Kādam skatītājam, noskatoties deputātu uzstāšanos Saeimā, radies jautājums, vai nevajadzētu pārbaudīt viņu psihisko stāvokli? 86

Kādam TV24 raidījuma “Uz līnijas” skatītājam, noskatoties Saeimas sēdes translācijas tiešraidi, radies jautājums, vai visiem deputātiem nevajadzētu veikt psihiatrisko ekspertīzi?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties
TV24
Ķīna paziņo, ka kopā ar Krieviju ir gatava aizstāvēt “taisnīgumu” pasaulē. Vai Ķīna nostāsies uz frontes līnijas?
14 iecienīti produkti, kuru sastāvā ir vielas, kas var veicināt vēža veidošanos 3
Lasīt citas ziņas

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra vadītāja Sandra Pūce atzina, ka ir jautājumi, kurus dažreiz labāk ir nekomentēt, taču norādīja, ka ne jau ekspertīze, pārbaude atklās cilvēka būtību – svarīgāk būt šo cilvēku iepazīt ilgākā laika posmā. Piemēram, ko viņš darījis pirms kļuvis par Saeimas deputātu, kādā vidē strādājis utt.

“Tad mēs varētu labāk izvērtēt, cik viņš ir stabils un psihiski noturīgs,” psihiatre atzina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pūce arī norāda, ka visus deputātus nemaz nevarētu nosūtīt pie psihiatra, jo vienkārši speciālistu pulks, nav tik liels, lai varētu to atļauties.

Viņa atgādina, ka obligāti pārbaudes jāiziet tiem deputātiem, kuriem jāstrādā ar valsts noslēpumu saturošu informāciju. Tās var būt gan pārbaudes pie psihiatra, gan narkologa.

“Pārbauda, vai ir bijušas kaut kādas problēmas, vai cilvēks ir gana stabils un drošs, ka viņam var uzticēt augstākās pakāpes noslēpumu,” Pūce skaidroja, piebilstot, ka ierindas deputātam nav obligāti jāiet pie psihiatra – galvenais esot, lai viņam labi strādā galva.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.