Jau ziņots, ka “Zaļā karotīte” tiek piešķirta produktiem, kas ražoti un audzēti Latvijā. Līdz šim “Zaļā karotīte” ir piešķirta 123 uzņēmumu 532 produktiem.

Savukārt “Bordo karotīti” piešķir produktiem, kuru pilns ražošanas cikls notiek Latvijā, kas atbilst paaugstinātas kvalitātes prasībām un nesatur ģenētiski modificētus organismus. Līdz šim “Bordo karotīte” ir piešķirta 51 uzņēmuma 276 produktiem.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiskā organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē, kā arī sniedz LPUF biedriem informatīvu atbalstu. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas nozaru asociācijas un dažāda lieluma uzņēmumi.