Krokusu pļavā Turcijā, Soģanli kalnu pārejā. Šis attēls rotā arī šogad izdoto J. Rukšāna monogrāfiju par krokusiem.
Krokusu pļavā Turcijā, Soģanli kalnu pārejā. Šis attēls rotā arī šogad izdoto J. Rukšāna monogrāfiju par krokusiem.
Foto no Jāņa Rukšāna krājuma

Jānis Rukšāns politikas vietā izvēlējās puķu dobes 0

“Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots,” saka Jānis Rukšāns, viens no Latvijas Tautas frontes (LTF) dibinātājiem. Kopš Atmodas laika palicis atmiņā kā politiķis, kas runāja atklātu valodu – LTF 1. kongresā tieši viņš no tribīnes pirmo reizi paziņoja, ka Latvijai jābūt neatkarīgai valstij. Tomēr visai drīz no politiskās skatuves nogāja un atgriezās savās tulpju, cīrulīšu un krokusu dobēs.

LA
LA.LV
Ziņas
40 dienas pēc vakcinācijas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma 327
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir jau ļoti viegli pateikt – tu drīksti atlaist bez brīdinājuma.” Uzņēmēja par obligātu pedagogu vakcināciju 72
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Lai viņi par savu naudu katru nedēļu nodod testu, staigā maskās, cimdos.” Deputāts par skolotājiem, kuri nevēlas vakcinēties 165
8 stundas
Lasīt citas ziņas

Šodien, kad kā “Sūnu ciema” Laimes lācis tiek piesaukts un locīts Atmodas vārds, “Mājas Viesis” ciemojas pie Jāņa Rukšāna un viņa dzīvesbiedres Gunas Raiskuma lauku saimniecībā “Jaunrūjas”, lai runātos par politiku, puķēm un mīlestību.

Vai ir bijis tāds brīdis, kad gribas celties un atkal iet politikā?

Vēl priekšpēdējās vēlēšanās mani aicināja uz “Vienotības” sarakstu, stundu ar Āboltiņu norunājām, atnācu mājās, padomāju – nē, labāk palieku šeit un daru darbu, kas man patīk. Un apvienot ar politiku to nemaz nav iespējams. Pat tagad, kad dārzā palikusi desmitā daļa no visa tā, kas bija pirms padsmit gadiem, strādāju astoņas deviņas stundas dienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Politika paņem ļoti daudz laika. Tautas frontes laikā – cik naktis es gulēju Rakstnieku savienībā uz dīvāna, lai gan dzīvoju pašā centrā, tikai trīs kvartālu attālumā. 1988. gada vasarā man dārzs palika novārtā, taču tajā laikā citādi nevarēja.

Jūs tik jaudīgi sākāt būvēt Tautas fronti, kāpēc tolaik aizgājāt no aktīvās darbības politikā?

Ļoti vienkārši – nebiju vēlams, tāpēc ka pārāk daudz runāju to, ko domāju, un viņi saprata, ka nebūšu vadāms.

Kas – viņi?

Tautas frontes vadība, Īvāns. Kongresā pirmais pateicu, ka Latvijai jābūt neatkarīgai valstij, taču tas bija pret LTF oficiālo nostāju par ekonomisku neatkarību PSRS ietvaros. Bija pat dots rīkojums Rukšānu uz tribīnes nelaist un, tikai pateicoties Valdim Šteinam, kas vadīja pirmo sēdi, es tiku pie vārda. Ar Valdi bijām īsti domubiedri.

Pēc tam man Vidiņš uzklupa – kā tu uzdrīkstējies, es biju paredzējis to pateikt pirmais!

Uz pēdējām Augstākās Padomes vēlēšanām “politbirojs”, kā mēs, radikālāk noskaņotie, saucām LTF vadību, pret mani izvirzīja citu kandidātu – tas bija vienīgais vēlēšanu apgabals, kur savā starpā konkurēja tautfrontieši. Vēlāk man anulēja visus savāktos parakstus deputāta kandidāta izvirzīšanas sapulcēs, jo vienā sarakstā pēkšņi atrada it kā mirušās dvēseles. Kad to pārsūdzēju tiesā, bija jau par vēlu. Un tā rīkojās Tautas fronte, kuru pats tiku dibinājis.

Tomēr bijāt gatavs uzņemties atbildību kā Augstākās Padomes deputāts.

