Foto – Shutterstock

Saeimas administrācija kūrēs nozīmīgu gadadienu atzīmēšanu 0

Kultūras ministrija (KM) rosinās Saeimas administrācijai uzņemties īpaši atzīmējamo svētku un atceres gadadienu centrālo pasākumu koordinatora funkcijas, pasākumu plānošanā un īstenošanā iesaistot gan valsts, gan nevalstiskās organizācijas, liecina valsts sekretāru sanāksmē izziņotais informatīvais ziņojums.

Reklāma
Reklāma
Plāno iegādāties lietotu auto? 13 automašīnas, kuras var iegādāties pat ar lielu nobraukumu
Kokteilis
Personības TESTS. Izvēlies vienu no ziediem un uzzini, kas tevi padara no sirds laimīgu
Maizes klaips par septiņiem eiro, “Coca cola” par pieciem: īsts cenu šoks Eirovīzijas faniem Šveicē
Lasīt citas ziņas

Pēc KM paustā, ik pēc pieciem gadiem atzīmējamas tādu nozīmīgu svētku un atceres dienu kā “Baltijas ceļa”, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres un Latvijas neatkarības “de facto” atjaunošanas gadadienas.

Ministrijas skatījumā, īpaši atzīmējamo svētku un atceres gadadienu pasākumu īstenošanā nepieciešama daudzu dažāda līmeņa institūciju iesaiste, turklāt pasākumiem ir jābūt vērstiem uz visplašāko auditoriju neatkarīgi no vecuma, nacionalitātes vai politiskās pārliecības, tāpēc centrālo pasākumu koordinatora funkcijas vissekmīgāk varētu veikt Saeimas administrācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Administrācija katrā gadījumā varētu izvēlēties sadarbības partnerus svētku pasākumu programmas izveidei un īstenošanai, kā arī iesaistīt tos darba grupā, piemēram, Valsts kanceleju pasākumu komunikācijas kampaņu nodrošināšanai, Ārlietu ministriju starptautiskai auditorijai domātu publicitātes materiālu izveidei un izplatīšanai, Izglītības un zinātnes ministriju konferenču, semināru, skolēnu konkursu un citu ar pētniecību un izglītību saistītu pasākumu īstenošanai, Aizsardzības ministriju Nacionālo bruņoto spēku iesaistei svinīgajās ceremonijās, kā arī KM izstāžu, kinoseansu, koncertu un citu kultūras pasākumu īstenošanai.

KM arī norāda – lai pasākumu kopums gadadienās būtu daudzveidīgs, pamanāms un ar ieguldījumu sabiedriskās domas attīstībā un valsts nākotnē, nepieciešama galvenā vēstījuma noformulēšana, valsts iekšējā komunikācija par pasākumu, publicitātes materiāli starptautiskai auditorijai, zinātniska konference, izglītojošās aktivitātes, kultūras pasākumu kopums, tostarp izstādes, kinoseansi un svētku koncerts, kā arī sabiedrisko mediju iesaiste.

Vienlaikus ziņojumā teikts – tā kā īpaši atzīmējamo svētku un atceres pasākumu nodrošināšana nav iespējama institūciju esošā budžeta ietvaros, Finanšu ministrijai būtu jāplāno šim mērķim papildu valsts budžeta finansējums atbilstoši gadadienu kalendārajam grafikam. Pēc KM paustā, īpaši atzīmējamo gadadienu nodrošināšanai plānojamais vidējais finansējuma apjoms ir 140 000 eiro vienam pasākumu kopumam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.