Rajevs par teroraktu koncertzālē: “Pastāv variants, ka Krievija nogulēja šo noziegumu” 123

TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu” tika analizēts notikušais terorakts Krievijā, Piemaskavā, kur piektdien, 22.martā, bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē “Crocus City Hall”, kas atrodas Piemaskavas pilsētā Krasnogorskā. Krievijas Izmeklēšanas komiteja svētdien, 24.martā, apstiprināja 137 cilvēku nāvi, no viņiem identificēti 62.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķim Igoram Rajevam TV24 raidījumā tika uzdots jautājums, vai šo teroraktu varētu būt organizējusi pati Krievija, lai mobilizētu pilsoņus dienestam Ukrainā? Rajevs komentāru iesāka, piekrītot šim apgalvojumam: “Jā, cilvēku mobilizācija viņiem ir vajadzīga. Tas ir tāds fakts. Principā iebrukums Krievijā, kas tagad ir noticis Belgorodā un visu viņu naftas pārstrādes rūpnīcu apšaude, – tas viss jau ir tāds pietiekoši liels arguments, lai uzsāktu masīvu uzbrukumu Ukrainai.”

“Varbūt tas ir tas pēdējais iztrūkstošais akmentiņš, kas viņiem būtu vajadzīgs. Šeit to visu es saku ar vārdiem, ka, iespējams, tas ir tā noticis. Vajag saprast, ka tie fakti, kas mums tagad ir, tie ir tik niecīgi maz, lai mēs varētu izdarīt par to secinājumu. Bet tāda iespēja, ka pati Krievija varētu būt iesaistīta šajā darbībā, pastāv. Un atceramies, ka vēsturiski tas jau bija noticis tieši pie šī paša prezidenta [Vladimira Putina],” tā 22.martā notikušo teroraktu Piemaskavas koncertzālē TV24 raidījumā komentēja NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis Rajevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz raidījuma vadītāja repliku, ka neliekas tā, ka Krievijas augstākā elite bijusi tam visam gatava, Rajevs atteica: “Ar Krieviju pastāv tas vienkāršākais variants, ka viņi nogulēja šo noziegumu. Bet, ja mēs paskatāmies par nogulēšanu, tad atceramies, ka ASV nogulēja 11.septembra teroraktus [2001.gadā] ar visām tām spēcīgajām izlūkošanas organizācijām, kuras viņiem ir un visu to informāciju, kas viņiem tobrīd bija pieeajama. Tomēr tāda lieta notika.”

Jau ziņots, ka piektdien, 22.martā, bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē “Crocus City Hall”, kas atrodas Piemaskavas pilsētā Krasnogorskā. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas “Piknik” koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts. Krievijas Izmeklēšanas komiteja svētdien apstiprināja 137 cilvēku nāvi, no viņiem identificēti 62.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmās teroristu grupējums “Islāma valsts”.

Tikmēr Kremlis ir devis norādījumus valsts un valdībai lojālajiem jeb propagandas plašsaziņas līdzekļiem uzsvērt iespējamās “Ukrainas pēdas”, vēstot par teroraktu koncertzālē.

Informāciju par iespējamām “ukraiņu pēdām” saistībā ar teroraktu sestdienas rītā izplatīja Krievijas Federālais drošības dienests (FSB). Tas paziņoja, ka pēc nozieguma izdarīšanas četri aizdomās turētie gatavojušies šķērsot Krievijas un Ukrainas robežu un “Ukrainas pusē uzturējuši attiecīgus kontaktus”. Saskaņā ar FSB sniegto informāciju viņi tika aizturēti naktī uz sestdienu Brjanskas apgabalā ceļā uz robežu.

Jau piektdien Ukrainas Ārlietu ministrija kategoriski noraidīja Krievijas amatpersonu pēc uzbrukuma izteiktās apsūdzības par to, ka Kijiva esot saistīta ar šo teroraktu. “Šādas apsūdzības ir Kremļa plānota provokācija,” uzsvēra ministrija. Arī Ukrainas prezidenta kancelejas vadītāja padomnieks Mihailo Podoļaks paziņoja, ka Ukraina šajā incidentā nav iesaistīta.

Uzbrukums koncertzālei Maskavā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.