Tā bija cīņa pret veco sistēmu un Interfronti, kad svarīgākais bija nobalsot par Latvijas neatkarības atjaunošanu – pašu galveno uzdevumu, ko tolaik vajadzēja paveikt.

Atceros, viens Vācijas latvietis jautāja, kas notiks ar manu dārzu, ja mani ievēlēs, teicu – nu, es to iekonservēšu uz pāris gadiem. Prioritāra bija Latvijas valsts, uz neatkarības altāra biju gatavs nolikt arī savu dārzu.

Laikam ejot, arī ap Latvijas Tautas fronti apaug mīti, nav gribējies dažu labu kliedēt?

Viens no mītiem: LTF domes lēmumu, ka Latvijai jānostājas uz pilnīgas neatkarības ceļa, pieņēma vienbalsīgi. Tas notika laikā, kad Īvāns un daži valdes locekļi atradās PSRS Augstākās Padomes sesijā Maskavā. Dome bija lemtspējīga, balsu mums pietika, vēlāk gan par to saņēmām pārmetumus. Par šo lēmumu viens atturējās un viens bija pret. Vēl atceros, ka Lukstiņš teica – nu, tā, varat būt droši, ka rīt visi traktori apstāsies, jo Krievija nedos degvielu! Tas bija 1990. gads. Amizanti, ka vēlāk šo lēmumu par savu uzdeva tie, kas sēdē nebija klāt un par to nebalsoja.

Savukārt pati pirmā sanāksme, kad sāka runāt par Tautas fronti, notika Kinematogrāfistu savienībā. Sanāca ap divdesmit cilvēku, es to protokolēju, taču uzvārdus vairs neatceros. Visus dokumentus, kas no šīm sanāksmēm glabājās pie manis, sadedzināju puča laikā – biju pārliecināts, ka pučisti vinnēs un man ieradīsies pakaļ.

Pašā LTF dibināšanas sagatavošanā Īvāns nepiedalījās, bija sākumā pie uzsaukuma rakstīšanas, pēc tam pazuda savos laukos un tad atkal parādījās pirmajā kongresā. Tāpēc viņa izvirzīšana (LTF priekšsēdētāja amatam. – Red.) bija pārsteigums. Jāteic, es par Īvānu nekad neesmu fanojis.

Kā ar komunistu ietekmi?

Kā bija toreiz, tā ir tagad, un savu darbības stilu viņi nav mainījuši. Vārna vārnai acīs neknābj.

Lielāko ļaunumu Latvijai izdarīja “Klubs 21”, kur salasījās visi tie, kas taisīja jaunos likumus. Viens no tiem bija Grūtupa “prihvatizācijas” likums – grūti būtu izstrādāt vēl absurdāku par šo, kas atļāva parādīties mistiskiem radiem divdesmitajā pakāpē un paņemt īpašumu.

Vai tolaik aptvērāt, kā tiek taisīta politika?

Daudziem godīgajiem un nesavtīgajiem politiķiem jau nebija pietiekami pieredzes, un viņi tika pastumti nost. Darbojās citi – tāpat kā tagad ar korporatīvajām metodēm.

Vai jums ir skaidra bilde, kas tagad notiek Latvijā? Ko domājat par “oligarhu sarunām”? Daži met akmeņus, ka tās uzpeldējušas pirms Saeimas vēlēšanām un varbūt pat viltotas.

Stipri par agru, lai būtu saistīts ar vēlēšanām. Ka sarunas būtu viltotas – pilnīgas muļķības! Lembergs plātījās, ka par noklausīšanos zinājuši, tāpēc speciāli tā runājuši. Jā, viņi runāja speciāli, bet tāpēc, lai parādītu, ka ne no kā nebaidās, jo viss ir sagrābts, visi savējie un viņi būs noteicēji.

Ir reizes, kad naktī nevaru aizmigt – jādomā par to, ka pie mums tik daudz kas ir izcūkots. Bieži vien tiek pieņemti tādi lēmumi, ka burtiski viss iekšā vārās, nu kā kaut ko tādu var! Guna man saka – ko tu klausies to radio, pēc tam tikai jānervozē.

Un tomēr Saeimas vēlēšanas tuvojas – viena no kādreiz spēcīgām partijām ievērojami zaudējusi vēlētāju uzticību, taču nupat parādījušies arī jauni cīnītāji.

