Foto – AFP/LETA

Saakašvili viesojas Baltajā namā 0

“Dabūju visu, ko gribēju,” ar šādiem vārdiem pēc sarunas ar savu ASV kolēģi Baraku Obamu Baltā nama Ovālo zāli pameta Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili.

Reklāma
Reklāma

 

Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
VIEGLAIS TESTS. Ja nevari atbildēt 100% pareizi uz šiem jautājumiem, tad tu neesi pārāk gudrs
Lasīt citas ziņas

Viņš bija ieradies vizītē Vašingtonā, kur tikās ar Savienoto Valstu augstākajām amatpersonām, lai pārrunātu virkni aktuālu jautājumu, tostarp divpusējo attiecību stiprināšanu ekonomiskajā un militārajā jomā, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Gruzija cer nākotnē ar ASV parakstīt brīvās tirdzniecības līgumu, un sarunā ar Obamu Saakašvili esot sadzirdējis, ka, ļoti iespējams, šis līgums tiks noslēgts jau tuvākajā laikā. “Tādējādi mūsu valstī tiks nodrošināta lielāka biznesa aktivitāte,” uzsvēra Saakašvili. Tiesa, konkrētu līguma parakstīšanas laiku neviena no amatpersonām neizpauda. Vašingtona brīvās tirdzniecības līgumu parakstījusi ar 17 valstīm. Šādu līgumu mērķis ir likvidēt tirdzniecības ierobežojumus. Līguma nosacījumi ar katru valsti ir atšķirīgi.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaut Obama Gruziju uzteica kā “demokrātijas paraugu”, ASV prezidents vienlaikus pauda cerību, ka rudenī gaidāmās parlamenta vēlēšanas noritēs godīgi, informē aģentūra “AP”. Saakašvili kritiķi pārmet, ka viņš pēc prezidenta termiņa beigām 2013. gadā grib paturēt varu savās rokās, līdzīgi kā to Krievijā darījis Vladimirs Putins. Gruzijas valsts galva šādas apsūdzības kategoriski noraida.

 

Kopš Krievijas un Gruzijas kara 2008. gada augustā ir pagājis krietns laiks, taču abu valstu savstarpējās attiecībās spriedze saglabājusies. Arī saruna ar Obamu esot noritējusi saspīlēto Maskavas un Tbilisi attiecību gaismā. ASV prezidents atkārtoti uzsvēris, ka Savienotās Valstis iestājas par Gruzijas teritoriālo vienotību ar Abhāziju un Dienvid-osetiju kā tās sastāvdaļu. Saakašvili arī norādījis, ka Obamas uzsāktā attiecību pārstartēšanas politika ar Krieviju neesot notikusi uz Gruzijas rēķina. “Mums nav iemesla sūdzēties, un šodienas apspriede to skaidri apliecina,” uzsvēra Saakašvili, piebilstot, ka tieši ASV prezidenta centieni uzlabot attiecības ar Maskavu esot atturējuši Krieviju no tālākas agresijas.

Obama un Saakašvili esot apsprieduši arī šobrīd aktuālos drošības jautājumus pasaulē. ASV prezidents pateicās Saakašvili par gruzīnu karavīru līdzdalību Afganistānas karā. Tāpat Baltā nama saimnieks esot apstiprinājis nolūkus palīdzēt Gruzijai stiprināt tās pašaizsardzības spējas un paplašināt abu valstu attiecības militārajā jomā, raksta “AP”. “Tas noteikti ir svarīgs signāls gan manai tautai, gan visām reģiona valstīm,” uzsvēra Gruzijas prezidents. Saakašvili arī pauda cerību, ka Gruzija pēc maijā gaidāmās NATO virsotņu apspriedes Čikāgā varētu tuvināties alianses dalībvalsts statusam. Pret to kategoriski līdz šim iebildusi Krievija.

Pirms Saakašvili vizītes Vašingtonā gan viņa kritiķi, gan vairāki Krievijas mediji nāca klajā ar spriedumiem, ka Saakašvili būtu gatavs Gruziju iesaistīt karā ar Irānu. “Neizslēdzu iespēju, ka Saakašvili, mēģinot saglabāt varu, būtu gatavs valsti ievilkt militārajā kampaņā pret Irānu. Bet mūsu valstij tā būtu katastrofa,” pirms vizītes paziņoja Saakašvili priekšgājējs prezidenta amatā Eduards Ševardnadze. Arī krievu mediji min, ka ASV uzbrukumus Irānai varētu veikt no Gruzijas teritorijas.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.