Vīna degustācijā, Aivas Vīksnas aicināti, piedalījās arī vides un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (no kreisās) un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Vīna degustācijā, Aivas Vīksnas aicināti, piedalījās arī vides un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (no kreisās) un Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.
Foto: no Aivas Vīksnas Facebook konta

Pārnes biznesu uz Saeimu: deputāte Vīksna iesaista vīna reklamēšanā Saeimas priekšsēdētāju Smiltēnu un ministru Sprindžuku 97

Māra Libeka, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Viņa apsēdās man blakus un sāka izģērbties” – taksometra vadītāja un citu profesiju pārstāvju kuriozi atgadījumi darbā
Kūtris: Valsts noslēpuma atzīme bijusi uzlikta dokumentiem, kuros ir valsts izsaimniekošanas plāni
Zināms, kad aizies bojā Saule – patlaban tai ir 4,57 miljardi gadu
Lasīt citas ziņas

Saeimas deputāte Aiva Vīksna (“Apvienotais saraksts”), kura daudzus gadus nodarbojās ar uzņēmējdarbību un bija arī Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidente, pirms divām nedēļām tika ievēlēta par vadītāju deputātu grupai, kurai jāveicina sadarbība ar Gruzijas parlamentu.

Taču grupas vadītāja sava jaunā amata pienākumus sākusi ar Gruzijas vīna reklamēšanu, turklāt tajā iesaistot gandrīz visu Saeimas “Apvienotā saraksta” frakciju, kā arī augstākās valsts amatpersonas – Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu un vides un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizvadītās nedēļas nogalē, Vīksnas ielūgti, viņi pulcējās vīna bārā “Kabinett”, kas atrodas Rīgas centrā, lai saviesīgā gaisotnē baudītu vīnu, kura ražotāji februāra beigās plāno ar savu produkciju ienākt Latvijā.

Kā noskaidroju “Kabinett” vīna veikalā, patlaban notiekot degustācijas, lai pārbaudītu, kāda ir Latvijas tirgus attieksme pret jauno produktu.

Deputāte Vīksna par vīna baudīšanas pasākumu palepojās savā “Facebook” kontā:

“Vīna bārā “Kabinett” notika Gruzijas vīna darītavas “Barbale” vīna degustācija. Tā bija izcilas vīnzines Larisas stāsta savienojums ar vīna ceļojumu. Paldies!” Ierakstu bagātina vairākas bildes, kurās redzami politiķi un citas personas ar vīna glāzēm rokās.

Saeimas deputāte Aiva Vīksna savā ierakstā Feisbukā izceļ vienu konkrētu vīna darītavu, kuras nosaukumu izcēlusi iepriekš arī citos savos ierakstos.
Foto: no Aivas Vīksnas Facebook konta

Vai šādu Gruzijas vīnu darītavu un to produkcijas reklāmas arī turpmāk būs Aivas Vīksnas kā deputātes un parlamentārās sadarbības grupas vadītājas darba sastāvdaļa? Vai viņa uzskata, ka savu biznesa ideju īstenošana, sēžot deputātes krēslā, ir pieņemama prakse un nav pretrunā Saeimas ētikas kodeksam?

“Pirmām kārtām, tā nebija vīna degustācija, tas bija mans privāts pasākums, kur mēs sapulcējāmies pēc darba. Tā bija privāta mana ballīte, kur mēs atpūtāmies, tas bija vīns, ko mēs izvēlējāmies un ko es apmaksāju. Deputāta ētiku neesmu pārkāpusi,” man atbild Aiva Vīksna.

Taču, kad deputātei nolasu viņas pašas rakstīto sociālajā tīklā, iestājas klusums un neskan atvainošanās par mānīšanos, bet seko deputātes stāsts par viņas lielo mīlestību pret Gruziju, par šīs valsts iepazīšanu trīs gadu garumā un gandrīz 50 vīna darītavu apmeklējumiem.

Arī par viņas uzņēmumu Tbilisi, kas gan nenodarbojoties ar vīna tirgošanu, bet attīstījis digitālo mārketingu un tagad tiekot likvidēts pēc Saeimas deputātes mandāta saņemšanas.

Bet ko par šo saviesīgo Gruzijas vīna reklamēšanu (ierakstu un attēlus ar vīnu malkojošajiem parlamentā­riešiem savā “Facebook” kontā ievietojis arī “Kabinett” vīna veikals, kurā atrodas pieminētais bārs), saka Saeimas priekšsēdētājs Smiltēns?