Uzskatu, ka joprojām mūsu lielākā sērga ir korupcija, tāpēc ir diezgan vienkārši izšķirties, par ko balsošu. Man patīk cilvēki Jaunās konservatīvās partijas priekšgalā – Bordāns, Strīķe, Jurašs –, viņi ar korupciju ir reāli gribējuši cīnīties un mēģinājusi to darīt, cik bijis spēku un iespēju.

Ja nebūtu šīs partijas, man būtu ļoti grūti izvēlēties, jo līdz šim atbalstīju “Vienotību”, bet viņu politika man vairs nav pieņemama – notiek atkāpšanās no pamatprincipiem, ilgu laiku nespēja atbrīvoties no tādiem kā Zaķis. Neatbalstu sadarbību ar zaļajiem zemniekiem, lai gan ļoti labi saprotu, ka koalīciju citādi nevarēja nodibināt, bet viņi ZZS par daudz piekāpjas.

Un vēl “zemnieku” saistība ar Lembergu, kurš apsūdzēts smagos kriminālnoziegumos.

Nesaprotu, kā var Lembergu katrās vēlēšanās izvirzīt par valdības vadītāja kandidātu, ja pat viņš ir teicis, ka neesot stulbenis, lai ietu par premjeru. Tāpat nevaru saprast Latvijas iedzīvotājus, kas par viņiem balso. Cilvēku stulbums brīžam ir neizmērojams!

Daudzi uzskata, ka tauta vēl neesot tik gudra, lai tai uzticētu Valsts prezidenta vēlēšanas, un šis Vējoņa priekšlikums nav atbalstāms.

Es arī esmu šādās pozīcijās, jo tad ievēlētu tādus kā Pauls un varbūt pat Lembergu.

Un tiem, kas viņu slavē par to, kāda ir Ventspils, varu teikt – noliekam manu Stalbi vai Straupi jūras krastā pie lielas ostas un mums trotuārus varēs ne tikai ar bruģi, bet ar zelta plāksnēm izklāt!

Turpinātu darboties politikā, varbūt mūsu valstī būtu mazāk nejēdzību?

Nekad neesmu bijis labs vadītājs. Piecpadsmit gadus nostrādāju par žurnāla “Dārzs un Drava” galveno redaktoru, taču kolektīvs bija mazs un ar ļoti labiem darbiniekiem. Tautas frontes sanāksmēs vienmēr centos būt protokolists, lai tikai nebūtu tās jāvada.

Šodien domāju, ka viss notika tā, kā tam vajadzēja notikt, jo savā profesionālajā darbībā esmu sasniedzis ļoti daudz. Izklausās lielīgi, bet pasaulē ierindojos kolekcionāru un jaunu sugu atklājēju pirmajā desmitniekā, un diez vai Latvijā man kāds tur līdzi. Ja būtu deputāts, nedomāju, ka man tas izdotos. Šogad izdevu Latvijas simtgadei veltītu grāmatu angļu valodā “Krokusu pasaule” – 600 lappušu biezu, ar 1700 krāsu bildēm, 1000 eksemplāros. Savās ekspedīcijās esmu atklājis un aprakstījis 35 jaunas krokusu sugas, kas agrāk nebija zināmas, arī kādus desmit citus augus, un cik vēl ir “kabatā”, kas atrastas, bet vēl nav aprakstītas.

Krokusu audzētāju brālībā esat nepārspēts?

Kolekcija man ir vislielākā. Jaunas sugas vairāk atklājis kāds vāciešu pāris, bet viņi brauca uz kalniem no astoņdesmitajiem gadiem, kamēr es pirmo reizi Turcijā biju tikai šajā tūkstošgadē. Līdz 2003. gadam vairāk ceļoju pa Vidusāziju.

Pavasarī atkal došos uz Grieķijas salu Karpatos, lai beidzot redzētu ziedam krokusu, kuru labs draugs nosaucis manā vārdā par Crocus ruksansii. Zviedru botāniķi arī vienu cīrulīti no Tadžikistānas nosaukuši manā vārdā.

Lasīju, ka krokusu meklējumos esat bijis arī kādā mūku pussalā Grieķijā.

