Publicitātes foto

Rakstnieku rokrakstu izstāde ceļo uz Liepāju 0

Ceturtdien, 7. jūnijā, plkst. 14 Liepājas muzeja ekspozīcijā “Liepāja okupāciju režīmos” atklās Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) izstādi “Radīti, lai nezustu. Rakstniecības un mūzikas muzeja rokrakstu stāsti”, informē muzejpedagoģe Anita Urkauska.

Reklāma
Reklāma
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Kokteilis
Gudri jau kopš dzimšanas: 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kuri var lepoties ar attīstītu intelektu
Lasīt citas ziņas

“Aktualizēt rokrakstus patlaban mudina pati dzīve, uzdodot jautājumu, ko interesantu mūsdienu cilvēkam, kurš arvien retāk raksta ar roku, var pastāstīt gadu desmitiem muzejā glabātie rokraksti”, – tā izstādes kuratore Māra Eņģele.

Izstāde ļauj ielūkoties izcilu Latvijas literāro darbu tapšanā, rakstnieku individuālajās darba metodēs un radīšanas noslēpumos. Apmeklētājiem ir iespēja izpētīt, piemēram, Paula Putniņa lugas, Jāņa Sudrabkalna dzejoļu krājuma manuskripta, latviešu visplašākā romāna – Jēkaba Janševska “Dzimtene” – rokrakstu un citu vērtīgu literāro tekstu likteņus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Izstādes autori aicina ļauties īstiem rokrakstu priekiem – iepazīt muzejā glabāto rokrakstu dzīves, apjaust tajos piemītošo enerģiju, uztvert tos arī vizuāli kā mākslas darbus, kā pieminekļus. Īpaši, piemēram, Reiņa un Matīsa Kaudzīšu “Mērnieku laiki”, Viļa Lāča “Zvejnieka dēls”, Imanta Ziedoņa “Kurzemīte” u.c., kuru saturs pazīstams jau vairākām lasītāju paaudzēm,” stāsta Urkauska.

Rokraksti ļauj nolasīt arī skarbus cenzūras un pašcenzūras stāstus, kā piemēram, Gunāra Priedes luga “Smaržo sēnes”, Marģera Zariņa romāns “Trauksmainie trīsdesmit trīs” u.c. Cenzūras pēdas palīdz atklāt arī eksponētās dienasgrāmatas, piezīmes, atmiņu stāstus, tekstus un tā autorus.

Izstāde būs apskatāma no 7. jūnija līdz 5. augustam. Ieeja bez maksas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.