Viņa padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Arno Pjatkins apgalvo, ka kolēģe Smiltēnu esot uzaicinājusi uz privātu ballīti, lai pēc darba izdzertu glāzi vīna, nevis uz kaut kādu vīn­daru pasākumu. Pati esot visu apmaksājusi, un Saeimas priekšsēdētājs tur neko nevarot komentēt.

Arī Sprindžuks “Latvijas Avīzei” apgalvoja, ka neesot zinājis par vīna degustāciju.

Viņš pat neesot vēlējies uz šo pasākumu doties aizņemtības dēļ, bet partijas biedri esot ļoti lūguši, lai atnākot. “Pat īsti nezināju, kam par godu Aiva to visu organizē. Domāju, ka aicina tāpēc, ka vairs nenodarbosies ar uzņēmējdarbību, pārdevusi uzņēmumu un to grasās atzīmēt. Uzkavējos 15 minūtes un devos projām,” saka ministrs.

Vaicāju Saeimas Mandātu un ētikas komisijas priekšsēdētājam Jānim Vucānam (ZZS), vai šādas deputātu izklaides turpmāk varētu būt pieņemamas, ja jau pret tām neiebilst pats parlamenta priekšsēdētājs.

“Ja tas notiek, apejot vēstniecību, apejot diplomātiskos kanālus, man ir ļoti grūti izprast šādu situāciju, kāpēc Vīksnas kundze to tā ir noorganizējusi. Tas vairāk izskatās pēc kaut kāda lobija un tādā gadījumā pakļaujas citiem likumiem. Ja šāda vīna degustācija tiktu rīkota sadarbībā ar Gruzijas vēstniecību Latvijā, tad tas būtu oficiāls pasākums, ko varētu saprast.”

Saeimas deputāti no “Apvienotā saraksta” Andris Kulbergs (no kreisās), Aiva Vīksna un Edvards Smiltēns.
Foto: no Aivas Vīksnas Facebook konta

Arī bijušais Latvijas un Gruzijas parlamentu deputātu sadarbības veicināšanas grupas vadītājs Ainārs Latkovskis (“Jaunā Vienotība”), kurš tagad ir Vīksnas vietnieks, uzsvēra, ka deputātu sadarbība notiekot ar attiecīgās valsts parlamentu un vēstniecību, nevis vīna darītavām.

“Deputāti saņem dažādus ielūgumus, un viņiem pašiem ir jāvērtē, jāsaprot, kā interesē tas pasākums ir un kurš par to maksā. Tā ir ļoti šaura līnija, kuru pārkāpjot var iekrist nepareizajā pusē. Tāpēc ar ielūgumiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem,” atzīst Latkovskis.

Saeimas darba organizācijas sastāvdaļa ir Ētikas kodekss, kas ietver deputāta profesionālās ētikas principus, normas un ieteikumus, kas jāievēro arī savstarpējā saskarsmē, kā arī attiecībās ar citām institūcijām un sabiedrību.

Tajā citstarp ir norādīts, ka “deputāts nepieņem privātu uzaicinājumu un nepiedalās pasākumā vai izvairās no citādas situācijas, ja sakarā ar to var rasties aizdomas par viņa interešu konfliktu vai Saeimas prestiža pazemināšanu”.

SAISTĪTIE RAKSTI

Aiva Vīksna 14. Saeimā nav vienīgā deputāte, kas parlamentā ievēlēta no uzņēmēju vides, tāpēc vaicāju Mandātu un ētikas komisijas priekšsēdētājam, vai jaunajiem deputātiem, kuri sākuši darbu Saeimā, ir izskaidrots, kuras tad ir tās trauslās līnijas, kuras tautas priekšstāvji nedrīkst pārkāpt?