Atona ir mūku valsts, kurā var nokļūt tikai ar speciālu atļauju, un – pa jūras ceļu, bet sievietes tur vispār neielaiž. Braucu skatīties viena dāņu profesora atklātu krokusu, viņš arī ieteica klosteri, kur apmesties, un grieķu skolotāju, kas mani pavadītu. Priors, kas laicīgā dzīvē bijis arhitekts un par mūku kļuvis tikai mūža otrajā pusē, labprāt mūs uzņēma. Klosterī dzīvoja deviņi mūki. Tik jauku atmosfēru, mieru un klusumu sen nebiju baudījis. Vakarā rakstīju dienasgrāmatu eļļas lampiņas gaismā. Ledusauksts ūdens nāca no kalna avota paštecē, datoru varēja uzlādēt no vēja ģeneratora. Kāpaļāšana pa 800 metru augstas klints taciņām bija grūta, taču atradu tur divus jaunus krokusus.

Daba par jums pasmaida – kas par atklājumiem, ja viņai tie sen jau zināmi!

Guna tieši tāpat saka. Dažreiz padomāju, ka man ir ārprātīgi veicies! Jau pašā pirmajā braucienā, toreiz uz Vidusāziju, devos kā žurnālists un kalnos kāpu uzvalkā un kurpēs… Atvedu mājās trīs jaunas tulpju, īrisu un cīrulīšu sugas. Botānikā tolaik vēl biju absolūts muļķis, tāpēc savu atradumu spēju novērtēt tikai mājās, kad ieskatījos sugu noteicējā. Esmu dārznieks, beidzis Bulduru tehnikumu un Jelgavas akadēmiju, tāpēc starp botāniķiem jūtos nedaudz nekomfortabli, kā ielauzies svešā lauciņā.

Sievu savās ekspedīcijās aicināt līdzi?

Divas reizes ir bijusi, bet tā nav viņas aizraušanās. Guna gan savā laikā apgalvoja, ka nekad nenodarbosies ar krustošanu – jaunu šķirņu veidošanu, bet kad atrada fantastisku floksi – jaunu pašizsējas sēklaudzi –, ar to bija cauri. Tagad krusto, sēj, atlasa.

Jo blakus tāds meistars!

Vienmēr apbrīnoju, ka, pēc izglītības būdama masu pasākumu režisore, studējusi arī juristos, viņa pievērsās puķēm. To Guna sāka, kad mēs apprecējāmies. Kad viņa noskaišas, saka – tev jau vajadzēja tikai ravētāju, nevis sievu!

Un ko jūs atbildat?

Nu kā tad! Vai tad viņa domā, ka vīrietis piecdesmit gados otrreiz ies precēties, ja nevajadzēs ravētāju?

Kā jūs satikāties?

Pazīstami bijām no agras jaunības. Gunai tikko bija piedzimusi pirmā meita – Una, bet vīrs Arvīds (Ulme. – Red.) strādāja par mežsargu Murjāņos, mūsu ģimenei tur bija vasarnīca. Svinējām Ziemassvētkus, un viņa ar draugiem ienāca mūsu mājā ķekatās. Kad tolaik rakstīju grāmatu par krokusiem – tas bija tāds piņķerīgs darbs ar ziedu mērīšanu un aprakstiem –, Guna man piedāvāja nākt palīgā.

Kaut kas jau tad uzšķīlās?

Druscītiņ, bet arī es tikko biju apprecējies, divi mazi bērni. Tad mēs pavisam nejauši satikāmies pēc divdesmit gadiem, apmainījāmies ar adresēm, tad jau dzīvoju viens pats “Pulkās”, kur tagad ir meita Dace (Rukšāne-Ščipčinska. – Red.) ar savu ģimeni. Bija atkal Ziemassvētku laiks, šķirstīju savu piezīmju grāmatiņu un rakstīju apsveikumus radiem un draugiem, aizsūtīju arī Gunai. Saņēmu pretim uzaicinājumu atbraukt ciemos uz kafiju Cēsu muzejā, kur viņa strādāja. Aizbraucu. Guna vēl tagad stāsta, kā es ziemas vidū uz randiņu ierados gumijas zābakos un prastā plašķītī. Tādām lietām nekad neesmu pievērsis lielu uzmanību.

Pirms intervijas gan steidzāties pārģērbt darba drēbes.

Teikšu tā – uz koncertu vai teātra izrādi, arī restorānu vienmēr būšu uzvalkā. Nespēju saprast, kā tādās vietās var nākt prastā apģērbā.

Kas jūs Gunā piesaistīja?

