Rublovskis: Situācija ir ļoti nopietna, izsmieklam nav pamata. Mēs īsti nezinām, kas notiek Ziemeļkorejā 107

Izsmieklam no Rietumu puses par Ziemeļkoreju nav nekāda pamata. Jābūt tieši otrādi – bažām, jo situācija ir ļoti nopietna un aizvien nopietnāk tieši Rietumiem. Pirmkārt, mēs neviens īsti nezinām, kas Ziemeļkorejā notiek. Mēs dzīvojam iespaidos no mitoloģijas par badu, par ārkārtīgu nabadzību. Bet jāatceras viena lieta – Ziemeļkorejas bruņotie spēki ir 1,3 miljoni, ceturtie lielākie pasaulē, TV24 raidījumā “Globuss” šādam aspektam uzmanību aicina pievērst Raimonds Rublovskis, rezerves pulkvedis, politologs (LPV).

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

Ja Rietumu prese smējās, ka pēdējā pusgada laikā kosmosa raķetes divreiz neaizlidoja, ka kosmosa tehnoloģijas, ko būvē Ziemeļkorejā, nekam neder, tad tagad Krievijas Federācija iedos visu, ko viņiem vajag un varēs lidot arī viņi kosmosā. Rublovskis domā, ka abpusējā vienošanās paredz, ka pirmām kārtām PSRS vienmēr atbalstīja Ziemeļkorejas vadītāja dinastiju – vectēvs, dēls, tagad mazdēls – no 1948.gada pie varas ir dinastija, izmaiņu tur nav.

Otrkārt, Ziemeļkorejas armija ir ļoti skaitliski liela, tehnoloģijas ir pietiekami attīstītas. Kas varētu interesēt Krieviju? Militārā ziņā? Krievus varētu interesēt Ziemeļkorejas artilērija,

reaktīvās artilērijas sistēmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Artilērijas lādiņi Ziemeļkorejai ir ārkārtīgi daudz, jo daudzus gadu desmitus artilērijas lādiņi ir attīstīti, tāpat kā militārās spējas.

Ko varētu vajadzēt Ziemeļkorejai? Raķešu tehnoloģijas! Par to būtu jāuztraucas Dienvidkorejai, Japānai, arī Guamas salai, kas ir ASV bāze Klusā okeāna rietumu daļā, to Ziemeļkorejas raķetes var sasniegt jau šobrīd. Ja Ziemeļkorejas raķetēm būs papildus tehnoloģijas, pieaugs raķešu rādiuss, Ziemeļkoreja varēs savas militārās spējas piedāvāt Krievijas Federācijai un spēs nosegt tās vajadzības.

Politologs arī aicina neaizmirst Ķīnas Tautas Republiku un tās faktoru. 1953.-1955. gadā Korejas kara laikā Ķīna bija tā, kas praktiski izglāba Ziemeļkorejas pastāvēšanu un atsvieda amerikāņus.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.