J. Vucāns: “Šāda veida ievadlekcijas nav bijis, un katrs deputāts vadās pēc savas saprašanas. Ņemot vērā, ka Saeimā ir nomainījušies daudz deputātu, ne mazums ir tādu, kuri iepriekš nav bijuši šajā starpparlamentārajā apritē, un nav izslēgts, ka dažam labam šķiet, ka viss tas, kas bija pieņemams biznesa vidē, viens pret vienu ir pārnesams arī uz politisko vidi. Saeimā tomēr pastāv citas normas, un tās ir jāņem vērā.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Viņa apsēdās man blakus un sāka izģērbties” – taksometra vadītāja un citu profesiju pārstāvju kuriozi atgadījumi darbā
Kūtris: Valsts noslēpuma atzīme bijusi uzlikta dokumentiem, kuros ir valsts izsaimniekošanas plāni
Zināms, kad aizies bojā Saule – patlaban tai ir 4,57 miljardi gadu
Slepenā iPhone funkcija, par kuras esamību lielākā daļa lietotāju pat nenojauš
VIDEO. Futbola zvaigzne Neimars tiešsaistes pokera spēlē zaudē 1 miljonu eiro un viņa reakcija ir neaprakstāma
Lasīt citas ziņas
Kūtris: Valsts noslēpuma atzīme bijusi uzlikta dokumentiem, kuros ir valsts izsaimniekošanas plāni
Bikše: “Kā sākas runas par skolu reformām reģionos, tā mazie pašvaldību politiķi sāk kliegt un ķerties reformatoram kājās”
Klimata speciālists par kara iespaidu uz vidi: “Tas atstās lielu ietekmi uz nākamajām desmitgadēm”
FOTO. Izturība, spēks un neatlaidība – Latvijas spēcīgākie ļaudis piedalās Bada spēlēs, kādām analogu nav visā pasaulē
“Es katru reizi tiesā raudu…” māte sēro par tranšejās Salaspilī bojā gājušo dēlu, kamēr vainīgie joprojām nesodīti
07:19
Klāt pūpolsvētdiena – ko par to saka tautas ticējumi?
07:06
Finanšu eksperts: Lai gan “Rīgas siltums” sola par 10% samazināt tarifu, iedzīvotāju rēķinos tas samazināsies vien par 1,6%
07:01
VIDEO. “Viņš mani cieši apskāva un teica, ka viss būs labi…” žurnāliste Elita Veidemane, runājot par mīļoto Aivaru Brīzi, nespēj valdīt asaras
VIDEO. “Grūti noticēt, ka tas notiek pa īstam!” Latviešu fotogrāfs video iemūžinājis, kā ziemeļblāzma iekrāso debesis virs Latvijas
VIDEO. “Man aiz muguras ekrānā ik pa pāris sekundēm mainījās dažādas krāsas…” Ētera personība Jānis Labucs tiešraidēs piedzīvojis kuriozus
Kāda ir statistika par bezvēsts pazudušajiem Ukrainā? Atbild Rajevs
VIDEO. Futbola zvaigzne Neimars tiešsaistes pokera spēlē zaudē 1 miljonu eiro un viņa reakcija ir neaprakstāma
Gurķu cenas pārsteidz – jābūt lielam patriotam, lai Latvijā audzētos gurķus pirktu par divreiz augstāku cenu
Sākoties ērču aktivitātes sezonai, pieaug risks, ka varētu piesūkties inficēta ērce. Kur to pārbaudīt?
“Viņa apsēdās man blakus un sāka izģērbties” – taksometra vadītāja un citu profesiju pārstāvju kuriozi atgadījumi darbā
VIDEO. Uz Ukrainu nosūtīta krava izlietoto e-cigarešu bateriju – tās lieti noder ukraiņu karavīriem
VIDEO. Sešgadīgs dejotājs no Daugavpils kļuvis par jaunāko čempionu “Latvijas kausa 2023” breikingā
“Tur viss smird!” Uzņēmējs skaidro, kādēļ nekad nepiedalītos valsts iepirkumos
VIDEO. Lukašenko runas laikā liela daļa amatpersonu guļ
No 1.aprīļa stingrāki nosacījumi OCTA noformēšanai
FOTO. VIDEO. “Tas ir laiks, kad es atštepselējos no ikdienas” – maģisko balsu īpašnieki no “Latvian Voices” stāsta, kā jūtas mirkli pirms koncertiem
Par LZS priekšsēdētāju ievēlē Viktoru Valaini
FOTO. Ar stāvovācijām aizvadīts izpārdotais LNSO un Tarmo Peltokoski koncerts
Jānis Kažociņš: “Putins un Dzjiņpins ir divi autokrāti, bet viņiem ir ļoti atšķirīgas intereses”
Aprīļa pirmajā dienā vietām gaidāmi nelieli nokrišņi
Māris Zanders: Ar ko amatpersonas nodarbojas darba laikā, ja problēmas tik ilgstoši izrādās it kā līdz galam neapzinātas?
Cik ilgi vēl mocīs vecākus? Izglītības ministre par to, vai Latvijā plānots pārskatīt mājasdarbu apjomu
Spinātu sēšanas laiks ir klāt! Svarīgākais nosacījums – lai tiem nav par karstu!
“Mazās skolas kropļo bērnu nākotni” – Šadurska izteikumam nepiekrīt citi deputāti
Vispārējs militārais dienests – sabiedrības noturības pamats. Norvēģijas veiksmīgais piemērs
No šodienas atsāk iekasēt maksu par iebraukšanu Jūrmalā