Mēs tīri labi saprotamies. Viņa gan ir asāka, es vairāk uz kompromisiem. Kādreiz vēl strīdējos pretim, tagad pakļaujos, lai miers mājās.

Sievas vārdā esat krokusu nosaucis.

Tas ir Crocus gunae no Irānas. Diezgan daudzus nosaucu arī savu draugu vārdos.

Vai kā dārzkopim jums ir palīgi vai mācekļi, kas nākotnē varētu rūpēties par kolekciju?

Līdz šim nebija izdevies atrast nevienu, kas vēlētos turpināt manu darbu, – paša bērni negribēja, audžumeita mēģināja, bet izrādījās par grūtu, ja jāapvieno ģimenes mammas pienākumi un šis darbs. Kolekcijas paņem daudz laika, ilgus gadus siltumnīcās un dārzā pavadīju pat sestdienas un svētdienas, mājas dzīvei atliek maz uzmanības.

Tāpēc esmu priecīgs par neseno piedāvājumu, ko saņēmu no Botāniskā dārza (Latvijas Universitātes. – Red.) jaunā direktora Toma Andersona. Viņi būtu ļoti ieinteresēti daļu no manas kolekcijas pārņemt, piedāvāja uzbūvēt jaunu siltumnīcu. Pie manis uz Stalbi jau brauc jauni cilvēki, kopā stādām sīpolus, es viņiem rādu un mācu, kā tas viss darāms. Ir, protams, starpība, vai ar kolekciju strādā visu mūžu un zināšanas uzkrāj pamazām, vai tā nonāk maz pieredzējuša cilvēka rokās.

Sirds nedreb savu mūža darbu atdot svešiem cilvēkiem?

Tad jāprasa, kāda ir alternatīva?

Ar visu lielo aizņemtību kora dziedāšanai jums tomēr laiks atrodas.

To Gunīte ieteica. Koris ir mana atslodze un hobijs, līdzīgi kā bites. Jau jaunībā daudz tiku dziedājis, arī koros – esmu bass. Uz Straupes kori atnācu gadu pirms iepriekšējiem Dziesmu svētkiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

Nevarētu teikt, ka esmu izcili labs korists, tā dziedāšana man dažkārt atkarīga no garastāvokļa – ir reizes, kad laižu diezgan greizi. Vislabākais joks sanāca vienā no pirmajām skatēm, kad tikai nesen biju sācis dziedāt. Diriģente saka, Jāni, tu šoreiz labāk tikai plāti muti, lai kaut ko nenojauktu. Pēc tam dzirdu, kā zālē par mani runā – ja visi korī tik emocionāli dziedātu, kā tas sirmais kungs pašā malā, pirmā vieta būtu garantēta!

 

 

Jānis Rukšāns

dārzkopis, sīpolpuķu kolekcionārs un selekcionārs

Dārzkopību mācījies Bulduru dārzkopības tehnikumā un Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā.

Viens no LTF dibinātājiem.

Latvijas Zinātņu akadēmijas bioloģijas zinātņu goda doktors.

Pasaulē lielākās krokusu kolekcijas īpašnieks.

Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, Atzinības Krustu un Ministru kabineta balvu.

Precējies ar Gunu Rukšāni.

No pirmās laulības – divas meitas, četras mazmeitas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
40 dienas pēc vakcinācijas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma 320
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Ir jau ļoti viegli pateikt – tu drīksti atlaist bez brīdinājuma.” Uzņēmēja par obligātu pedagogu vakcināciju 72
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Lai viņi par savu naudu katru nedēļu nodod testu, staigā maskās, cimdos.” Deputāts par skolotājiem, kuri nevēlas vakcinēties 157
8 stundas
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Kamēr mēs ņemamies ar Covid-19, pavisam nemanāmi ir piezagusies cita nelaime 76
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas pensionārus novedīs vēl lielākā nabadzībā!” Petraviča par pensiju 2. līmeņa pārlikšanu 49
1 diena
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
Kāpēc tas nabaga skolotājs ir “jānošpricē”? Petraviča par ieceri noteikt obligāto vakcināciju pedagogiem 124
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Brīvdienās gaidāmi vasarai neraksturīgi laikapstākļi 2
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Četras valstis vēl nav sākušas vakcināciju pret Covid-19 13
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Lai viņi par savu naudu katru nedēļu nodod testu, staigā maskās, cimdos.” Deputāts par skolotājiem, kuri nevēlas vakcinēties 157
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Izraēlā cilvēki virs 60 gadiem saņems trešo Covid-19 vakcīnas devu
22:02
LE
LETA
Ziņas
Arī reģionālajos teātros izrādes varēs apmeklēt tikai vakcinējušies vai Covid-19 pārslimojuši skatītāji
21:41
LE
LETA
Ziņas
Krievija piespriež “Google” naudas sodu
21:10
LE
LETA
Ziņas
Pēc kontakta ar Covid-19 slimnieku Tokijā pašizolācijā nonākuši četri LTV pārstāvji 52
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
CVK lūgs juristiem un ministrijām vērtēt Gobzema partijas referenduma ierosinājumu par vakcinācijas brīvprātību 64
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Šampanietis, dejas līdz tumsai, krāšņi klāti galdi: piknikā Siguldā ballējas mūziķi, TV personības, šovu zvaigznes un uzņēmēji 47
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vairums vakar atklāto Covid-19 gadījumu reģistrēti Rīgā un vēl divos novados 2
3 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Latvijas Paukošanas federācijas prezidente: Lai tiktu pie finansējuma paukošanā, rezultātiem ir jābūt izciliem 2
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
JRT paziņo, ar kādiem noteikumiem jārēķinās skatītājiem augustā 18
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Turpmāk par Covid-19 testiem būs jāmaksā! Stājas spēkā jauna kārtība 57
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
Ugunsgrēku sezona: Eiropas dienvidus piemeklējuši plaši un bīstami mežu ugunsgrēki 5
4 stundas
Tokijas olimpiskās spēles
GN
Gints Narogs
Ziņas
Maļukai Tokijā pietrūka 0,82 sekundes līdz valsts rekordam 4
1 stunda
GN
Gints Narogs
Ziņas
„Gājām uz 100%, jo plāns bija servēt agresīvi!” Kravčenoka par pirmo uzvaru olimpiskajās spēlēs 2
3 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Ziņas
Latvijas Paukošanas federācijas prezidente: Lai tiktu pie finansējuma paukošanā, rezultātiem ir jābūt izciliem 2
4 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Traucēta ceļa servitūta lietošana: kā rīkoties?
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar solījumiem. Vilks par ieceri celt pensiju neatliekamo minimumu līdz 500 eiro 26
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vakcinācijas pret Covid-19 loterijai plāno novirzīt 1,218 miljonus eiro. Cik lieli laimesti plānoti? 76
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Noslēdza daudzmiljonu darījumus, pēc tam atteicās no pienākumiem karaliskajā ģimenē: princis Harijs un Megana plānoja savu “neatkarību” jau pirms kāzām? 12
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Nav pagājis vēl mēnesis, bet mēs saprotam – labi nebūs…” Egle par izmaiņām nodokļos 38
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. VIDEO. Likvidēts paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks Rumbulā 4
11 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Visam pieeju ar vieglu smaidu, kam paredzēts mirt, tas nomirs, kam jādzīvo, tas dzīvos,” Maestro Raimonds Pauls par uzkurināto tautu 87
15 stundas
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Kamēr mēs ņemamies ar Covid-19, pavisam nemanāmi ir piezagusies cita nelaime 76
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Esam pateicīgi par to, ka joprojām visi četri esam kopā un koncertējam!”. Uz skatuves atkal satiekas leģendārā grupa “Eolika” 12
11 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Mitrina gaisu, samazina putekļu daudzumu gaisā, uzlabo augu stāvokli. Kā dārziem var noderēt mākslīgā migla 2
15 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Režisore Aija Strazdiņa laulības ostā iestūrējusi otro reizi: “Ir jāļauj vīrietim būt. Sievietes gudrība ir saprast, ka mēs visu varam, bet ne vienmēr visu vajag.” 7
Intervija 12 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gardēžu sapnis: 3 izcili jāņogu deserti – vienkāršas receptes pagatavošanai mājās 2
8 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Traucēta ceļa servitūta lietošana: kā rīkoties?
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
40 dienas pēc vakcinācijas mirusi 30 gadus veca skolotāja, trīs bērnu mamma 320
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Edmunds, Edžus un Vidmants
11 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Bijušās svarcēlājas Rebekas Kohas un viņas vīra ģimenē notikusi traģēdija 12
1 diena